Na účastníkov IV., V. ligy, I. a II. triedy skupiny A čakali posledné jesenné súboje. Šalková v záverečnom kole jesennej časti hostila v derby Rakytovce, Priechod motivovaný ziskom prvého bodu chcel opäť bodovať a to v Dobrej Nive. V prvej triede naháňa Braväcovo vedúce Podkonice, na ktoré strácalo bod. Podkonice hostili Valaskú, druhé Braväcovo sa predstavilo v Brusne. Prinášame vám kompletný výsledkový sumár z uplynulého víkendu.

Fortuna liga – 14. kolo

Železiari sa v sobotu predstavili v Michalovciach. Po dvoch prehrách bez streleného gólu bolo ich povinnosťou bodovať. Michalovce bol súper, ktorý sa dá zdolať, pred Podbrezovou mal náskok jediného bodu. Už v piatej minúte prišiel dôležitý moment, keď zahral v gólovej príležitosti východniarov rukou Ján Krivák a nechal sa vylúčiť. Navyše nariadenú penaltu premenil Igor Žofčák a domáci sa ujali vedenia. Aby toho nebolo málo, už v osemnástej minúte zvýšil na 2:0 Martin Koscelník. Odpoveď prišla o desať minút neskôr, kedy znížil na 2:1 Viktor Jedinák. Za necelú polhodinu padli tri góly a aj preto by málokto povedal, že sieť sa už v ďalšom priebehu stretnutia nerozvlní a skóre 2:1 vydrží až do záverečného hvizdu.

II. liga – 14. kolo

Futbalisti Pohronia v piatok cestovali na východ na horúcu pôdu vedúcej košickej Lokomotívy. Tam sa im podarilo uhrať remízu 2:2 a to až do záverečných sekúnd vyhrávali 1:2 zásahmi Lukáša Garaja a Samira Nurkovića. V 90-tej minúte zachránil bod pre favorita Róbert Cicman. Bod si pripísala aj rezerva Podbrezovej za domácu remízu 1:1 s Komárnom. Železiari mali výborný vstup do zápasu, keď sa ujali vedenia už v dvanástej minúte zásluhou Tomáša Geráta. Hostia vyrovnali na začiatku druhého polčasu z kopačky Michala Podluckého. V nedeľu ťahali Zvolenčania za kratší koniec v dueli so žilinským B-čkom. O výsledku 2:1 bolo rozhodnuté už v 22. minúte. Za Lokomotívu vyrovnával na 1:1 už jedenástej minúte Vladislav Slovák. Zvolenčania si tak budú musieť počkať na víťazstvo na ihrisku súpera, ktoré nezaznamenali vonku už v štyroch dueloch po sebe.

III. liga SsFZ – 13. kolo

Detve sa nepodarilo získať prvé body ani v Žarnovici. Naopak, odišla odtiaľ s pol tucta inkasovanými gólmi. Dukla si chcela ustrážiť pred Lučencom vedúcu pozíciu, ten bol za Bystričanmi v tesnom jednobodovom závese. V nedeľu doobeda pricestovala do Kremničky Teplička nad Váhom s jediným náhradníkom na lavičke, napriek tomu sa jej podarilo uhrať cennú bezgólovú remízu. Dukla zaznamenala druhý nerozhodný výsledok 0:0 v rade. Lučenec si poradil doma so silným Námestovom 2:0 a vystriedal zverencov Norberta Juračku na dočasnom ligovom tróne.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica vs. ŠKM Liptovský Hrádok 1:1
ŠK NOVOHRAD Lučenec vs. MŠK Námestovo 2:0
MFK ŽARNOVICA vs. MFK Detva 6:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. OFK Teplička nad Váhom 0:0
TJ Baník Kalinovo vs. MŠK FOMAT Martin 2:1
FTC Fiľakovo vs. MŠK Rimavská Sobota 2:5
TJ Tatran Oravské Veselé vs. FK Čadca – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
TJ Tatran Krásno nad Kysucou vs. MFK Nová Baňa – odohrá sa 1. novembra o 14.00 hod

IV. liga JUH – 13. kolo

V IV. lige skupine JUH bolo na programe záverečné jesenné kolo. Šalková bojujúca o najvyššie priečky v derby privítala trápiace sa Rakytovce. Skóre otvoril trochu nečakane hosťujúci Šimon Bútora v trinástej minúte a raky sa ujali vedenia. Do polčasovej prestávky stihol vyrovnať Zoran Vučković. V 56. minúte sa postaral o obrat v stretnutí Maroš Zimnikoval a Šalková vyhrávala 2:1. Ďalší obrat sa už nekonal a na 3:1 poistil v závere Michal Kamenský. Až tri duely sa kvôli zlému terénu museli odložiť

FK Šalková vs. FK Rakytovce 3:1
FK Slovenské Ďarmoty vs. TJ Tatran VLM Pliešovce 2:1
MFK Revúca vs. ŠK Vinica 4:3
ŠK Partizán Čierny Balog vs. MŠK Tisovec 4:1
JUPIE FŠ Mareka Hamšíka vs. TJ Sokol Medzibrod – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
FK FC Baník Veľký Krtíš vs. FK Mesta Tornaľa – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
MFK Spartak Hriňová vs. TJ Sklotatran Poltár – odohrá sa 5. novembra o 13.30 hod

V. liga skupina C – 13. kolo

V uplynulom kole Priechod ukoristil svoj vôbec prvý bod, keď v domácom prostredí remizoval s Bacúchom 1:1. Tentokrát si zmeral sily s Dobrou Nivou, len o dve priečky vyššie postavenou. V nedeľu na trávniku v Dobrej Nive siahal Priechod opäť na bod, ale v 90-tej minúte ho oň obral hrdina domácich Tomáš Trnavský, ktorý prekonal gólmana Vesela z priameho kopu a zariadil najtesnejšiu možnú výhru v hodine dvanástej. Tretia Sásová vyhorela v sobotu na pôde jedenásteho Lieskovca, kde sa jej nepodarilo skórovať napriek tomu, že má druhú najlepšiu ofenzívu v lige. V prvom polčase sa za Lieskovec presadil dvakrát Adam Krčmárik, rovnako dvakrát prekonal brankára Čavoja Erik Schillinger v druhom polčase a výsledok sa zastavil na hodnotách 4:0.

OŠK Lieskovec vs. ŠK SÁSOVÁ 4:0
OŠK Dobrá Niva vs. OFK 1950 Priechod 1:0
OŠK Sása vs. TJ Lovča 2:3
ŠK Hrochoť vs. ŠK Prameň Kováčová – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
FK 09 Bacúch vs. MFK Strojár Krupina – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
TJ ŠK Sokol Jakub vs. TJ Baník Štiavnické Bane – odohrá sa 4. novembra o 14.00 hod

I. Trieda – 13. kolo

Podkonice navýšili pred zimnou prestávkou svoj náskok na čele tabuľky pred Braväcovom z troch na šesť bodov po tom, ako potvrdili rolu favorita doma proti Valaskej. Hetrikom sa za lídra blysol kanonier Tomáš Klinec. Spomínané Braväcovo bolo pokorené Brusnom. Druhý tím tabuľky vyhrával už od piatej minúty gólom Jána Tešlára, napriek tomu vyšiel bodovo naprázdno. V 36. minúte vyrovnal Tomáš Šagát a od 53-tej minúty hralo Brusno v početnej výhode po vylúčení brankára Vaculčiaka. V 78. minúte presilovku využil gólom na 2:1 Vladimír Zeman a o päť minút neskôr spečatil cenné tri body dvojgólový strelec Šagát – 3:1. Rezerva Šalkovej prekvapila v Brezne, kde uhrala remízu 2:2. Šalková dokonca dvakrát vyhrávala. Najprv trefou Martina Štulajtera z pokutového kopu a následne po vyrovnaní na 1:2 dával v 58. minúte Jaroslav Baran. Pár desiatok sekúnd predtým bol vylúčený hráč Brezna Jozef Vozár a v 72. minúte aj Michal Náther. Napriek tomu sa podarilo dvojnásobne oslabenému Breznu rozvlniť sieť Ursínyho a to zásluhou Filipa Vojtka v 81. minúte, ktorý upravoval na konečných 2:2.

TJ ŠK Hronec vs. FK SOKOL NEMECKÁ 2:0
FK Podkonice vs. OFK Slovan Valaská 4:1
TJ PARTIZÁN OSRBLIE vs. TJ Tatran Čierny Balog 2:1
FK Brezno vs. FK Šalková B 2:2
FK – 34 Brusno – Ondrej vs. FK Sokol Braväcovo 3:1
OFK Slovenská Ľupča vs. ŠK Obecný podnik lesov Poniky – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
TJ – Družstevník Strelníky vs. TJ Mladosť Pohorelá – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral

II. trieda skupina A – 13. kolo

Až päť zápasov sa muselo kvôli nepriaznivému počasiu odložiť. Hiadeľ bodoval v posledných piatich zápasoch až štyrikrát. Posledné dve stretnutia dokonca vyhral. Inak tomu nebolo ani v nedeľu s Dúbravicou. Tesný triumf 3:2 zariadili Miroslav Brna, Michal Zvalo a Tomáš Brna. Futbalisti Hiadeľu natiahli šnúru výhier na číslo tri a odpútali sa z predposlednej priečky. Azda ich mrzí, že nasleduje zimná prestávka, keď boli tak výborne rozbehnutí. Ľubietová si udržala po polovici sezóny druhé miesto, keď si poradila s Mičinou. Výhru 0:3 zariadil dvomi gólmi Maroš Sobotník a jeden dal Viktor Kolík.

ŠK Selce B vs. TJ Tatran Harmanec – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
TJ Iskra Horné Pršany vs. TJ Mladosť Lučatín – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
ŠK Sokol FO Staré Hory vs. TJ Slovan Tajov – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
TJ Družstevník Mičiná vs. FK – Baník Ľubietová 0:3
TJ Hronsek vs. TJ Slovan Malachov – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral
ŠK Zornička Riečka vs. OZ KRÁLICKÁ TIESŇAVA – zápas sa kvôli nepriaznivému terénu neodohral

I. liga Ženy – 7. kolo

Banskobystrické Sport Ladies nastúpili v nedeľu na ihrisku ašpiranta na zisk titulu. Domáci Partizán Bardejov poslala do vedenia v 23-tej minúte Mária Mikolajová, na čo rýchlo odpovedala o deväť minút Adriana Briššová a bolo vyrovnané. O dve minúty ale prišiel úder na 2:1 od Havranovej. Od tejto chvíle sa do čierneho triafali už len futbalistky Partizánu. Havranová o šesť minút pridala svoj druhý gól a upravila polčasové skóre na 3:1. Druhý polčas strelecky otvorila druhá dvojgólová strelkyňa Mikolajová a ešte sa pridala Lemešová a Dimitrijevićová. Napokon sa skóre zastavilo na pomere 6:1. Hráčky Bardejova a Slovana ostávajú stopercentné. Sport Ladies sú momentálne predposledné avšak so zápasom k dobru.

Partizán Bardejov vs. Sport Ladies Club Banská Bystrica 6:1
MFK Ružomberok – FC Nitra 5:3
MFK Zemplín Michalovce – 1. FC TATRAN Prešov 3:5
NMŠK 1922 Bratislava – ŠKF VIX Žilina 0:4
Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava futbal 0:1

1. ŠK Slovan Bratislava futbal 7 7 0 0 29:1 21
2. Partizán Bardejov 7 7 0 0 29:6 21
3. Spartak Myjava 7 5 0 2 16:10 15