Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sa v nedeľu 6. novembra odohral zápas domácej Paneuropy proti  UMB-ečkárom z Banskej Bystrice. Tribúny sa zaplnili vyše 600-vkou hokejových priaznivcov, aby prišli podporiť domáce mužstvo. Tí si však namiesto radosti odniesli zo štadióna veľké sklamanie. Tri body putovali do autobusu UMB tímu, ktorý ich zaviezol na prvé miesto tabuľky.

Paneuropa Kings vs. UMB Banská Bystrica 3:8 (0:2, 3:4, 0:2)

Góly: 27. Petráš (Šotek, Szabó), 30. Guryča (Hubek), 38. Petráš (Hronec) – 8. Janák (Koch, Drmaj), 18. Šeliga (Brnčal, Studený), 25. Kamzík (Nociar, Málus), 27. Šeliga (Studený), 29. Brnčal (Mendel), 34. Brnčal (Tenkel, Nociar), 55. Koch (Šeliga, Mendel), 59. Brnčal (Indrych, Ferletjak).

Zostava Paneuropa Kings: Bohuš – Mlynčár, Krahulec, Petráš, Jurjak, Szabó, Fabo, Kopecký, Tarabík, Hronec, Šotek, Jonášek, Guryča, Hobek, Pribula, Rutkovský, Barták, Čechovič, Švec, Divinec

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár, – Tenkel, Drmaj, Janák, Šeliga, Brnčal, Mendel, Rajčan, Kasanický, Studený, Indrych, Majling, Ferletjak, Kandra, Michalčík, Kamzík, Žáčik, Málus, Koch, Nociar

Hokej - EUHL - UMB Banska Bystrica vs. Akademici Plzen - Banska Bystrica - 24.10.2016

Prvá dvadsaťminútovka zápasu sa pre domáce mužstvo nezačala veľmi úspešne. Už v 8. minúte inkasovali prvý gól z Hanákovej hokejky. UMB tím sa držal puku počas celej tretiny a domácemu mužstvu nedával veľké šance na gólové akcie. V 18. minúte sa po krásnej spolupráci Studeného a Brnčala dostal puk ku Šeligovi, ktorý akciu zakončil presnou strelou do bránky. Prvá tretina sa tak skončila víťazne pre Bystričanov 0:2.

V druhej tretine UMB tím pokračoval s gólovou nádielkou. Počas 25. minúty sa podarilo Kamzíkovi zvýšiť skóre na 0:3. O dve minúty na to na Kamzíka nadviazal Šeliga a šikovnou strelou zvýšil náskok svojho tímu na štyri góly. Vysoký náskok súperov nabudil hráčov z Paneuropy natoľko, že po inkasovaní gólu v momente odpovedali. O prvý gól zápasu domáceho tímu sa zaslúžil Petráš. Po vydarenej akcii kráľov sa na ľade strhol veľký súboj. Domáce mužstvo sa herne prebralo a UMB tím sa snažil držať Bratislavčanov na dištanc. V 29. minúte sa Brnčalovi podarilo skórovať vďaka presnej prihrávke Tenkela. Paneurópa však nenechala na seba dlho čakať. Do minúty vrátil Guryč puk späť UMB tímu, v podobe úspešnej strely a premenil skóre na 2:5. Brnčalovi sa však veľmi nepozdávalo, že jeho gólovú akciu mu domáci hráč v okamihu vrátil. V 34. minúte sa prebojoval ku bránke kráľov  a potvrdil svoju predošlú úspešnú strelu. Paneurópe sa pred koncom druhej tretiny ešte podarilo skórovať, no do šatní odchádzali s mankom troch gólov.

Tretia tretina sa začala opatrnou hrou, ktorá pokračovala bez zmeny skóre až do 55. minúty, kedy sa trojica bystrických hráčov Mendel, Šeliga a Koch zaslúžila o siedmy gól UMB tímu. Posledná minúta zápasu patrila Brnčalovi. Po Indrychovej asistencii strelil hetrik, ktorým stanovil záverečné skóre 3:8.

Najbližšie sa hokejisti UMB predstavia v utorok 15. novembra, keď na domácom ľade o 12.30 hod privítajú UNIPO Warriors.

Povedal po zápase:

Lukáš Opáth (tréner UMB Banská Bystrica): „Hrali sme našu hru. Síce sa tam opäť vyskytli nejaké výpadky, na ktorých ešte musíme popracovať, ale zápas bol sám o sebe naozaj kvalitný. Začína sa ukazovať, že liga naberá na kvalite, pretože zápasy sú zväčša aj o taktike. Veľmi sa teším z celého mužstva. Naša tímovosť sa odráža v našej hre. Verím, že aj práve preto sa teraz s chalanmi nachádzame na najvyššej priečke tabuľky.“