Nižšie súťaže boli aj uplynulý víkend bohaté na zaujímavé stretnutia. My Vám prinášame kompletný sumár z posledného hracieho kola.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o postup – 4. kolo

V sobotu privítala zvolenská Lokomotíva rezervný tím Žiliny. Otvárací gól dal domáci Andrej Kamendy v 18. minúte a tak zariadil polčasový tesný náskok. V 72. minúte poistil vedenie Zvolenu Michal Janec a tak si Zvolenčania pripísali tri body. Na postupovom mieste je stále Skalica, ktorá nedala šancu Bardejovu a ani v štvrtom zápase nadstavbovej časti neinkasovala. Jej najväčší súper v boji o miestenku medzi najlepšie tímy Slovenka sú Michalovce. Tie doma zakopli s Nitrou, a tak strácajú na Skaličanov štyri body. Menším prekvapením kola bola prehra Tatranu Prešov so Sencom.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o zotrvanie – západ – 4. kolo

Skupinu o zotrvanie aj naďalej vedie A-tím Pohronia, ktorý už nemôže zostúpiť. V nedeľu vyhral aj štvrtý zápas nadstavbovej časti, keď sa proti Šamorínu presadili Patrik Abrahám s Michalom Páleníkom. Na zostupovej priečke sa nachádza stále Dubnica. V prípade výhry sa mohla odpútať z dna tabuľky na úkor Nového Mesta nad Váhom, ale v tomto súboji sa body delili.

III. liga – 20. kolo

B-tím Pohronia narazil v stretnutí dvadsiateho kola na silné Námestovo, no už v jedenástej minúte sa radovalo domáce Pohronie z vedúceho presného zásahu, o ktorý sa postaral Róbert Henžel. V úvode druhého polčasu zvýšil na 2:0 Pavol Blaho a Žiar získal mimoriadne cenné tri body. Vďaka nim sa vyšvihol z predposlednej priečky na trinástu za Rakytovce. Raky cestovali v nedeľu do Bytče a napriek tomu, že tá bola horšie postavená v tabuľke, uštedrila im debakel. Jediný gól Rakytoviec dal v 79. minúte Robert Greško, keď znižoval na 4:1. Na čele tabuľky zostáva Teplička nad Váhom, na zostupovom mieste je momentálne Čadca. Kremnička mala tento víkend voľno.

IV. liga – juh – 19. kolo

Podbrezovčania, ako líder tabuľky, rozbili v minulom kole Jupie 6:0, no tentokrát zaváhali vo Vinici. Tá môže ďakovať Rolandovi Zalaegerszegimu, ktorý o trojbodovom zisku rozhodol hneď na začiatku druhého polčasu. V závere toho prvého nepremenil nariadený pokutový kop Erik Ádám, ale jeho to napokon nemuselo mrzieť. Jupie motajúce sa v bezpečnom strede tabuľky hostilo nedeľu v tretí Poltár. Vynikajúci vstup zaznamenali domáci, keď po góloch Andreja Homolu a Juraja Leštáka (z penalty) vyhrávali v 27. minúte už 2:0. V druhom dejstve však dokázal Poltár vyrovnať vďaka Milanovi Kelementovi a Michalovi Škalákovi. Podlavicko-badínsky bol veľmi blízko trom bodom, ale ani na piaty pokus sa mu to nepodarilo. Naplno bodovali nečakane oba posledné celky súťaže, Hriňová aj Divín. Prekvapujúca bola najmä výška skóre, ktoré Divín zaznamenal s Tisovcom, a to 5:0.

V. liga – skupina C – 19. kolo

BBO_1771Slovenská Ľupča klesla po nedeľňajšej prehre s B-čkom Jupie na predposledné miesto. Svoju šnúru bez víťazstva tak natiahla na osem stretnutí. Za Jupie sa najprv v trinástej minúte presadil Michal Konder a domácich oslabil vylúčením v 27. minúte Marek Balík. V 70. minúte využil početnú výhodu gólom na 0:2 Daniel Schmidtmayer, o päť minút na to svitlo svetielko nádeje pre Ľupču, keď znížil Marek Balík. V 83. minúte už ale definitívne pochoval šance domácich druhým gólom Schmidtmayer. Sásová zaznamenala druhú prehru v rade, tentoraz podľahla Štiavnickým Baniam. Za Sásovčanov dal čestný zásah v 79. minúte Jozef Kubina. Jeho spoluhráči si na prvú výhru v jarnej časti ešte budú musieť počkať. Samostatný report z tohto zápasu aj s bohatou fotogalériou nájdete tu. Nedarilo sa ani Šalkovej. Nestačila na domáci Lieskovec, napriek tomu, že po štvrťhodinke hry viedla zásluhou Lukáša Paloviča. Vedúci Medzibrod sa trošku potrápil v domácom prostredí s Hrochoťou. O najtesnejšom triumfe rozhodol v 42. minúte Juraj Samuelčík. Lídrovi súťaže zahralo do karát, že druhý tím tabuľky Pliešovce doma podľahol Repišťu, na čele má preto už desaťbodový náskok.

I. trieda – 19. kolo

Brusno v posledných troch dueloch bodovalo, vždy za remízu. V sobotu dokázalo získať dôležité body s Hroncom, keď ho vďaka gólu Tomáša Kelemacha zo 42. minúty zdolala najtesnejším rozdielom. Brusno sa napriek tomu ešte neodlepilo z dna tabuľky. Prvých päť tímov tabuľky – Selce, Braväcovo, Jakub, Poniky a Valaská dokázalo bodovať naplno. Vedúce Selce zdolali Tatran Čierny Balog, keď o troch bodoch rozhodli až v druhom polčase Michal Kubina a Vladimír Túry. Selčania vyhrali už ôsme stretnutie v rade a sedem kôl pred koncom sezóny majú päťbodový náskok na Braväcovo. Momentálne tretí Jakub má taktiež stále čo to povedať v bojoch o prvenstvo. V Nemeckej mu zariadil triumf gólom z 90. minúty Ivan Hamšík.

13. FK Podkonice 17 4 2 11 21 : 41 14
14. logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 18 2 7 9 12 : 32 13(-3)

II. trieda skupina A – 21. kolo

Prekvapením dvadsiateho kola bola jednoznačná prehra Tajovu v Malachove. Hostia dokázali dotiahnuť dvakrát náskok súpera, no aj tak to na body nestačilo. Najprv v ôsmej minúte vyrovnával na 1:1 Matej Pánik, keď už v úvodnej minúte poslal domácich do vedenia Michal Dzúrik. Ten istý hráč zariadil opätovné vedenia domácich v 37. minúte. V úvode druhého polčasu vyrovnal na 2:2 Rastislav Kollár. Tretíkrát naklonil misky váh na stranu domácich o osem minút neskôr Andrej Kubiš a keď pridal ešte dva presné zásahy Milan Kapusta, bolo vymaľované. Tajov stráca na Králiky jediný bod, avšak líder má zápas k dobru, duel v Šalkovej odohrá 20. mája. Posledná zostáva Ľubietová, keď vyfasovala od B-čka Seliec ,,päťku“. O výsledok 5:0 sa v postaral otváracím a záverečným gólom Martin Kenický, ďalej sa presadil Marcel Koctúr, Richard Kopic a Milan Styk. Savon sa postupne snaží dostať z posledných miest v tabuľke. Otriasol sa z debaklu s Tajovom a v úvode druhého polčasu zariadil remízu 1:1 so Starými Horami a cenný bod Šimon Bútora.

II. trieda skupina B – 13. kolo

Suverénna Michalová síce prekvapujúco prehrávala so Šumiacom od 18. minúty gólom Tomáša Maguru, ale v priebehu dvoch minút (30. až 32.) dokázali otočiť nepriaznivý stav. O obrat sa pričinil Maroš Kurek a Ladislav Goceliak. Pohronská Polhora zostáva na chvoste ligového pelotónu, podľa predpokladov nestačila na Heľpu. Súboj tabuľkových susedov medzi Polomkou a Dolnou Lehotou skončil nerozhodne, podobne ako súboj favorizovanej Pohorelej s Beňušom. O cenný bod Beňušu sa postaral Milan Šajgalík dvomi gólmi, ten druhý bol vyrovnávajúci a padol a vsietil ho až v 86. minúte. Sihla mala tentokrát voľno.

Pohorelá – Beňuš 2:2
Michalová – Šumiac 2:1
Heľpa – Pohronská Polhora 3:0
Polomka – Dolná Lehota 1:1

1. TJ Slovan Michalová 11 10 1 0 37 : 5 31
2 logoTJ Mladosť Pohorelá 10 7 2 1 27 : 13 23
3. ŠK Heľpa 10 7 1 2 26 : 15 22
4. TJ Partizán Dolná Lehota 10 6 1 3 26 : 16 19