Šláger kola sa konal pod hradom Matúša Čáka. Tretí Trenčín hostil piatu Banskú Bystricu. Len tri body delili tieto dva mužstvá od seba, preto sa dal očakávať vyrovnaný duel. Trenčania v poslednom súboji s baranmi prehrali vysoko 0:8 a pred vlastnými fanúšikmi sa chceli revanšovať.

Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 5. L. Novák (Hlinka, Dlouhý), 36. Gašparovič (Petrovický, Holenda), 53. Hudec (Švec, Rehák) – 55. Majdan (Tománek). Zápas sledovalo v Trenčíne 2205 divákov.

Zostava Dukla Trenčín: Chábera – D. Rehák, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Holenda, Ryzák, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák – Melichárek, Róbert Petrovický, Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, Vozdecký – Jakúbek, J. Zlocha ml., P. Šišovský

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Grundling, M. Rosandič, I. Jankovič – Majdan, Galamboš, Ö. Mikula – Róth, Kytnár, Handlovský – M. Hudec, Handzuš, Tománek – Lamper, Zigo, Gillies – R. Gašpar

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 23.10.2015 - Banska BystricaLepší vstup do stretnutia mali zverenci trénera Vladimíra Országha. Skóre zápasu ale otvorili ako prví domáci hokejisti, keď sa po nahodenom puku z blízka presadil Novák. Na začiatku deviatej minúty mohlo byť vyrovnané, ale Banskobystričan Mikula trafil len žŕdku trenčianskej svätyne. O necelých 40 sekúnd mal gól na hokejke domáci Vozdecký, ten ale trestuhodne zaváhal. V 14. minúte zvonila opäť tyčka Cháberovej brány, tentokrát po strele Šmacha. A keďže gólom neskončilo prečíslenie Hudeca s Handzušom či Rosandičova dorážka v presilovke, do šatní sa tak odchádzalo za stavu 1:0 pre Duklu.

Barani sa snažili hneď od úvodu druhej dvadsaťminútovky duel vyrovnať. V 24. minúte po dobrej práci Gilliesa mal šancu kapitán Hudec, ale na Cháberu nevyzrel. Hostia boli aktívnejší, no Trenčania s pozorným Cháberom odolávali. Veľkú príležitosť mali barani v 32. minúte, ale ani Majdan nedokázal prekonať českého legionára v bráne domácich. V 36. minúte sa z nevinnej akcie presadili Trenčania. Petrovický dobrou prihrávkou našiel Gašparoviča a ten prekonal Corbeila  – 2:0. Banskobystričania sa snažili o okamžitú odpoveď, ale šance Tománka a Ziga zostali nevyužité.

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 23.10.2015 - Banska BystricaNa gólovú šancu sa v tretej tretine čakalo až do 49. minúty. Domáci Dlouhý nastrelil pred vlastnou bránkou Tománka, ten ale nedokázal prekonať Cháberu. Hostia mali tlak, no ako to bolo v tomto stretnutí zvykom, po šanciach hostí sa opäť presadili Trenčania. Sedem minút pred koncom normálnej hracej doby sa z dorážky presadil Hudec a zvýšil vedenie domácich už na 3:0. Vytúžený gól pre zverencov Vladimíra Országha prišiel až v 55. minúte, keď perfektnú robotu Romana Tománka zužitkoval Majdan. Hostia v závere uzavreli Duklu vo vlastnom obrannom pásme, no ku gólu to už neviedlo. Banská Bystrica tak prehrala tretí duel v rade, tentokrát na ľade Trenčína 1:3.

Netradične vo štvrtok 26. novembra odohrajú barani dohrávku Tipsport ligy, keď pod Urpínom privítajú HK Orange 20. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.