TS organizátorov | 22.3.2012

V sobotu sa na Králikoch skákať nebude

Organizátori Otvorených majstrovstiev Slovenska v skoku na lyžiach a severskej kombinácii V Králikoch pri Banskej Bystrici pre nepriaznivé podmienky zrušili sobotňajšie preteky.

Po opakovaných pokusoch totiž nedokázali upraviť spodnú časť mostíka K-140 (doskok), pretože sa z neho odtrhla lavína. Pre túto prekážku nie je možné mostík upraviť tak, aby mohli na ňom skokani a združenári skákať. „Veľmi nás to mrzí, ale žiaľ nie je v našich silách upraviť doskok do soboty. Snehu je dostatok, ale v spodnej časti mostíka ho nedokážeme spevniť. Vynaložili sme veľa úsilia i finančných prostriedkov. Napriek tomu musíme podujatie zrušiť,“ uviedol podpredseda organizačného výboru Jozef Pikula.

Na Otvorených majstrovstvách Slovenska v skoku na lyžiach a v severskej kombinácii prisľúbilo účasť viac než 50 pretekárov z ôsmich európskych krajín. Štartovať mali aj naši najlepší skokani, teda olympionik Tomáš Zmoray a účastník svetových pohárov Patrik Lichý. V severskej kombinácii sa mal predstaviť najúspešnejší Slovák Róbert Kartík. Súťaž bola určená pre mužov a juniorov.

  • Peter

    Škoda, tešil som sa, že uvidím skoky konečne naživo. Snáď to nabudúce vyjde, nech organizátorov snaha neopustí :-)

  • Jozef

    Hm,celú sezónu boli podmienky skvelé,takže bolo treba počkať do jari,aby sa to stopilo…

  • Palo

    Jozef,aj čítaš? Na Králikoch je snehu dostatok…

Ďalšie články