Aj posledný augustový víkend to na futbalových trávnikoch v nižších súťažiach žilo. Prinášame vám kompletný výsledkový sumár obohatený o video zo zápasu II. triedy skupiny A FK – Baník Ľubietová vs. TJ Slovan Tajov.

Fortuna liga – 7. kolo

Futbal - ZP Sport Podbrezova vs. FC ViOn Zlate Moravce-Vrable - 27.08.2016 - Podbrezova
Podbrezová sa so Zlatými Moravcami-Vráblami rozišla zmierlivo 1:1

Pred týmto kolom vedúca Podbrezová privítala v sobotu večer trápiace sa Zlaté Moravce-Vráble. Domáci železiari boli jednoznačný favorit, no proti organizovanej obrane na čele s výborným brankárom Kováčom sa dlho nevedeli presadiť. Šok pre domácich priaznivcov prišiel dve minúty pred koncom, keď Konnsimbal využil veľkú chybu kapitána Kostelného a poslal hostí do vedenia. Zverenci trénera Fabuľu ale zachránili v hodine dvanástej aspoň bod. V záverečnej minúte hracieho času bol v šestnástke faulovaný Viazanko a Podio sa z pokutového kopu nemýlil. Podbrezová tak ani v siedmom zápase sezóny neokúsila pocit porážky. Železiari ale spadli na druhé miesto, pretože Žilina v šlágri kola zdolala Trenčín jednoznačne 4:0 a dostala sa späť na čelo.

Trápenie banskobystrickej Dukly pokračuje

Banskobystrická Dukla chcela v domácom zápase s Novým Mestom nad Váhom konečne prelomiť negatívnu sériu päť zápasov bez výhry. Tento cieľ sa jej začal napĺňať od 31. minúty, kedy poslal vojakov do vedenia mladík Cvik. Domáci mali aj ďalšie šance, no sami do prestávky inkasovali. Dve minúty pred polčasovou prestávkou z protiútoku nedal Maťašovskému šancu Rapavý. Prevaha vojakov pokračovala aj v druhej časti, no ich snaha stroskotávala na finálnej fáze a hlavne tragickej koncovke. V 77. minúte ich nepremieňanie šancí potrestal hosťujúci Živčic a rozhodol o výhre Nového Mesta. Dukla sa tak po šiestich kolách krčí so ziskom troch bodov na 10. mieste. Ešte horšie sú na tom hráči Pohronia. Tí ani po výmene trénera nevedia nájsť hernú pohodu a tentokrát doma podľahli Seredi vysoko 0:4. Navyše za stavu 0:2 spravil hrubý faul Prikryl, ktorý v 32. minúte putoval predčasne pod sprchy a tím sa akákoľvek snaha domácich vytratila. Pohronie tak stále čaká na svoj prvý bod v tejto sezóne.

II. liga skupina východ – 4. kolo

Zvolenská Lokomotíva povzbudená domácou výhrou nad Spišskou Novou Vsou cestovala v rámci 4. kola na ihrisko dovtedy poslednej Rimavskej Soboty. Domáci sa na začiatku druhého polčasu ujali zásluhou Janca vedenia. Zvolen ale v 66. minúte odpovedal gólom legionára Elvisa Mashikeho Sukisa. Viac gólov v Rimavskej Sobote už nepadlo a Zvolen je po remíze 1:1 spolu s VSS Košice jediným tímom, ktorý v tejto sezóne ešte neprehral.

TIPOS III. liga skupina STRED – 4. kolo

Predposledná Detva cestovala v rámci 4. kola do Novej Bane. Hostia mali na svojom konte iba dva body, naopak domáca Nová Baňa sedem a preto bola jasným favoritom. Domáci už v 12. minúte otvorili skóre gólom Bašistu. V 29. minúte zvýšil z penalty náskok Bane Staší a keď v 50. minúte skóroval aj Širáň, azda nikto nepochyboval o tom, že tri body zostanú doma. Hneď po inkasovanom góle na 0:3 sa však začala stíhacia jazda Detvančanov. O necelých šesťdesiat sekúnd po góle Širáňa sa presadil Kalný a vykresal iskierku nádeje. Tá vzbĺkla v 78. minúte, keď Erik Hlaváč prekonal brankára Tatára a schyľovalo sa tak k veľkej dráme. Nabudeným hosťom sa nakoniec podarilo vyrovnať, keď v 87. minúte skóroval striedajúci Nemeth a stanovil výsledok stretnutia na 3:3. Pred 1200 divákmi naopak nezaváhalo Fiľakovo. Domáci nováčik zdolal Lučenec 3:1 aj vďaka dvom gólom Brazílčana Borata. Hosťom spravil škrt cez rozpočet Rubint, keď v 62. minúte videl druhú žltú kartu a musel predčasne odísť do šatní. Rezerva Podbrezovej aj Kremnička v tomto kole oddychovali. Ich zápasy boli preložené na 31. augusta, resp. 14. septembra.

IV. liga skupina JUH – 4. kolo

Rakytovce po dvoch prehrách v rade privítali v sobotu Hriňovú. Vstup do zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď sa gólom Vreštiaka z 19. minúty dostali do vedenia. V 56. minúte sa k nemu pridal aj Babic a tretia porážka v rade pre Raky bola na spadnutie. Proti bol ale Patrik Podkonický, ktorý vďaka dvom presným zásahom zo 63. a 72. minúty vybojoval pre domácich aspoň bod. Pohodlné víťazstvo dosiahol nováčik zo Šalkovej v Olovároch. Po polčase vyhrávali hostia po zásahu Vučkovića. V druhej štyridsaťpäťminútovke sa však vrece s gólmi roztrhlo. Šalková sa presadila štyrikrát, keď úspešnými strelcami boli opäť Vučković, dvakrát sa presadil Rusnák a jeden gól pridal aj kapitán Palovič. Prvú prehru v sezóne zaznamenali hráči Jupie Podlavice Badín. Tích v zápase s Revúcou poslal do kolien domáci Matúš Levický, ktorý prekonal brankára Škubáka trikrát. Za hostí kozmeticky upravoval skóre Oliver Ďurta. Prvýkrát v sezóne stratili body vedúce Pliešovce. Tie síce vyhrávali ešte v 78. minúte v Kováčovej 2:0. Vlastný gól Turkotu zo 79. minúty a gól Ukrajinca Kalutskyiho z 85. minúty ale stanovili konečný výsledok 2:2.

V. liga skupina C – 4. kolo

V 4. kole najviac lákalo derby medzi Jakubom a Sásovou. Sásovčania chceli nadviazať na víťazstvo nad Dobrou Nivou, naopak Jakubčania chceli rýchlo zabudnúť na debakel 0:5 z Lieskovca. Obidve mužstvá už odchádzali do šatní, keď v poslednej minúte prvej časti udrel hosťujúci Martin Kapusta a zarmútil domácich priaznivcov. Jakub sa v druhej časti snažil vyrovnať. Podarilo sa mu to až šesť minút pred koncom, keď brankára Čavoja prekonal Matej Pánik a stanovil konečný výsledok stretnutia na 1:1. Selce sa predstavili na pôde nováčika z Dobrej Nivy. V doterajších troch dueloch Seliec padlo až trinásť gólov a gólové hody pokračovali aj v tomto súboji.  Hostia po 50. minútach vyhrávali už 3:1 a smerovali k druhej výhre v sezóne. Proti ale boli domáci Randis a Kucbel, ktorí sa postarali o divoký výsledok 3:3. Selčania sú tak jedným z troch tímov, ktoré v tejto sezóne ešte neokúsili pocit prehry. Tím ďalším je Partizán Čierny Balog, ktorý úplne vymazal domácich strelcov Krupiny. Tá v predošlom kole vyhrala v Lovči 6:0, no teraz im akoby došiel strelecký prach a brankára Hermanského neprekonali. Hostia navyše sami raz udreli, keď sa v 86. minúte presadil Mózer a rozhodol o výhre Balogu. V šlágri kola medzi druhou Lovčou a prvou Banskou Štiavnicou začali lepšie hostia, keď sa v 15. minúte po góle Hanzlíka dostali do vedenia. Odpoveď Lovče však bola blesková. O necelých 120 sekúnd sa presadil Urgela a bolo vyrovnané. Domáci hráči sa ešte v závere prvej časti dostali do vedenia po presnom zásahu Rapčana. Výhru Lovče v 90. minúte spečatil Škriniar.

I. trieda – 4. kolo

V poradí 4. kolo I. triedy odštartoval piatkový zápas medzi Šalkovou B a Slovenskou Ľupčou. Prítomných 210 divákov zarmútil v 23. minúte Dávid Selecký, ktorý poslal hostí do vedenia. Na ďalší gól sa čakalo až do 81. minúty. Vtedy prekonal domáceho gólmana Ursínyho Huťka a Slovenská Ľupča smerovala k vôbec svojej druhej výhre v sezóne. Šalková sa ale nevzdávala a Ján Messerschmidt sa v 85. minúte svojím presným zásahom postaral o dramatický koniec. Hostia svoj tesný náskok už ustrážili a po výhre 2:1 preskočili svojho súpera v tabuľke. V dueli dvoch neporazených mužstiev na seba narazili Bacúch a Brezno. Po bezgólovom prvom polčase udreli hneď v úvode toho druhého domáci. Maroš Kurek prestrelil brankára Jána Kupca a Bacúch vyhrával. V 57. minúte to bol už dvojgólový náskok, pretože sa presadil striedajúci Košičiar. Viac gólov už nepadlo a Bacúch si tak pripísal na svoje konto cenný skalp. Nováčik Podkonice privítal na svojom ihrisku Osrblie, ktoré malo za sebou kvôli nepárnemu počtu účastníkov iba dva zápasy. Domáci vstúpili do stretnutia lepšie a gólom Gregora z 35. minúte vyhrávali. Tento stav zostal nezmenený až do 71. minúty. Domáceho brankára Ihradského prekonal Gašpar a začínalo sa odznovu. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť, tak v úplnom závere udrel hosťujúci Kujan a rozhodol o výhre Osrblia. Práve Osrblie sa po zisku troch bodov dostalo o skóre na čelo súťaže.

II. trieda skupina A – 4. kolo

Aj druhá trieda skupina A odštartovala svoje kolo dvomi predohrávkami už v piatok. Malachov privítal Dúbravicu a po góloch Daniša a Sečkára vyhrával už 2:0. Hosťujúci Andrej Drako v 55. minúte ešte vykresal iskierku nádeje, ale domáci Slovan si svoj náskok už udržal a poskočil na štvrtú priečku. V druhom zápase videli prítomní diváci zaujímavý zápas. Mičiná hostila rezervu Seliec a už v 8. minúte sa zásluhou Michala Bartošíka dostala na koňa. Hostia ale gólmi Styka a Kopica duel v 71. minúte otočili. Gólové preteky pokračovali ďalej a v 80. minúte už bol stav 3:2. Za Mičinú skórovali Sámel a Hakel. Domáci sa ale z vedenia dlho neradovali, pretože o necelých 60 sekúnd po góle Hakela vyrovnal svojím druhým gólom Milan Styk a stanovil skóre stretnutia na 3:3. Ešte väčšiu prestrelku priniesol zápas Horné Pršany – Hronsek. V tomto súboji padlo až desať gólov. Iskra po 32. minútach viedla 3:1 a smerovala za tromi bodmi. Od tejto chvíle sa však začali presadzovať iba hostia. Tí v rozmedzí od 40. do 70. minúty pridali šesť zásahov a duel úplne otočili. Jeden z týchto gólov bol navyše vlastný v podaní Martina Mrváňa. O gól menej videli diváci v Riečke, ktorá hostila Harmanec. Tá po výsledku 6:3 prvýkrát v sezóne zvíťazila. Na nezastavenie bol hlavne domáci Adam Šimiak, ktorý prekonal brankára Lapiňa až štyrikrát. Iba druhý zápas sezóny odohrali hráči Tajova. Tí sa ako papierový favorit predstavili v Ľubietovej. Do vedenia sa dostali hostia v 44. minúte, keď Ševčík z pravej strany unikol domácim obrancom a prestrelil brankára Gaža. Tajovčania aj uzavreli skóre v 86. minúte zásluhou Zmajkoviča, ktorý udrel prízemnou strelou z ľavej strany. Video z tohto zápasu nájdete na konci článku.

II. trieda skupina B – 2. kolo

Vo víťaznej vlne pokračuje rezerva Braväcova. Jej hráči totižto v druhom kole prevalcovali TJ Tatran Čierny Balog B 6:1 a sú na čele súťaže. Domáci mohli vyhrať aj väčším rozdielom, to by ale Mário Gašperan musel premeniť v 57. minúte pokutový kop. Na vstup do sezóny naopak bude chcieť zabudnúť Sihla. Tá vo svojom premiérovom stretnutí tohto ročníka doma podľahla Jaseniu 0:7. Po dva góly strelili až traja hráči Jasenia – Pavol Lupták, Juraj Havran a Jakub Havran. Skóre spečatil v 90. minúte Samuel Filip Halaj.

TJ Slovan Pohronská Polhora – TJ Mladosť Pohorelá 1:2
FK Sokol Braväcovo B – TJ Tatran Čierny Balog B 6:1
TJ Tatran Polomka – TJ Slovan Beňuš 2:2
ŠFK Sihla – FK 1928 Jasenie 0:7