Na prehratý zápas v Košiciach, ktorý mali Banskobystričania veľmi dobre rozohraný, chceli čo najrýchlejšie zabudnúť. Na víťaznú vlnu sa mohli barani vrátiť v Liptovskom Mikuláši, kde ich privítal domáci MHK 32. Prvý vzájomný súboj týchto súperov vyhrali Bystričania 3:2 po predĺžení.

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HC ‘05 Banská Bystrica 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Góly: 5. Kriška (Uram, Sukeľ) – 6. Tamáši (Bezúch), 33. Trukhno (Kafka), 44. Kubka (Ďatelinka), 52. Buc (Surový, Kubka), 55. Hickmott (Buc). Zápas v Liptovskom Mikuláši sledovalo 2530 divákov.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Mezovský, Šiška, Bobček, Stehlík, Kadlubiak, Moravčík, Oravec, Brezniak – Rudolf Huna, Róbert Huna, Richard Huna – Kriška, Sukeľ, Uram, Lištiak, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matushkin, Mihalik, Bezúch – Hickmott, Surový, Buc – Trukhno, Bortňák, Kafka – Matoušek, Češík, Lunter – Andrisík, Tamáši, Róth

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MHK 32 Liptovsky Mikulas - 18.09.2016 - Banska Bystrica

Na otvárací presný zásah sa čakalo do 5. minúty. Na radosť domácich fanúšikov ho strelil Kriška, ktorý ťažil z dobrej práce Urama so Sukeľom. O 36 sekúnd ale bolo vyrovnané. Mladík Tamáši vystrelil spomedzi kruhov a prekonal bývalého gólmana baranov Nagya. Rýchle góly následnému priebehu skôr uškodili ako pomohli. Streleckú prevahu mali hosťujúci hokejisti, no až na záverečnú veľkú šancu Kubku si gólovú príležitosť nevypracovali.

Prevaha zverencov trénera Országha bola citeľná aj v prostrednej časti. Všetky ich snahy však stroskotávali na nepresnej koncovke alebo brankárovi Nagyovi. Zmenila to až 33. minúte, keď presilovú hru využil Trukhno a poslal hostí po prvýkrát do vedenia. Liptáci boli smerom dopredu jaloví, čo značí aj ich počet streleckých pokusov v druhej tretine, ktorý sa zastavil na čísle tri.

Na začiatku poslednej dvadsaťminútovky strelili barani gól, ktorý im však vzápätí rozhodcovia po porade s videorozhodcom neuznali. To ich ale mrzieť nemuselo, pretože v 44. minúte už puk do bránky Liptovského Mikuláša dostali regulárne. Obranca Kubka napriahol od modrej a jeho projektil skončil až za Nagyom. Liptáci sa následne snažili duel zdramatizovať, no definitívne K.O. im v 51. minúte z rýchleho protiútoku uštedril Dávid Buc. Výhru Banskej Bystrice ešte v závere prikrášlil piatym gólom do siete Nagya Hickmott. Ten po peknej individuálnej akcii vymietol pravý horný roh domácej svätyne. Hokejisti spod Urpína tak na prehru z Košíc zareagovali tým najlepším možným spôsobom. Z Liptovského Mikuláša si odvážajú všetky body po výhre 5:1.

V nedeľu 23. októbra privítajú barani na vlastnom ľade hokejistov Nových Zámkov. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.