Futbalové súťaže sa chýlia k zimnej prestávke, vo väčšine súťaží ide o posledné jesenné súboje. Bližší pohľad na ne vám ponúkame v nasledujúcom sumári zápasov z nášho regiónu.

Fortuna liga – 14. kolo

Železiari v boji o najvyššiu priečku stratili dôležité body po súboji so Slovanom. Ten rozhodol o druhej porážke Podbrezovej v tejto sezóne už v prvom polčase. Strojcami víťazstva bratislavského celku boli Čavrič a Kubík. Zakopla aj vedúca Žilina a to na ihrisku Prešova. Prekvapením bola aj výhra dunajskostredského DAC na pôde Myjavy.

II. liga skupina západ – 15. kolo

Pätnáste kolo západnej skupiny druhej ligy bolo pomerne chudobné na góly. Až v polovici zápasov sa diváci gólu nedočkali. V dueloch Dukly ani Pohronia teda gól nepadol. Bystričania tak bodovali po piatykrát v tomto ročníku, Pohronie neprehralo už päť zápasov v rade, pričom tentokrát naň nevyzrela ani tretia Nitra. Pohronský celok si navyše drží aj po štvrtom stretnutí po sebe čisté konto. Novým lídrom sa po zaváhaní Skalice stala Sereď.

II. liga skupina východ – 13. kolo

Zvolenčania chceli doma v súboji s Rimavskou Sobotou zlomiť čakanie na výherný zápas a tieto ambície začal napĺňať Elvis Mashike Sukisa už v tretej minúte, kedy otvoril skóre. V 66. minúte pomohlo Zvolenu vylúčenie hosťujúceho Petrána, ktoré o sedem minút na to zužitkoval gólom na 2:0 Jan Staško a bolo rozhodnuté. Spišiaci, ktorí ešte neremizovali, sa postarali ešte len o druhú prehru Popradu. Košické derby dopadlo najtesnejšou výhrou VSS. Pred 1500 divákmi skóroval ako jediný Patrik Grega v 35-tej minúte.

TIPOS III. liga skupina STRED – 13. kolo

V 13. kole sa až v polovici prípadov tešili z víťazstva hosťujúce tímy a nezrodil sa remízový výsledok. Vonku sa podarilo uspieť aj B-čku Podbrezovej. Po polčase vyhrávala v Detve gólom Marchuka a v 77. minúte prišla Detva navyše o vylúčeného Karáska. To hralo železiarom do kariet a tri body spečatil v 85. minúte Juraj Pančík. Kremnička privítala v poslednom domácom jesennom zápase Tepličku nad Váhom. Napriek menšej výsledkovej kríze bola favoritom, no  po prvej 45-minútovke to bolo 0:0. A keď skóroval Králik v 64. minúte a poslal Tepličku do vedenia, vyzeralo to so zverencami trénera Norberta Juračku zle-nedobre. O štyri minúty na to však prišla veľká vzpruha zásluhou zásahu Petra Výlupka. Už to vyzeralo na deľbu bodov, bežala 89. minúta kedy prekonal brankára hráč Tepličky Dirgas, avšak na radosť domácich prekonal toho svojho. Kremnička tak s pomocou súperovho hráča dokázala otočiť nepriaznivý stav v hodine dvanástej a navyše stihla pridať ešte jeden gól a to z kopačky Laksika. Ten sa presadil niekoľko sekúnd po nešťastnom vlastencovi Dirgasa.

IV. liga skupina JUH – 13. kolo

Futbalisti Šalkovej hostili v derby Rakytovce. Sobotňajší podvečerný súboj musela druhá Šalková zvládnuť, ak nechcela stratiť ďalšie body v prenasledovaní vedúcich Slovenských Ďarmôt. Získala len dva body v posledných troch meraniach síl, avšak v súboji s rakmi udrela ako prvá a tým prerušila dvojzápasovú nepriestrelnosť defenzívy Rakytoviec. Presadil sa v 19-tej minúte Pavol Dobrík a skóre 1:0 vydržalo do polčasovej prestávky. V druhom dejstve padol ešte jeden gól. A opäť do siete gólmana Koválika. Jeho autorom bol v 65. minúte Matej Libič, ktorý spečatil mimoriadne dôležité tri body. Hráčom Jupie sa podarilo uhrať bezgólovú remízu na pôde lídra a tým pomohli nepriamo Šalkovej, ktorá mu začína viac a viac dýchať na chrbát.

V. liga skupina C – 13. kolo

Selčania sa chceli v poslednom zápase jesennej časti revanšovať fanúšikom za trpkú prehru 0:4 zo Sásovej a potvrdiť si líderskú pozíciu. Plány im však v 16-tej minúte narušil Krupinčan Mário Želiezka, keď poslal hostí do vedenia. Tí sa dlho netešili z náskoku, pretože presne po polhodine hry vyrovnal na 1:1 Filip Koctúr. Už o dve minúty ale prišla ďalšia rana pod pás lídra súťaže, keď na 2:1 pre štvrtý tím tabuľky, čiže pre Krupinu, upravil Slavomír Selecký. Takým výsledkom skončil prvý polčas, na začiatku druhého zvýšil na rozdiel dvoch gólov Daniel Lietava. Gól už od 54. minúty nepadol a Šalková tak ukončila jesennú časť dvomi prehrami. To využil Čierny Balog, ktorý sa potrápil doma s Lieskovcom, no napokon mu gól Petra Pečovského stačil na tri body, aj na to aby nahradil Selce na ligovom tróne. A to má ešte zápas k dobru. Priechod možno aj trápi, že prichádza zimná prestávka, pretože chytil formu. Po zdolaní silnej Krupiny na jej pôde si poradil aj s ďalším kvalitným súperom, so Štiavnickými Baňami. Ako predposledný tím tabuľky ich zdolal 2:0 gólmi Hejčíka a Slobodníka. Tretia Sásová, po tom ako zdolala vedúce Selce 4:0, nečakane nestačila na domáci Hliník nad Hronom a nestrelila mu ani gól. Hrochoť ukončila jesennú časť hry v Hontianskych Nemciach a ukončila ju úspešne. Jej hrdinom v dueli s posledným tímom tabuľky sa stal Peter Zátroch, ktorého gól z 32. minúty mal cenu troch bodov. Jakub doma remizoval s Lovčou, presadil sa zaň Zdenko Cimerman už v tretej minúte, ale v dvanástej prišlo bleskové vyrovnanie Rapčana. Tento hráč mohol byť hrdinom hostí, keby v 18. minúte premenil pokutový kop.

I. trieda – 13. kolo

Derby kola sa odohralo v Brezne, ktoré hostilo v nedeľu poobede Osrblie. Jednalo sa o súboj druhého so štvrtým, ale hra ani konečný výsledok tomu nenasvedčovali. Martin Štulajter zaznamenal polovicu z desiatich gólov Brezna. Braväcovo ukázalo, prečo je lídrom súťaže, keď si poradilo s rezervou Šalkovej 5:1, pričom všetky góly nastrieľalo v druhom polčase. Po polčase bolo skóre bezgólové. Vedúce Braväcovo si tak pred Breznom drží päťbodový náskok, s ktorým bude vstupovať do jarnej časti. Slovenská Ľupča po prvom polčase vyhrávala nad Michalovou už 3:0, keď sa do čierneho trafil dvakrát Peter Zehnal po tom, ako skóre otvoril Dávid Selecký. Domáci si však zbytočne skomplikovali boj o body, keď nechali dvakrát skórovať Jakuba Korytiaka, no napokon si víťazstvo ustrážili. Výborne hrajúci tím Brusna – Ondreja viedlo na pôde tretieho Bacúchu od 20-tej minúty zásluhou Spodniaka, ale napokon tentokrát vyšli jeho hráči bodovo naprázdno.

II. trieda skupina A – 13. kolo

Vedúce Strelníky prezimujú na prvom mieste s päťbodovým náskokom, po tom čo nezaváhali v súboji prvého s posledným. Riečka ako favorit prehrávala doma s Ľubietovou ešte v 58. minúte 1:3, no napokon sa po tejto prestrelke body delili a Riečka nenatiahla šnúru výhier na tri zápasy. Tajov nezaváhal na Horných Pršanoch. B-čko Seliec rozhodlo o troch bodoch v dueli so Starými Horami už v prvom polčase. Konkrétne to bol Milan Styk, ktorý sa presadil dvakrát v priebehu 13-tich minút.

I. liga Ženy – 8. kolo

Bystrické futbalistky pred dvomi týždňami prehrali svoj prvý zápas a inkasovali vôbec prvý gól a to v domácom meraní síl so Žilinčankami. Tentokrát sa im do cesty postavil ešte silnejší súper – vedúci Bardejov. Ten vyhrával po polčase gólom Bochinovej a až v 67. minúte sa podarilo Sport Ladies vyrovnať vďaka Zuzane Jamrichovej. Jej spoluhráčky však zlomila odpoveď Mazurovej, ktorá o pár sekúnd prinavrátila Bardejovčankám tesný náskok a zmazala tak bleskovo dlhotrvajúcu snahu Bystričaniek. Tie inkasovali ešte raz a to z kopačky Havranovej. Prehrali tak 1:3, dostali v jednom zápase tri góly, pričom v predchádzajúcich siedmych dostali len jeden gól. Aj to svedčí o sile futbalistiek z východu. Na Stredoslovenky čaká o týždeň aj do tretice tvrdý oriešok v podobe domáceho súboju s bratislavským Slovanom.

Partizán Bardejov – Sport Ladies Club Banská Bystrica 3:1
Nové Zámky – Nitra 1:7
Michalovce – Šaľa 0:1
Slovan BA – Myjava 4:0
Žilina – Trenčianske Teplice 2:1

1 Partizán Bardejov 8 7 0 1 25:9 21
2 ŠKF VIX Žilina 8 6 1 1 18:8 19
3 ŠK Slovan Bratislava futbal 7 6 0 1 36:3 18