V 8. kole Tipsport extraligy privítal domáci Poprad hosťa z Banskej Bystrice. Barani vyhrali posledné dva ligové zápasy a v tomto trende chceli pokračovať aj na ľade momentálne tretieho mužstva súťaže.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Góly: 2. T. Sýkora (Paukovček), 22. Kroták (Matis, Fabian), 34. Bartečko (T. Sýkora, Kurali) – 18. Handlovský (Kafka, Jaborník), 41. Block, 44. Luža (Biro, Lamper), 47. Kafka (Block, Bambúch), 58. Kudrna (M. Hudec, Kytnár) . Zápas sledovalo v Poprade 840 divákov

Zostava HK Poprad: Kostúr – Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský – Bartečko, Boltun, Matis – Kroták, S. Takáč, Paločko – Hvila, Paukovček, T. Sýkora – Marek Nagy, Mlynčár, Gápa

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Montgomery, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, Biro – M. Hudec, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Block, Matoušek – Lamper, Zigo, Bendík

BBO_9091Do stretnutia lepšie vstúpili domáci kamzíci, ktorí sa už v druhej minúte ujali vedenia po góle Tomáša Sýkoru. Ďalší priebeh prvého dejstva veľa vzruchu nepriniesol. Najaktívnejšie sa javil Banskobystričan Kafka, no na gólmana Kostúra nevyzrel. No bol to práve Kafka, ktorý v 18. minúte ideálne našiel Handlovského a ten krásnou strelou do vinkla vyrovnal na 1:1.

V druhej dvadsaťminútovke videli diváci atraktívny hokej. Už v 22. minúte skórovala domáca legenda Arné Kroták a poslal tak Popradčanov do vedenia. Vyrovnávajúci zásah mal na hokejke Kudrna, no jeho gól rozhodca neuznal. V 32. minúte mali hostia opäť smolu. Americký legionár Austin Block poslal ideálnu prihrávku Matouškovi, ten však trafil iba žŕdku popradskej bránky. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o 120 sekúnd neskôr, keď presilovú hru domácich využil Ľuboš Bartečko – 3:1.

BBO_9111To čo sa však udialo v záverečnej časti, nečakal asi nikto. V 41. minúte znižoval na 2:3 spoza brány Block. Neprešlo ani 180 sekúnd a domáci brankár Kostúr lovil puk zo svojej siete opäť. Birovu strelu od modrej čiary tečovala nová posila Patrik Luža – 3:3. Domáci tréner Milan Jančuška si zobral oddychový čas. Ten však akoby viac pomohol hosťujúcim hráčom, pretože v 47. minúte skóroval agilný Kafka a postaral sa o obrat. Kamzíci vrhli všetky sily do útoku. Hostia pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Jede z takých využil v 58. minúte Kudrna, čím uzavrel skóre duelu na 3:5. Poprad tak prehral doma prvýkrát v sezóne, naopak barani si pripísali tretiu výhru v rade a stúpajú tabuľkou hore.

Už v piatok 3. októbra privítajú barani na „domácom“ štadióne v Brezne mužstvo MsHK Žilina. Začiatok duelu je naplánovaný na 17.30 hod.