V rámci dohrávky 11. kola cestovali barani na ľad Košíc. Banskobystričania, hrajúci vo veľkej forme, mali ambície vrátiť Košiciam úvodnú prehru spod Urpína.. Domáci ale po poslednom zaváhaní s Novými Zámkami nechceli pred vlastnými fanúšikmi dopustiť ďalšiu stratu bodov.

HC Košice vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 31. Nagy, 44. Suja (Dudáš), 46. Hričina (Nagy) – 11. Kafka (Rosandič, Truchno), 17. Tamáši (Andrisík, Truchno). Zápas sledovalo v Košiciach 2735 divákov.

Zostava HC Košice: Habal – Deyl, Dudáš, Šmach, Jankovič, Vašíček, Šedivý, Michalčin, Matejka – Nagy, Suja, Bartánus – MIlý, Klíma, Bicek – Varga, Boltun, Hričina – Bartoš, Hruška, Šoltés

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Matuškin, Mihalik, Ďatelinka, Kubka, Bezúch, Rosandič – Buc, Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Skalický – Lunter, Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Andrisík

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - barani - 11.09.2016 - Banska Bystrica

Hostia povzbudení šesťzápasovou šnúrou výhier boli od úvodu aktívnejší. Hneď na začiatku dostali možnosť presilovej hry, avšak výraznejšiu šancu si v nej nevypracovali. Tá prišla až v 9. minúte, kedy po Mihálikovej strele zazvonila za Habalom žŕdka. V 10. minúte fauloval domáci Nagy a barani svoju druhú presilovú hru už zužitkovali. Český kanonier Kafka vypálil od modrej a jeho strelu zastavila až bránková sieť. Následne putoval na trestnú aj hosťujúci Bortňák a Košice počas presilovky viackrát prikúrili súperovej obrane. Najmä šance Klímu či Hričinu volali po góle, Bacashihua v bránke Banskej Bystrice bol ale pozorný. Prišla tak 17. minúta a rýchly protiútok baranov, ktorý presnou strelou zakončil Tamáši. To ale nebolo všetko. V závere mohli hostia pridať aj tretí presný zásah, to by však musel Buc mieriť v prečíslení dvoch proti jednému presnejšie.

Zverenci trénera Országha načali druhú tretinu tak, ako skončili tú úvodnú. Veľkú šancu na skórovanie mal Lunter, ktorý ťažil zo zlého vybehnutia Habala, avšak puk do bránky neprepasíroval. Ďalšia gólová možnosť prišla v 26. minúte. Na Bucovu prihrávku nastavil hokejku Hickmott a domáci brankár tento teč aj so šťastím vyrazil. Hostia dostali v polovici výhodu ďalšej presilovej hry, no paradoxne boli to oni, ktorí inkasovali. Ladislav Nagy sa dostal do úniku a z ľavej strany prestrelil Bacashihuu. Dvojgólové vedenie mohol o pár minút prinavrátiť baranom ex-Košičan Češík, ten však Habala ani na trikrát neprekonal. Gól na hokejke mal v závere tretiny Matoušek, ktorý v samostatnom úniku stroskotal na Habalovi.

Oceliari nastúpili do záverečného dejstva ako pokropení živou vodou. Za pár minút si vytvorili viacero šancí na vyrovnanie. To sa im podarilo v 44. minúte,  keď Dudášovú strelu od modrej tečoval Suja. O 74 sekúnd už Košice po prvýkrát v stretnutí vyhrávali. Z výbornej práce Nagya ťažil Hričina, ktorý spoza bránky prekvapil Bacashihuu a poslal puk do siete. Na začiatku 48. minúte však mohlo byť vyrovnané. Po pošmyknutí Deyla sa dostali hostia do prečíslenia, ale Skalického zakončenie zlikvidoval Habal. Prítomných divákov neskôr zodvihla zo sedadiel bitka Boltuna s Bortňákom. Barani sa s pribúdajúcim časom začali viac tlačiť smerom dopredu, čo otváralo Košičanom dvierka na rýchle kontry. Jednu takú mal v 58. minúte Bicek, ktorého vo veľkej šanci vychytal Bacashihua. Banskobystrickí hokejisti v závere odvolali brankára a skúšali to v powerplay, avšak puk za Habalov chrbát prepasírovať už nedokázali. Barani tak po výsledku 2:3 našli premožiteľa prvýkrát od 25. septembra.

Na víťaznú vlnu sa zverenci trénera Országha budú môcť vrátiť už v piatok 21. októbra na ľade Liptovského Mikuláša. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.