Povzbudení piatkovým hladkým víťazstvom nad Skalicou cestovali hokejisti HC´05 Banská Bystrica na zápas štyridsiateho štvrtého kola Tipsport extraligy do Popradu, s ktorým mali v aktuálnej sezóne pozitívnu zápasovú bilanciu. Do úlohy miernych favoritov duelu ich pasovalo aj tabuľkové postavenie a strata iba jedného bodu na vedúce Košice.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 17. Rapáč (Brejčák, Štals), 25. Kroták (Kasík), 30. Hvila (Štals, Rapáč) – 12. Matoušek (Zigo). Zápas sledovalo v Poprade 1725 divákov.

Zostava HK Poprad: Kostúr – Suchý, Kurali, Fabian, Makovský, Kasík, D. Brejčák, Malina, Pitka – Sýkora, Paukouček, Bartečko – Paločko, Takáč, Kroták – Hvila, Štals, Rapáč – Matis, Boltun, Gápa ml.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košartišťan – Rosandič, Čížek, Bambúch, Gachulinec, Biro, P. Lunter, Jendroľ, Bendík – M. Hudec, Handzuš, Kadura – Handlovský, Preisinger, Kafka – M. Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper

HC'05 Banska Bystrica - HK Poprad, 17.01.2014, Banska BystricaDomáci hokejisti od začiatku ovládli dianie na ľade, k čomu im pomohla presilová hra po faule Čížeka v úvodných sekundách. V druhej minúte najprv Rapáč po ideálnom pase Suchého neusmernil puk za Košarišťanov chrbát, aby vzápätí pred bránkou hostí vo výbornej pozícii zlyhal aj dorážajúci Takáč. V ďalších minútach si v početnej výhode dvakrát zahrali aj hostia, no strely Bambúcha a Kafku v popradskej sieti neskončili. Favorizovaní hostia predsa len udreli ako prví v dvanástej minúte, keď Zigo prenechal puk na ľavej strane Matouškovi, ktorý presnou strelou poslal baranov do vedenia. Domáci tím odpovedal tri minúty pred úvodnou sirénou zásluhou Rapáča, ktorý za Košarišťanov chrbát upratal vyrazený puk po strele Brejčáka.

V dvadsiatej piatej minúte sa počas presilovej hry kamzíci po prvýkrát v stretnutí ujali vedenia, keď si Kasík vymenil puk s Krotákom, a kanonier domáceho tímu strelou z prvej prestrelil banskobystrického brankára. Následne sa do dobrej šance pred Košarišťanom dostal aj Sýkora, ktorému však puk v rozhodujúcej chvíli nesadol ideálne na čepeľ hokejky. V tridsiatej minúte potom Popradčania predviedli peknú akciu po osi Stals – Rapáč – Hvila, po ktorej posledný menovaný zvýšil strelou spomedzi kruhov náskok domácich na 3:1. Druhá polovica prostredného dejstva sa niesla v znamení množstva tvrdých zákrokov a vylúčení na oboch stranách, ale bez gólového zakončenia.

hc05-popradPosledná tretina veľa vzruchu nepriniesla, Poprad pozorne bránil vybudovaný náskok a Banskobystričania sa do šancí dostávali iba sporadicky. V štyridsiatej siedmej minúte po Handzušovom prieniku mieril Hudec iba do Kostúra, o tri minúty neskôr si na výborne chytajúcom gólmanovi kamzíkov vylámal zuby aj Kafka pri dvojnásobnom zakončení. V záverečných momentoch duelu Banskobystričanom nepomohol ani oddychový čas, či odvolanie Košarišťana z bránky, pretože stav sa už do záverečnej sirény nezmenil. Popradčania víťazstvom znížili tohtoročnú zápasovú bilanciu s HC´05 na 2:3.

V utorok 27. januára sa barani predstavia na domácom ľade, keď privítajú hokejistov MsHK Žilina. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.