Počas sviatočného víkendu bolo živo na futbalových trávnikoch. Tradične v pondelok na portáli BBonline.sk mapujeme výsledky tímov z nášho regiónu vo všetkých nižších futbalových súťažiach. S fotoaparátom sme navyše zašli do Harmanca, kde hostili Riečku.

II. liga – 27. kolo

Na pôdu štvrtého Bardejova cestovala v sobotu vedúca Podbrezová. Po bezgólovom prvom polčase nevideli diváci na východe presný zásah ani v tom druhom a tímy si body podelili. Pre zverencov Jaroslava Kentoša to bola len siedma strata bodov v sezóne, pretože vo zvyšných 20-tich zápasoch bodovala naplno. To, že nestrelila gól sa jej stalo naposledy ešte v novembrovom 17. kole v súboji s momentálne druhými Michalovcami.

Tie nevyužili zakopnutie lídra súťaže a nestiahli jeho 12-bodový náskok, keďže v zápase o druhé miesto s Prešovom sa zrodila remíza.  Posledné Pohronie znížilo náskok predposledného Liptovského Mikuláša na rozdiel dvoch bodov. V Šamoríne to bolo stretnutie ako na hojdačke a padli až tri červené karty. V 19. minúte otváral skóre Filip Zvara, čím stanovil polčasový výsledok 0:1 pre Pohronie. Od 31. minúty ale museli hostia dohrávať bez vylúčeného Krivjančina. Po necelej hodine hry využil početnú výhodu Pinte a vyrovnal na 1:1. V 63. minúte sa začervenalo aj v tíme Šamorínu, po druhej žltej karte sa porúčal z trávnika Mezovský a sily na trávniku sa vyrovnali. V závere sa roztrhlo vrece s gólmi. V 83. minúte dával na 1:2 Patrik Abrahám, o minútu opäť domáci vyrovnali, tentoraz zásluhou Krištana. O päť minút sa zrodila po faule v pokutovom území tretia červená karta zápasu, druhá v tíme Šamorína. Nariadenú penaltu využil Marián Adam a rozhodol o tesnom víťazstve Pohronia 3:2.

TIPOS III. liga – východ – 22. kolo

Kremnička nedokázala uplynulý víkend nadviazať na domáce tesné víťazstvo s Popradom. V Lipanoch sa zrodil tak ako v jej predchádzajúcom súboji výsledok 1:0, avšak tento raz v jej neprospech. Po hodine hry brankár Patrik Gábriš videl červenú kartu za faul na súpera a o najtesnejšom víťazstve domáceho celku rozhodil premeneným pokutovým kopom Marek Seman v 62. minúte. V dôležitom zápase teda Kremnička nedokázala bodovať a vtedy ešte posledné Lipany vyhrali len piatykrát v priebehu tohto ročníka a odsunuli na dno tabuľky Bardejovskú Novú Ves. Zaváhal prekvapujúco vedúci Dolný Kubín a takisto aj rezervný tím Žiliny, ktorému patrilo druhé miesto. To využila tretia Ružiná, ktorá sa vyšvihla na čelo tabuľky po presvedčivej výhre v Trebišove. Za zmienku stojí ešte debakel, ktorý vyfasoval Vranov od košického B-čka. Aj keď najprv to na deštrukciu najprv nevyzeralo po polčasovom výsledku 1:0.

13 logoMFK Vranov nad Topľou 22 6 5 11 18 : 39 23
14 logoTJ ŠK Kremnička 22 7 3 12 22 : 33 24(-3)
15 logoŠK Odeva Lipany 22 5 4 13 21 : 40 19
16 logoŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 22 5 3 14 22 : 44 18

Majstrovstvá regiónu stred – 20. kolo

V sobotu sa darilo štvrtým Rakytovciam, ktoré privítali posledný Tisovec. Po polčase viedli domáci 1:0 zásluhou Maroša Fojtíka. V úvode druhého dejstva zvyšoval na 2:0 Peter Murín a na 3:0 upravil v 85. minúte dvojgólový Fojtík. Radosť z čistého konta pokazil brankárovi Mrázovi o minútku Martin Bobok, ktorý znížil na konečných 3:1. Nič to ale nemenilo na tom, že Tisovčania vyšli zo stredu Slovenska naprázdno. Badín cestoval do Lučenca, no ani v treťom zápase nedokázal uspieť naplno, navyše inkasoval päťkrát. Za Badín sa presadil Oliver Ďurta, ktorý otváral skóre stretnutia a vyrovnávajúci Peter Výlupok na 2:2 v 39. minúte. Ešte do polčasu však domáci strhli vedenie na svoju stranu gólom do šatne na 3:2 a doviedli zápas do úspešného konca. B-tím Pohronia nedokázal prekvapiť doma proti Bytči a ostáva predposledný. Tretie Brusno zvíťazilo tesne jediným gólom Šimona Púchyho zo 61. minúty. Zaváhal prvý Makov, no pred Kalinovom má trojbodový náskok.

IV. liga JUH – 20. kolo

Do Veľkého Krtíša zavítal B-tím Podbrezovej. Dokázal nadviazať na výhru z minulého kola proti Revúcej, v 63. minúte rozhodol o zisku troch bodov pre Podbrezovčanov Michal Mózer. Líder priebežného poradia Zvolen podľahol Fiľakovu, čo využila Žarnovica, ktorá sa po úspešnom ťažení v Hnúšti dostala na čelo.

V. liga skupina C – 18. kolo

Podlavické Jupie dokázalo v nedeľňajšom domácom súboji zdolať jedného z adeptov na prvenstvo – Pliešovce, a to presvedčivo 3:0. Po štvrťhodine hry poslal Jupie do vedenia Peter Zehnal. V 55. minúte stálo pri domácom tíme šťastie, keď nepremenil penaltu Kucbel. To potrestal o 9 minút Juraj Veselovský a bolo to 2:0. Druhýkrát zaťažil konto súpera ešte Zehnal a potvrdil jasný triumf predposledného celku s tretím. Šalková bojujúca o prvé miesto cestovala na zápas do Slovenskej Ľupči. Úlohu favorita však nepotvrdila, zrodila sa bezgólová remíza. V súboji Dávida s Goliášom posledné Dudince nestačili na vedúcu Hriňovú, ktorá si pred druhou Šalkovou vytvorila 3-bodový náskok. V derby medzi Jakubom a Sásovou, susedmi v tabuľke, ostali všetky body doma. Za Jakub sa presadil Tomáš Ondrejka v 13. minúte, no o 5 minút bolo vyrovnané keď Filadelfiho prekonal Matúš Kováč. Do šatní sa šlo za nerozhodného stavu. Ten zmenil v 55. minúte Richard Ševčík a ako sa ukázalo bol to rozhodujúci gól.

I. trieda – 18. kolo

Na Poniky zavítal vedúci celok ligového pelotónu Bacúch. Po tesnej výhre v zápase najúrodnejšom na góly zvýšil náskok pred druhým Braväcovom na 5 bodov. Avšak Braväcovo má zápas k dobru a v nedeľu vyhralo rovnakým pomerom ako Bacúch, a to v Hronci. Ďalší prenasledovatelia Bacúchu – Valaská a Lučatín nebodovali naplno čo hrá lídrovi do kariet. Prekvapením je najmä zaváhanie Lučatína, ktorý prehral u outsidera súťaže v Podkoniciach, ktoré si pripísali ešte len druhý plný bodový zisk tejto sezóny.

2. trieda skupina A – 19. kolo

Harmanec - Riecka, futbal, futbal na dedine 2014Podľa očakávania nemal prvý Tajov problémy s poslednými Hornými Pršanmi. Riečka sa vyšvihla na druhú pozíciu po presvedčivom víťazstve v Harmanci. Kompletnú fotogalériu zo zápasu v Harmanci vám prinášame pod článkom.

2. trieda skupina B – 19. kolo

Rezerva Šalkovej, ktorá kraľuje v B-skupine druhej triedy pripustila len štvrtú stratu bodov v tomto ročníku súťaže, keď jej bod za remízu 1:1 uchmatla Dúbravica. Strelníky dýchajúce na chrbát Šalkovej nezaváhali proti B-tímu Seliec a zúžili náskok lídra na 4 body. Hiadeľ na domácom trávniku podelil body s Mičinou.

2. trieda skupina C – 19. kolo

Suverénny rezervný tím Brusna nedovolil Polomke skórovať a odniesol si z jej ihriska tri body. Z toho plynie obrovský 19-bodový náskok pred druhým tímom – Dolnou Lehotou, ktorá v nedeľu pauzovala. Vôbec druhú výhru celkovo si pripísal Šumiac, ktorý v súboji dvoch posledných tímov zdolal Michalovú tesne 2:1. Pohronská Polhora nevyužila výhodu domáceho prostredia a podľahla Beňušu.

Pohronská Polhora – Beňuš 0:2
Šumiac – Michalová 2:1
Polomka – Brusno B 0:2

1 FK 1934 Brusno „B“ 17 15 0 2 57:16 45
2 Partizán Dolná Lehota 16 8 2 6 41:34 26
3 Slovan Pohronská Polhora 16 8 1 7 40:34 25
4 Slovan Beňuš 17 8 1 8 42:39 25
5 Tatran Polomka 17 7 3 7 28:33 24