Po troch výhrach v rade cestovali banskobystrickí hokejisti na ľad ambiciózneho nováčika z Nových Zámkov. Pre obidva tímy mal tento duel špecifickú príchuť, nakoľko sa v drese Nových Zámkov objavilo viacero hráčov z minuloročného kádra Banskej Bystrice. Navyše z pozície trénera ich viedol dlhoročný kouč baranov Miroslav Chudý.

HC Mikron Nové Zámky vs. HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)

Góly: 25. L. Hvila (Sandgren, Kytnár), 30. Michal Hudec (Fábry) – 7. Wishart (Tamaši, Ferleťák), 12. T. Surový (Hickmott, Maione), 15. Matuškin (Buc, V. Mihálik), 17. Truchno (Bortňák, V. Mihálik), 25. Hickmott (Buc), 27. Hickmott (Maione, Matuškin), 28. Truchno (I. Ďatelinka, Bezúch), 32. Buc (Hickmott, Matuškin), 36. Maione (T. Surový, Buc). Zápas sledovalo v Nových Zámkoch 1792 divákov.

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Marek Šimko (15. Borároš, 25. Marek Šimko) – Cardwell, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier, Sucharda – Saarinen, Brabenec, Semorád – R. Lelkeš, Michal Hudec, Fábry – L. Hvila, Kytnár, Paulovič – Hegyi, Dubec

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Andrisík, M. Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Ferleťák – P. Valent

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - barani - 11.09.2016 - Banska Bystrica
Ty Wishart odštartoval v 7. minúte kanonádu baranov

Hneď v 3. minúte mohol proti svojmu bývalému zamestnávateľovi skórovať Lukáš Hvila, no Bacashihua výborne zasiahol. Otvoriť skóre sa podarilo v 7. minúte banskobystrickému obrancovi Wishartovi. Ten strelou z modrej čiary prekonal Šimka. V 12. minúte vyhrávali barani po presilovkom góle Surového už 2:0. V zápätí mohol znížiť domáci Cardwell, proti bol však brankár Bacashihua. Barani pokračovali v efektivite a v 15. minúte to bolo už 0:3 z pohľadu Nových Zámkov, keď sa spomedzi kruhov presadil Matushkin. Domáci si následne zobrali oddychový čas a vystriedali brankára Šimka, ale ani to nepomohlo. Zverenci trénera Országha ešte v prvej tretine pridali ďalší gól zásluhou presnej strely Truchna.

Novozámčania sa v úvode druhej dvadsaťminútovky prebrali a v 25. minúte gólom Hvilu sa vrátili do stretnutia. Ich radosť trvala len 56 sekúnd, pretože hostia po Hickmottovej strele opäť odskočili na štyri góly. Gólové hody pokračovali. V 27. minúte navrátilca do bránky Šimka prekonal v presilovke Hickmott a pridal svoj druhý gól v zápase. O 38 sekúnd to bolo už 1:7. Počas pokračujúcej presilovky využil výbornú Ďatelinkovu prihrávku spoza bránky osamotený Trukhno. Odpoveď domácich prišla vo vlastnom oslabení, keď chybu Matushkina potrestal Hudec. To však stále nebolo všetko. Bláznivú druhú tretinu upravil svojím prvým gólom v drese baranov Dávid Buc, ktorý zužitkoval presný pas Hickmotta. Hostia boli pri chuti, čo potvrdil v 35. minúte Maioneho gól na 2:9.

Posledné dejstvo prinieslo ďalšie šance, hlavne Bystričania mali pri príležitostiach Rótha či Valenta na dosah desiaty gól. Domáci brankár Šimko ale zavrel roletu a ďalší puk za svoj chrbát už nepustil. Keďže rovnako si počínal aj jeho náprotivok Bacashihua, skóre 2:9 sa už nezmenilo. Barani tak naďalej pokračujú na víťaznej vlne, s Novými Zámkami si pripísali už štvrtú výhru v rade.

V nedeľu 25. septembra privítajú zverenci trénera Országha na domácom ľade hokejistov Trenčína. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.