Na Druhý sviatok vianočný bolo na programe 32. kolo hokejovej Tipsport ligy. Zverenci trénera Országha cestovali do Liptovského Mikuláša, kde v tejto sezóne už raz zvíťazili. Udialo sa tak ešte v 14. kole, keď domácich porazili vysoko 5:1. V podobnom duchu sa niesol aj v poradí štvrtý vzájomný duel.

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (0:0, 0:3, 2:3)

Góly: 44. M. Sukeľ (Stümpel, Uram), 46. Kadlubiak (Ro. Huna) – 21. Buc (Hickmott, Maione), 25. Lamper (Maione, Zigo), 39. Bortňák (Kafka, Luža), 41. Trukhno (Buc, Hickmott), 46. Lamper (Zigo, Matoušek), 47. Wishart (Kickmott, Trukhno). Zápas sledovalo v Liptovskom Mikuláši 2150 divákov.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Moravčík, Šiška, Makovský – Ru. Huna, Cibák, J. Sukeľ – Keiška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Stümpel, Ri. Huna – Kabáč, Ro. Huna, Uhrík

Zostava HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Luža, Mihalik, Ďatelinka, Cebák, Ťavoda, Matushkin – Hickmott, Trukhno, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter – Matoušek, Zigo, Lamper – Belluš, Češík, Tománek

hokej hc '05 - liptovsky mikulas, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Prvá tretina sa niesla vo vyrovnanom dejstve. Obidve mužstvá si vypracovali viacero dobrých šancí, no Križan na domácej rovnako ako Košarišťan na druhej strane nedovolili prejsť puku za ich chrbát. Najbližšie ku gólu bol domáci Števuliak v 7. minúte, keď ho spoza brány našiel Richard Huna. Domáci útočník však zblízka na Košarišťana nevyzrel. Na druhej strane jedovato z uhla vypálil Trukhno, ktorý preveril Križanovu pozornosť. V 18. minúte mal po prihrávke Sukeľa gól na hokejke Uram, ale hosťujúci gólman výborným zákrokom zmaril domácim radosť.

To, čoho sa prítomní diváci nedočkali počas celej prvej dvadsaťminútovky, prišlo už po 23 sekundách druhého dejstva. Po strele Maioneho od modrej čiary sa k puku dostal Buc a úspešnou dorážkou poslal baranov do vedenia. V 25. minúte vyhrávali hostia už dvojgólovým rozdielom. Nahodenie Maioneho ukážkovo tečoval Lamper a nedal Križanovi šancu. Barani boli pri chuti a tlačili sa dopredu. Do ďalšej gólovej šance sa dostal Trukhno, no tentoraz Križan predviedol výborný zákrok a držal svoj tím nad vodou. Domáci brankár sa ukázal aj v 30. minúte pri tutovej príležitosti Hickmotta. Zverenci trénera Országha Liptákov dostávali pod tlak a nakoniec z toho ešte v druhej časti dokázali vyťažil jeden presný zásah. V nepriehľadnej situácii najprv Križan predviedol výborný zákrok hokejkou, no vzápätí už bol na dorážku Bortňáka prikrátky.

Hokejistom spod Urpína sa podobne ako na začiatku druhej tretiny podaril vstup aj do tej tretej. Domáci už po 30 sekundách vyprodukovali hrubú chybu, ktorú presnou strelou potrestal Trukhno. Následne ale putoval na trestnú lavicu Lamper a Liptáci ponúknutú presilovú hru využili. Stümpel výborne našiel medzi kruhmi voľného Sukeľa a ten presnou strelou vrátil domácich do zápasu. O osude stretnutia nakoniec rozhodla bláznivá dvojminútovka, v ktorej v rozpätí od 46. do 48. minúty padli tri góly. Najprv sa do listiny strelcov po Zigovej strele zapísal dorážajúci Lamper. O 35 sekúnd na to sa ujala strela Liptáka Kadlubiaka od modrej čiary. Definitívne K.O. dal ale domácim Ty Wishart, ktorý podobne ako Lamper poslal odrazený puk do odkrytej brány. Posledná desaťminútovka už na konečnom skóre nič nezmenila a barani si tak po výhre 6:2 upevnili pozíciu lídra súťaže.

Sled zápasov pokračuje pre baranov už v stredu 28. decembra, keď pod Urpínom privítajú nováčika z Nových Zámkov. Duel štartuje o 17.30 hod.