Svoje brány otvorili tento víkend priaznivcom futbalu 2. liga – východ, IV. liga juh, V. liga skupina C aj I. a II. trieda. Prinášame vám report zo všetkých súťaží, v ktorých pôsobia tímy z nášho regiónu. Na konci článku nájdete aj video zo zápasu Ľubietová – Malachov.

Fortuna liga – 4. kolo

Futbal - Fortuna liga - ZP Sport Podbrezova vs. FC Spartak Myjava - 23.07.2016 - Podbrezova

Doteraz neporazeným Podbrezovčanom sa v sobotu večer v štvrtom kole do cesty postavil úradujúci majster z Trenčína. Tomu sa v novej sezóne nedarí, ale v polovici prvého polčasu už mohol vyhrávať. To by však musel premeniť nariadený pokutový kop Rangelo Maria Janga. V druhom polčase tak prišiel trest z kopačky hosťujúceho Miroslava Viazanka, ktorého gól znamenal najtesnejšie a cenné víťazstvo železiarov. Tí zostávajú po štyroch kolách spolu s vedúcou Žilinou nezdolaným tímom.

II. liga – sk. ZÁPAD – 2. kolo

Dukla-ZilinaB-14Dukla chcela v súboji s aktívnou Žilinou napraviť nezdar z Nitry, kde prehrala 1:4.  V nadstavenom čase prvého polčasu začal tento cieľ napĺňať Daniel Cvik, keď zaznamenal dôležitý gól do šatne a pritom to bol vedúci zásah. Aktivita Žiliny bol odmenená v 69. minúte, minútu po tom, čo Dukla spálila veľkú príležitosť. Za Žilinu vtedy vyrovnával Peter Puček a Bystričania, vychádzajúci zo zabezpečenej a prehustenej obrany, si ustrážili aspoň bod. Nedarilo sa pohronskému celku, ktorý prehral aj svoj druhý súboj sezóny pomerom 0:3, tentokrát v Skalici, aj keď po polčase si držal šancu na body, pretože na tabuli svietil stav 0:0. Spomenúť treba červenú kartu Jána Noska, po ktorej nasledoval gól z penalty na 0:2 v 69. minúte a dokonca prišiel aj ďalší z bieleho bodu a to v samotnom závere stretnutia. V debakli kola si Nové Mesto pochutnalo na B-čku bratislavského Slovana, kde sa hetrikom blysol Lukáš Šebek.

II. liga – sk. VÝCHOD – 1. kolo

Vo východnej skupine sa hralo ešte len úvodné kolo. V sobotu večer na ihrisko Popradu cestovala zvolenská Lokomotíva. Čertovsky vydarený úvod pripravil pre Zvolenčanov Jozef Čertík v 8. minúte posielajúc svoj tím do vedenia. Po polhodine hry však vyrovnal Ujčík a v 72. minúte naklonil misky váh na stranu Popradčanov Kurák. Keď už sa zdalo, že Zvolen príde po obrate o body, v 88. minúte spasil Lokomotívu vlastným gólom Palša a body sa tak pred 650 prítomnými divákmi delili.

Tipos III. liga skupina Stred – 1. kolo

V tretej lige bolo už jedno kolo odohrané a to predohrávka 15. kola. Kremnička po domácej remíze 2:2 s Fiľakovom opäť doma privítala Detvu. Pohodlné vedenie 2:0 už v 26-tej minúte zariadil Kostúrik s Laksikom. Do polčasu však znížil a zápasu dodal náboj Karásek. Dvojgólový náskok prinavrátil zverencom trénera Norberta Juračku v 84. minúte druhým presným zásahom Kostúrik a tí tak s prehľadom dokráčali za prvým víťazstvom v novom ročníku. Rezerva Podbrezovej si chcela napraviť chuť po tesnej prehre 0:1 s aktuálnym lídrom Novou Baňou v dueli s Námestovom. Adam Petrík sa postaral o gól do šatne a ešte nevedel, že to bude v konečnom dôsledku rozhodujúci zásah. Štatistickou výnimočnosťou je, že jediná remíza sa zrodila v súboji Krásna so Strážou. Bez straty bodu je len Nová Baňa.

IV. liga skupina JUH – 1. kolo

Prvé meranie síl vyšlo na výbornú Rakytovciam, ktoré kanonádou v druhom polčase rozstrieľali Poltár na jeho pôde 4:0. Varga so Schillingerom dali po dva góly a bolo vymaľované. Darilo sa aj Jupie, ktorý strelil najrýchlejší gól kola zásluhou Adama Hroša. Presne po uplynutí pol hodiny sa za hru rukou mimo pokutového územia nechal vylúčiť gólman Hriňovej, čo veľmi pomohlo domácim. Napriek tomu hostia vyrovnali ešte do polčasu na 1:1 gólom Pohorelca. Až v 75-tej minúte využil početnú výhodu na rozdielový gól Juraj Veselovský, nasledoval ho v 87. minúte Igor Marko spečaťujúc na 3:1. Šalková na úvod trochu prekvapivo len remizovala so Slovenskými Ďarmotami a to musel bod zachraňovať v 89. minúte Miroslav Debnár.

V. liga skupina C – 1. kolo

V prvom kole sa nedarilo Sásovej ani Jakubu, ktorí svoje zápasy prehrali rovnakým pomerom 1:3. Jakub v Banskej Štiavnici vyhrával do 47-mej minúty vďaka Cimermanovi, no napokon to nestačilo ani na zisk jediného bodu. Sásová naopak doma prehrávala v nedeľu podvečer už 0:3 a o čestný zásah a teda úvodný gól sezóny Sásovčanov sa postaral v závere zápasu René Turčan z pokutového kopu. Z tímov z nášho regiónu bodovali jedine Selčania. Tí ťahali za kratší koniec od 66. minúty po prekonaní ich brankára Minyuom, no už o štyri minúty neskôr bol stanovený výsledok 1:1, bod zariadil pre Selce Serhiy Kurta.

I. trieda -1. kolo

V úvodnom kole prekvapivo podľahla pomerne vysokým rozdielom Slovenská Ľupča Braväcovu. Za to žiaril Tomáš Magura, aj keď mu k hetriku dopomohli dva pokutové kopy. Radovan Beňák bol jediným strelcom Ľupče a to v 48. minúte znižujúc na 1:2. Brusno – Ondrej porazil Valaskú najtesnejším možným rozdielom gólom zo 4-tej minúty, ktorý si pripísal Tomáš Šagát. Michalová z dôvodu nepárneho počtu tímov pauzovala.

II. trieda skupina A – 1. kolo

Do novej sezóny 2016/2017 vstúpili správnou nohou Králiky. Za ne otváral skóre v 14-tej minúte Peter Vrbjar, no o dve minúty bolo po tesnom náskoku, keď mu kontroval vyrovnávajúci Richard Lupták. Na ďalší gól sa čakalo až do 82. minúty, na radosť domácich sa presadil Tomáš Handzuš a hneď dvakrát, pretože sa trafil do čierneho aj v 86. minúte. Hostia ešte stihli odpovedať prostredníctvom Romana Belova ale nezobral Handzušovi štatút hrdinu zápasu. Selce vstúpili výborne do súboja so Strelníkmi, keď vyhrávali už od druhej minúty zásahom Blaška. Následne však súper otočil skóre a Selčania po celý čas len doťahovali náskok súpera a ani góly Kopica a Jablonovského im na bod nestačili. V 83. minúte rozhodol zápas Radoslav Majer. Zlepšujúca sa Ľubietová doma získala bod s Malachovom, Tajov mal voľno. Video zo zápasu Ľubietová – Malachov nájdete na konci článku.

Králická Tiesňava – Staré Hory 3:2
Selce B – Strelníky 3:4
Lučatín – Horné Pršany 5:1
Ľubietová – Malachov 1:1
Dúbravica – Riečka 2:1
Harmanec –Hronsek 4:2
Mičiná – Hiadeľ 6:2

1. TJ Mladosť Lučatín 1 1 0 0 5:1 3