V treťom domácom dueli v rade hostili policajti tentokrát basketbalistov Prievidze. Domáci zverenci sa chceli proti favoritovi duelu vytiahnuť a zlomiť negatívnu štatistiku, pretože so svojím súperom nevyhrali deväť duelov za sebou a naposledy sa z výhry tešili pred vyše rokom.

ŠKP Banská Bystrica – BC Prievidza 66:85 (12:22, 17:23, 12:17, 25:23)

Najviac bodov: Munks 18, Körner 11, Moliva 10 – Batina 26, Marič 21, Hovaňák 11. Zápas sledovalo 450 divákov.

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Úvod prvej štvrtiny sa javil ako veľmi vyrovnaný. Ešte v jej polovici Maree vyrovnával na 9:9, lenže o minútku neuspel Blagojevič s jeho pokusom a od tejto chvíle sa triafali do čierneho len hostia. Trikrát po sebe nepremenili svoje pokusy domáci a preto sa prvá časť skončila napokon jednoznačne 12:22.

V druhej časti stretnutia sa Bystričania snažili zmazať desaťbodové manko. Darilo sa im viac než v úvodnej štvrtine, no napriek tomu aj túto prehrali a to 17:23. Polčasové skóre bolo 29:45.

Tretiu časť tím zo srdca Slovenska taktiež prehral, aj keď ,,len“ o päť bodov 12:17. Bystrická hra bola čoraz presnejšia a táto časť im vyšla zatiaľ najlepšie. Avšak náskok hostí bol už 21 bodový a ak by sa ho podarilo zmazať bystrickému ŠKP v poslednej fáze zápasu, jednalo by sa o veľký zázrak.

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Posledná desaťminútovka bola jedinou, v ktorej dokázalo ŠKP zvíťaziť. Koše v nej padali ako na bežiacom páse. Zverenci Martina Blaha ju vyhrali pomerom 25:23, čiže veľký 21 bodový náskok stiahli len na rozdiel 19-tich bodov. Celkový sumár bol teda 66:85.

Banská Bystrica odohrala dve stretnutia s mimoriadne kvalitnými súpermi. Po tom ako nestačila na majstrovský Inter, teraz podľahla momentálne druhému najsilnejšiemu tímu v lige.

Už v sobotu 22. novembra sa budú môcť zverenci trénera Martina Blaha opäť naladiť na víťaznú vlnu, keď v domácom prostredí privítajú Karlovku Bratislava.