Banskobystrickí hokejisti cestovali na zápas piateho kola Tipsport extraligy do Košíc. Na ľade úradujúceho majstra však boli domácemu tímu vyrovnaným partnerom iba počas prvej tretiny.

HC Košice – HC’05 Banská Bystrica 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Bartánus (Cebák), 24. Lapšanský (tr. str.), 46. Černák (Philipp, Bartánus), 57. Jenčík – 11. Kafka (Nicastro), 54. Handlovský (Kytnár). Zápas v Košiciach sledovalo 3094 divákov.

Zostava HC Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, Macejko, Šeda – M. Bartánus, Kolena, Lapšanský – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, Češík, Stupka – Zikmund, Matúš Chovan, Hinďoš

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Montgomery, P. Lunter, Bambúch, Luža, Biro, Rosandič, Jaborník – M. Hudec, Kytnár, M. Lunter – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Block, Kudrna – Larson, Zigo, Matoušek

BBO_9080V úvode mal ako prvý dobrú príležitosť na skórovanie Chovan, ktorý pri hre v oslabení mohol poslať Košice do vedenia. Gólman Wiikman v bránke Banskej Bystrice musel ďalšiu nebezpečnú situáciu riešiť v ôsmej minúte pri šanci Jenčíka. V polovici úvodného dejstva museli domácemu Zikmundovi po zákroku Nicastra pomáhať z ľadovej plochy až záchranári. V 11. minúte využili hostia svoju druhú presilovú hru v zápase zásluhou Kafku. Z vedenia sa však radovali len niečo vyše minúty, keďže Bartánus odčinil svoje vylúčenie vyrovnávajúcim gólom po šikovnej prihrávke Cebáka.

Na začiatku prostrednej časti hry mohli skórovať najprv Banskobystričania po nebezpečnej strele Montgomeryho. V 24. minúte však faul hostí na unikajúceho Lapšanského odmenil rozhodca nariadením samostatného nájazdu, ktorý skúsený útočník Košíc doviedol do úspešného konca. Od tohto momentu ovládli domáci hokejisti dianie na ľade a ďalej trápili obranu hostí spod Urpína. Dve minúty pred druhou sirénou sa Banskobystričania na chvíľu vymanili spod intenzívneho tlaku domácich, Kafka však zahodil stopercentnú šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

BBO_9091Štyridsiata tretia minúta priniesla azda najkrajší moment stretnutia, o ktorý sa postaral brankár Wiikman v službách hosťujúceho tímu, keď v ľahu lapačkou zázračne vychytal zakončujúceho Kolenu. Vedenie Košíc na rozdiel dvoch gólov zvyšoval v 46. minúte prudkou strelou pri presilovej hre Erik Černák. Až tento moment prebudil baranov, ktorí sa začali vyťahovať z obrannej ulity. V 54. minúte, keď na trestnej lavici sedeli na domácej strane Černák a hosťujúci Zigo, sa v skrumáži pred Melicherčíkom presadil Hiadlovský a vrátil hostí do hry. Nádeje baranov na bodový zisk však definitívne pochoval v 57. minúte Jenčík, ktorý stanovil skóre na konečných 4:2.

Ďalšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Miroslava Chudého opäť na štadióne súpera. V rámci 6. kola zavítajú v piatok 26. septembra na ľad Nitry. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.