Po minulotýždňovej prestávke bolo na programe aj siedme kolo tretej ligy, kde sme čakali na potvrdenie dobrej formy banskobystrickej Dukly v domácom meraní síl s Čadcou.

Žreb duelov tohto týždňa prichystal pre nás boje o najvyššie priečky v tabuľke. V piatej lige skupine C to bol zápas Sásová – Lovča, v II. triede skupiny A Lučatín – Ľubietová a v skupine B druhej triedy sa o priebežný ligový trón pobila Heľpa s Jasením.

Fortuna liga – 8. kolo

Trápiacu sa predposlednú Podbrezovú čakal v sobotu večer súboj s najťažším možným súperom – vedúcou Nitrou. Po prvom polčase, kedy gól nepadol, si Podbrezová mohla nárokovať na zisk bodov. Sieť sa však rozvlnila, na jej napnutie sa čakalo takmer hodinu hry. V 58. minúte poslal lídra do vedenia Tomáš Kóňa. Neskôr sa ukázalo, že to bol jediný a rozhodujúci zásah a železiari ešte viac zmeraveli na spodných pozíciách tabuľky. V utorok budú mať šancu nazbierať mimoriadne dôležité body v domácom stretnutí so súperom s podobného súdka a to s Tatranom Prešov.

II. liga – 8. kolo

Nedarilo sa ani B-čku Podbrezovej, ktoré hostilo Poprad. Rezerva tímu z Horehronia utrpela tenisového kanára. O dva zo šiestich gólov v jej bráne sa postaral niekdajší slovenský reprezentant Stanislav Šesták. Pohronie odohralo zápas ôsmeho kola na pôde predposledného Komárna. Mierneho favorita, čiže pohronský celok, poslal do vedenia v polovici prvého polčasu Patrik Blahút. Kuruc a Matić však ešte do polčasovej prestávky otočili nepriaznivý stav v prospech tímu z juhu republiky. S tým sa nechcel zmieriť Blahút, ktorému sa podarilo na začiatku druhého dejstva zaznamenať svoj druhý gólový úspech a vyrovnať na 2:2. Pred uplynutím hodiny hry sa nechal vylúčiť domáci Hovsepyan a Pohronie malo početnú výhodu. Paradoxne ale zakrátko inkasovalo na 3:2 z kopačky Militosyana. Posledné slovo mal Marek Frimmel, ktorý v 83. minúte gólom na 3:3 rozhodol o deľbe bodov. V Stupave privítal bratislavský Inter tabuľkového suseda – zvolenskú Lokomotívu. Tá bola na tom o niečo lepšie, v tabuľke mala na konte o dva body viac. Napriek tomu domáci vydolovali tri body, za Zvolen sa presadil len Tomáš Mikinič v 59. minúte znižujúc na 1:2.

III. liga SsFZ – 7. kolo

Šláger siedmeho kola tretej ligy sa odohral v nedeľu doobeda v Kremničke. Práve tam hostila druhá Dukla tím z tretieho miesta tabuľky Čadcu. V nie príliš priaznovom počasí sa na gól čakalo až do 77. minúty. Na radosť štyroch stoviek fanúšikov padol do siete Čadce a jeho autorom bol hrdina stretnutia Gabriel Snitka, ktorý len potvrdil výborné výsledky Dukly v domácich dueloch.

IV. liga JUH – 7. kolo

Netradične v sobotu dopoludnia si zmeral sily favorizovaný Medzibrod s Rakytovcami. Domácich poslal do vedenia pred uplynutím polhodiny hry bývalý hráč Rakytoviec Ivan Varga, ale v 41. minúte vyrovnal za raky Maroš Fojtík. Už už sa pomaly šlo do šatní, ale kanonier Varga svojim druhým presným projektilom zabezpečil polčasové vedenie Medzibrodu 2:1. Tento jeho zásah sa javil ako víťazný, keďže ďalší plod futbalu už 150 prítomných divákov neuvidelo. Ivan Varga sa radí v úvode sezóny so šiestimi strelenými gólmi k najlepším strelcom ligy, momentálne je na tretej pozícii. Druhá Šalková v pútavom domácom súboji v sobotu večer narazila na piaty Poltár. Ten nečakane rýchlo vyhrával už v 18. minúte po góloch Hrnčiara (z 11m) a Filipa 2:0. Na začiatku druhého polčasu dokonca zvýšil na 3:0 Kulich. Pohotovo však reagoval Maroš Zimnikoval, ktorý o chvíľu neskôr v 56. minúte znížil na 1:3 a v 85. minúte ďalších zásahom na 2:3 vlial nádej do žíl Šalkovej na bodový zisk. Dve stovky divákov sa však prvej remízy svojho tímu v tejto sezóne nedočkali. V nervóznom závere ešte videl červenú kartu domáci Debnár a tiež hosťujúci Marcinek, ktorý prišiel na ihrisko v 87. minúte a stihol dostať dve žlté karty. Poltár po tomto úspechu na horúcej pôde Šalkovú predbehol v tabuľke, tá klesla na piate miesto. Jediným nezdolaným tímom ostáva aj po siedmom kole Tisovec, po domácej remíze s Tornaľou, ktorá dovedna prehrala iba raz a zariadila teraz prvú stratu bodov pre Tisovec.

TJ Sokol Medzibrod – FK Rakytovce 2:1
FK Šalková – TJ Sklotatran Poltár 2:3
MŠK Tisovec – FK Mesta Tornaľa 3:3
FK Slovenské Ďarmoty – MFK Spartak Hriňová 3:0
ŠK Partizán Čierny Balog – MFK Revúca 1:0
TJ Tatran VLM Pliešovce – ŠK Vinica – zápas sa pre nespôsobilý terén neodohral
JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka – FK FC Baník Veľký Krtíš – zápas sa pre nespôsobilý terén neodohral

V. liga skupina C – 7. kolo

Nepochybne najväčšiu pozornosť pútal duel druhej Sásovej s vedúcou Lovčou. Stopercentnú Lovču do vedenia poslal v 13-tej minúte Orság, ale následne predviedli skvelý obrat zverenci trénera Jobka. Tí po dvoch zásahoch Petra Stacha, góle Ondreja Dobrotu a Martina Kapustu vyhrávali v 49. minúte už 4:1 a doposiaľ nepokorená Lovča bola zrelá na uterák. Avšak líder súťaže ukázal taktiež efektivitu v koncovke a po hodine hry kedy stihol dvakrát skórovať Michal Páleník bol aktuálny stav 4:3 a všetko bolo otvorené. Posledné slovo v zápase mal hráč Lovče Robert Nesuchl, ktorý sa presadil v 73. minúte a rozhodol o tom, že po tejto prestrelke sa body budú deliť. Sásovčania prišli o veľký náskok, ale tešiť ich môže, že sú prvým tímom, ktorý zobral Lovči čo i len jediný bod. Po uplynulej prehre s Bacúchom si Selčania chceli napraviť chuť v Dobrej Nive, čo im aj vyšlo. Súperovi nedovolili skórovať, strojcami ich výhry boli už v prvom polčase Serhiy Kurta a Filip Koctúr. Jakub nečakane nestrelil Lieskovcu ani gól a s predposledným tímom tabuľky prehral na jeho ihrisku 0:2. O tom rozhodol dvojgólový strelec Martin Šufliarský. Vplyv na výsledok malo aj vylúčenie hráča Jakubu Chrenovského v 67. minúte za stavu 1:0 pre Lieskovec.

OFK 1950 Priechod – ŠK Hrochoť – zápas sa pre nespôsobilý terén neodohral
ŠK Prameň Kováčová – TJ Baník Štiavnické Bane – preložený na 27. septembra o 16.00 hod

I. Trieda – 7. kolo

V prvej triede bil do očí výsledok 8:0, ktorý na konci zápasu svietil v Brezne. To roznieslo na kopytách poslednú Pohorelú. Hetrikom sa blysol Ondrej Pribula, ba čo viac, stihol ho zaznamenať ako striedajúci hráč, ktorý prišiel na ihrisko v 74. minúte. Pár sekúnd po svojom príchode na trávnik strelil svoj prvý gól a do 85. minúty stihol dať ďalšie dva, tým posledným uzavieral skóre. Trápiaca sa rezerva Šalkovej bodovala zatiaľ iba raz a preto mala po šiestich kolách na svojom konte len tri body. Tentokrát cestovala do Nemeckej, ktorá sa nachádzala v stredných vodách tabuľky. Po góle Tomáša Tučeka a Jána Messerchmidta, ktorý prekonal obranu súpera dvakrát, vyhrávala Šalková v 80-tej minúte už 3:1. V 85. minúte ale znížil domáci Rosina a nešťastným hrdinom hostí sa stal v úplnom závere Ján Šimčík, ktorého vlastenec znamenal konečný výsledok 3:3. Pozitívne ale je, že Šalková B dokázala zabodovať, aj keď len druhýkrát v aktuálnom ročníku.

Nováčik zo Strelník naladený poslednou výhrou sa predstavil v Slovenskej Ľupči. Tam prehrával po štvrťhodine hry, avšak o dve minúty na to vyrovnal Čief a v tej istej minúte do čierneho stihol trafiť aj Trizna a bolo to 2:1 pre Šajbu. Aby toho nebolo málo Trizna zvýšil ešte do polčasu na 3:1. Aj domáci ale mali dvojgólového strelca a Ján Huťka v druhom polčase dokázal vyrovnať na konečných 3:3. Strelníky boli blízko k trojbodovému ťaženiu, od 71. minúty hrali ešte v početnej výhode, no napokon neuspeli. Po zlom vstupe do sezóny ale v posledných troch dueloch neprehrali a to ich môže motivovať ďalej. Zmena sa udiala na čele tabuľky. Po prvej porážke Podkoníc, o ktorú sa postaral Hronec, sa novým lídrom stalo Braväcovo. Senzačnú výhru Hronca zariadil rozhodujúcim gólom v 79. minúte Roman Puška.

II. trieda skupina A – 7. kolo

Lučatín stratil doteraz iba dva body a to za remízu v druhom kole s Riečkou. Vedúcu pozíciu si chcel potvrdiť v ťaháku siedmeho kola, v ktorom ho čakala tretia Ľubietová. Zápas bol jednoznačnejší než si niekto mohol myslieť. V prvom polčase dvakrát zaťažil konto súpera Dávid Selecký a raz Ondrej Turčan a bolo to 3:0. Žiadne prekvapenie sa nedialo, v druhom polčase na 4:0 zvýšil Dušan Vaník a Selecký v 71. minúte upravil na konečných 5:0 a zároveň zavŕšil hetrik. Na dne topiaci sa Hiadeľ siahal po bode v zápase s Mičinou, ale tú v 78. minúte spasil gólom na 3:2 Andrej Selecký. Dva hokejové výsledky 8:3 boli k videniu v siedmom kole. Riečka týmto pomerom rozdrvila Selce B, pričom schuti si za ňu zastrieľal najmä štvorgólový Adam Šimiak. Adresátom druhého debaklu so spomínaným výsledkom bol Hronsek, ktorý pred vlastnými divákmi takto podľahol Tajovu. Po polhodine hry to bolo vyrovnané 2:2, ale následne sa jednalo o koncert hostí. Tomáš Bauer a Michal Kucka – to sú dvaja autori hetrikov Tajova.

II. trieda skupina B – 5. kolo

Ťahákom piateho kola bolo stretnutie Heľpy s Jasením, pretože oba tímy boli doteraz stopercentné, aj keď Jasenie odohralo o zápas viac a malo na konte štyri výhry, zatiaľ čo Heľpa tri. Stovka divákov v prvom polčase gól nevidelo. Zápas mal jedného hrdinu a ním bol Henrich Weisenbacher, ktorý gólmi zo 67. a 75. minúty pokoril prvýkrát Heľpu. Neporazené bolo aj Braväcovo B, aj keď treba povedať, že odohralo len dva zápasy. Po tom treťom sa nič nezmenilo, hokejovým výsledkom totiž rozbilo Polomku, ktorá aj vinou vysokej prehry klesla z predposledného miesta na úplné dno tabuľky. Za Braväcovo si schuti zastrieľalo viacero hráčov, najviac sa darilo trojgólovému Miroslavovi Gašperanovi, ktorý prišiel na ihrisko až na začiatku druhého polčasu. Polomka s Pohronskou Polhorou sú jedinými tímami bez zisku bodu. Druhý spomínaný tím pohorel doma proti Beňušu. Tri zo štyroch gólov Beňušu zaznamenal Lukáš Šperka. Jednoznačný výsledok sa zrodil aj na Dolnej Lehote, ktorá si poľahky poradila s Michalovou. Za Dolnú Lehotu bol najproduktívnejší s tromi zásahmi Peter Šuhajda.

FK Sokol Braväcovo B – TJ Tatran Polomka 9:1
TJ Partizán Dolná Lehota – TJ Slovan Michalová 5:0
TJ Slovan Pohronská Polhora – TJ Slovan Beňuš 0:4
ŠK Heľpa – FK 1928 Jasenie 0:2