Aj tento víkend priniesol viacero zaujímavých výsledkov v nižších súťažiach. Prinášame vám kompletný výsledkový sumár futbalových súťaží.

Fortuna liga – 30. kolo

Železiari štyri kolá pred koncom chceli navýšiť šesťbodový rozdiel od zostupového miesta, na ktorom sa nachádza Skalica. V sobotu večer sa im do cesty postavil ružomberský MFK, ktorý nedokázal skórovať v troch predošlých dueloch. Do kariet zahralo Podbrezovej vylúčenie hosťujúceho kapitána Jána Masla, ktoré prišlo už po štvrťhodine hry a to za taktický faul, ktorým zabránil čistej gólovej príležitosti. To využili domáci na úvodný gól už o dve minúty neskôr, jeho autorom bol Pablo Joaquin Podio, no o štyri minúty na to vyše tisícku divákov zarmútil vlastencom Patrik Vajda a bolo 1:1. Na ďalší plod futbalu sa čakalo do 55-tej minúty, keď poslal opäť do vedenia Podbrezovú Dejan Peševski. Aby toho nebolo málo ten istý muž pridal o sedem minúty aj ďalší gól a bolo po zápase. Podbrezová dokonale využila početnú výhodu, v ktorej hrala po väčšinu zápasu a už niet pochybností o tom, že si zachová štatút Fortunaligistu.

DOXXbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 5. kolo

Zvolenčania trpia gólovými suchotami, veď v predchádzajúcich štyroch súbojoch sa presadili iba iba raz. V sobotu na Štiavničkách sa im nepodarilo zmeniť túto chabú štatistiku a rezerve šošonov tak stačil na zisk troch bodov jediný gól. Ten zaznamenal hneď na začiatku druhého polčasu Peter Puček. Pohronie sa prebudilo po troch zápasoch bez streleného gólu a to proti silnému VSS Košice, ktoré boli druhé za Prešovom len vinou skóre. V 13. minúte zaznamenali hostia výborný vstup do zápasu, keďže sa presadil Mulumba Mukendi. Matúš Matuškovič ale stihol bez problémov otočiť skóre na stranu Pohronia a to v 24-tej respektíve v 38. minúte. Výsledok 2:1 už vydržal do konca stretnutia. Zakopnutie VSS určite potešilo Prešov, ktorý má zápas k dobru a na čele tabuľky si môže budovať menší náskok v budúcom kole, kedy zavíta na pôdu Serede.

DOXXbet liga – skupina o zotrvanie v II. lige západ – 5. kolo

Dukla cestovala v nedeľu ráno do Trnavy. Prvý sa presadili spartakovci, konkrétne v 17. minúte Kouakou Privat Yao. Tento zásah sa napokon javil ako jediný a víťazný, takže si Dukla pripísala druhú prehru v nadstavbovej časti. Je však jasné, že zotrvá v DOXXbet lige, veď stále vedie túto skupinu o zotrvanie v súťaži a predposledná Šaľa (aktuálne druhý zostupujúci tím po Senci) na ňu stráca stále šestnásť bodov a do konca ostáva len päť kôl.

TIPOS III. liga – Stred – 21. kolo

Skvelo hrajúca Kremnička hostila v nedeľu doobeda B-tím Podbrezovej. Rolu favorita potvrdila úvodným zásahom  Lukáša Laksika v 31. minúte. V závere prvého dejstva ale stihol vyrovnať jeho menovec Lukáš Migaľa. A keď v 77. minúte skóroval jeho spoluhráč Roman Sabler na 2:1 pre železiarov bolo prekvapenie na svete. Pohronie chcelo určite prekvapiť v domácom súboji so Žarnovicou, no veľmi mu nepomohlo vylúčenie Denisa Cepláka, ktoré prišlo po druhej žltej karte už v 19. minúte. Domáci pomerne dlho držali bezgólový stav, prvý úder od Žarnovice prišiel v 55-tej minúte od Matúša Ondrejku. Druhý zásah, ktorý uzavrel skóre na 0:2 zaznamenal v záverečnej 90-tej minúte René Víglaský.

IV. liga – juh – 19. kolo

Jupie vyhralo druhý zápas po sebe, o výhre 2:0 nad Poltárom rozhodlo až v závere zápasu. V 82. minúte totiž strelecký účet domácich otváral Radovan Beňák, keď sa presadil zo štandardky a o päť minút poistil tri body Ukrajinec Vladyslav Marchuk. Druhý gólovo najproduktívnejší tím súťaže Slovenské Ďarmoty nestrelilo gól v druhom zápase po sebe, tento raz remizovali s Kováčovou. To určite teší vedúci Medzibrod, ktorého hlavným prenasledovateľom v boji o prvenstvo sa stáva Fiľakovo. Čo to do bojov má ešte určite povedať zvolenská Lokomotíva, ktorú spasil proti Revúcej v 81. minúte víťazný zásah Shotu Davlashelidzeho.

V. liga – skupina C – 19. kolo

Rakytovce šlapú ako dobre namazaný stroj a neinkasovali už v treťom stretnutí v rade.Za ,,obeť“ im padla tentokrát Lovča. Už v 9. minúte to bolo 2:0, keď strelil Ivan Varga dva góly. V 90-tej minúte už len kozmeticky upravoval na 3:0 René Turčan. Rovnakým pomerom uspel aj tím Šalkovej v Hontianskych Nemciach, o čo sa pričinil v prvom polčase dvomi zásahmi Maroš Kútik a v druhom dejstve jedným gólom Denis Štubniak. Šalková tak naďalej kraľuje piatej lige, avšak v tesnom závese za ňou sú Rakytovce a Hrochoť. Sásovčania uhrali cennú remízu so silnými Štiavnickými Baňami. Ťahajú tak šnúru troch zápasov bez inkasovaného gólu, na jar sa im mimoriadne darí. Tím Brusna – Ondreju neprekvapil v Čiernom Balogu, aj keď od prvej minúty vyhrával exportným zásahom Pavla Spodniaka. V derby Seliec a Priechodu sa hrdinom zápasu stal Selčan Filip Koctúr, keď prekonal gólmana Čavoja dvakrát. Druhý gól zo 72. minúty na 2:1 bol rozhodujúci, za Priechod ešte v 55. minúte vyrovnával Miroslav Debnár.

I. trieda – 19. kolo

Šiesta rezerva Šalkovej sa po najjednoznačnejšej výhre kola dostala o jednu priečku vyššie. Z chuti si proti Michalovej zastrieľali Baran, Paršo, Šimčík a Tuček. Na špici ligového pelotónu sa nezmenilo nič, stále vedie Jakub, aj keď zaváhal nečakane v Jasení. Prekvapením bol aj výprask Čierneho Balogu na Osrblí, keď dokonca hostia vyhrávali po prvej 45-minútovke 0:2. Potrápil sa druhý tím tabuľky Bacúch s poslednými Strelníkmi, v 87. minúte povinné tri body zachránil gólom na 3:2 Tomáš Giertl. Nezaváhala ale tretia Slovenská Ľupča, o ktorej jasnú výhru nad Valaskou sa pričinil dvojgólový Dávid Selecký, po jednom zásahu pridal Ján Urbančok zo štandardky a Peter Zehnal.

II. trieda skupina A – 19. kolo

Vedúce Podkonice si po výhre nad Malachovom udržali deväťbodový náskok pred Hiadeľom. Ten rozstrieľal B-čko Seliec pol tuctom gólov. Králiky si hravo poradili s Mičinou (tímy delil v tabuľke iba bod) na jej pôde 6:1, kde zažiaril s hetrikom Marek Holmík. Gólovo sa presadil ešte Matúš Cibuľka, Tomáš Handzuš a v závere Michal Kamenský. Obrovským prekvapením bol debakel Tajova, ktorý mu uštedrila Ľubietová. O ešte len tretie víťazstvo predposledného tímu tabuľky v aktuálnom ročníku sa postarali traja hráči, z ktorého každý skóroval dvakrát. Boli nimi Viktor Kolík, Frederik Sauka a Matej Garaj. Už v 56. minúte to bolo neuveriteľných 6:1, na 1:1 dával za Tajov v 11. minúte Patrick Greško.

II. trieda skupina B – 13. kolo

Tatran Čierny Balog trochu nečakane rozniesol na kopytách svojho tabuľkového suseda Beňuš. Za víťazný tím najviac zažiaril hetrikom Miroslav Kliment. Derby druhého tímu s prvým medzi Heľpou a Dolnou Lehotou gól neprinieslo, ale prinieslo hneď tri červené karty. O prvý získaný bod v sezóne pre Pohronskú Polhoru sa pričinil v tretej minúte Ján Parašín. Sihla do polčasu vyrovnala zásluhou Melichera, ale na viac sa nezmohla.

Tatran Čierny Balog B – Beňuš 6:2
Pohorelá – Polomka 2:1
Heľpa – Dolná Lehota 0:0
Pohronská Polhora – Sihla 1:1

1. TJ Partizán Dolná Lehota 10 7 2 1 31:6 23
2. ŠK Heľpa 11 7 2 2 27:16 23
3. TJ Tatran Čierny Balog B 10 6 1 3 41:15 19
4. TJ Slovan Beňuš 10 6 1 3 30:20 19