Všetky súťaže okrem II. triedy skupiny B už plávajú vo vodách jarnej časti sezóny. V nasledujúcom sumári vám ponúkame bližší pohľad na futbalové trávniky nášho regiónu.

II. liga skupina východ – 18. kolo

Východná skupina druhej ligy vyvrcholila svojim záverečným osemnástym kolom. Zvolenčania sa predstavili na pôde Lipian. Na jediný gól stretnutia sa čakalo vyše hodinu, v 63. minúte sa podarilo presadiť Jozefovi Sombatovi, vďaka čomu Lokomotíva potvrdila rolu favorita a najtesnejším možným rozdielom zdolala outsidera ligy. Zvolenčania sa napokon v aktuálnom ročníku umiestnili v bezpečnom strede tabuľky a to na šiestom mieste.

II. liga skupina západ – 22. kolo

V záverečnom kole sa Dukla predstavila na pôde Pohronia. V nie príliš okulahodiacom zápase, v ktorom mali brankári pramálo práce, priniesla rozuzlenie 78. minúta. Na radosť osem stoviek divákov nariadil hlavný arbiter penaltu proti Dukle, ktorú premenil Marek Frimmel. Bystričania sa teda umiestnili na deviatej pozícii a budú hrať v skupine o záchranu.

TIPOS III. liga skupina STRED – 16. kolo

Tretia liga skupina stred pokračovala svojim druhým jarným kolom, celkovo šestnástym. Kremnička cestovala na pôdu Detvy. V sobotňajšom dueli bola favoritom, no po prvom polčase držali domáci remízový stav. Ten zmazali zverenci Norberta Juračku na začiatku druhého polčasu vďaka presnému zásahu Henricha Kollára. K tomu sa pridal v 75. minúte Miroslav Neušel a bolo jasné, že prekvapenie sa nezrodí. Kremnička tak vstúpila do jarnej fázy výborným spôsobom, keď najprv zdolala doma Kalinovo 1:0 a teraz uspela aj v Detve a drží si tak čisté konto. Naopak, nedarilo sa B-čku Podbrezovej a to na ihrisku Námestova. V súboji tímov z vysokých miest tabuľky sa zrodilo jednoznačné víťazstvo domáceho celku. Železiari tak nenadviazali na najtesnejšiu výhru, ktorú zaznamenali v prvom jarnom kole proti Lučencu.

IV. liga skupina JUH – 14. kolo

Štvrtá liga a jej skupina JUH sa až počas tohto víkendu dostala do svojej jarnej časti. Rakytovce bojujúce o popredné miesta privítali posledný Poltár. Skóre sobotňajšieho merania síl otvoril už v deviatej minúte Daniel Kohút, ale na začiatku druhého polčasu rýchlo vyrovnal Ivan Pařenica. Pomerne rýchlo ale reagoval tiež Marek Gašpar, ktorý o deväť minút rakom prinavrátil vedenie. To si udržali až do záverečného hvizdu, a tak nemuselo domáceho Vargu mrzieť, že po štvrťhodine hry nepremenil pokutový kop. Stopercentná bola v derby 14. kola aj Šalková, ktorá ako druhý tím tabuľky zavítala na horúcu pôdu lídra súťaže – Slovenských Ďarmôt. Mimoriadne dôležitý, rozhodujúci a jediný gól zaznamenal v napínavom závere Kamil Ratica, bežala už 86. minúta. Dôležitá bola však aj 67. minúta, v ktorej domáci Peter Nilaš mohol poslať Ďarmoty do vedenia a zápas by sa vyvíjal iným smerom, ale z bieleho bodu neuspel. Tri body si tak pripísala Šalková a práve pred Ďarmotami má na čele tabuľky tesný jednobodový náskok. Na mestskom štadióne v Hriňovej 300 divákov gól nevidelo a tak si Jupie s Hriňovou body podelilo.

V. liga skupina C – 14. kolo

Podobne ako štvrtá liga aj V. liga skupina C odštartovala svoju jarnú časť počas uplynulého víkendu. Selce sa chcú udržať v tesnom závese za vedúcim Čiernym Balogom a narazili na takmer nezdolateľného remízového kráľa Hliník nad Hronom. Ani to však nezabránilo Selciam s prehľadom uspieť na jeho pôde, pričom bolo rozhodnuté ešte pred uplynutím úvodnej štvrťhodiny hry. Filip Koctúr a Serhiy Kurta boli strojcami úspechu Seliec. Avšak súper, ktorého Selce naháňajú, čiže Čierny Balog, taktiež nezaváhal. Za obeť mu padli Sásovčania, ktorí mu síce strelili gól a to z kopačky Maroša Chomu, ale na body to ani zďaleka nestačilo. Päť gólov už bez debát na víťazstvo stačí a to sa podarilo Jakubu v zápase s jedným z outsiderom, ktorým je banskoštiavnické Sitno. Prvý polčas bol prekvapujúco bezgólový, no v tom druhom stihol Jakub nasúkať spomínaných päť gólov Sitnu za neuveriteľných 23 minút. V 64. minúte konečne naštartoval zaprášený gólostroj Mišány, vzápätí sa k nemu pridal Chrenovský, Čief, opäť Chrenovský a na 5:0 uzatváral Bielik.

I. trieda – 16. kolo

Rezerva Šalkovej si na úvod jari urobila chuť, napriek tomu, že v jesennej fáze sa jej príliš nedarilo. V úvodnom jarnom kole si poradila s papierovo slabou Dolnou Lehotou. Najviac sa o jej triumf pričinil Tomáš Tuček, ktorý sa trafil v prvom polčase hneď dvakrát. Na začiatku druhej 45-minútovky ešte väčší kľud na kopačky priniesol zásah Jozefa Mesíka a bolo vymaľované. Rovnakým pomerom zdolala Slovenská Ľupča vedúce Braväcovo a postarala sa ešte len o jeho druhú prehru v sezóne. Najväčšiu zásluhu na skvelom úspechu mali skórujúci Širka, Huťka a Vaňo, za lídra dával gól Srnka, avšak len z pokutového kopu. Poriadna prestrelka medzi Bacúchom a Hroncom skončila šťastne pre Hronec. O tri body Brusna – Ondreju nad Valaskou sa postaral dvojgólový Vladimír Zeman. Michalová mala voľno.

II. trieda skupina A – 16. kolo

Hokejovým výsledkom zdolala Riečka v nedeľu Dúbravicu, ktorá ešte v 56. minúte vyhrávala dvojgólovým rozdielom. Selčania uchmatli so súboja s aktuálnym kráľom súťaže Strelníkmi cenný bod. Strelníky nebodovali naplno len štvrtýkrát z 15-tich zápasoch. Selce prehrávali 2:0, no v závere prvého dejstva stihol znížiť Miroslav Chaban a v 69. minúte veľmi dôležitú príležitosť nezahodil Richard Kopic, keď z penalty vyrovnal na konečných 2:2. Trápiace sa Králiky podľahli v úvodnom kole jarnej časti aj Starým Horám, od ktorých inkasovali štyri góly. Pauzoval Tajov.

I. liga Ženy – 10. kolo

Aj ženské futbalistky pokračujú v sezóne a otvorili jarnú fázu. Najväčší favoriti Slovan, Bardejov a ani Žilina nezaváhali. Banskobystrické Sport Ladies hostili Michalovčanky. Už v šiestej minúty otvorila skóre stretnutia Adriana Briššová, ktorá premenila nariadenú jedenástku a o necelú štvrťhodinku sa pridala Desana Dianišková. Zemplín sa zmohol len na korigovanie výsledku v 86. minúte vďaka Andrei Komárikovej.

Sport Ladies Club BB – Michalovce 2:1
Nové Zámky – Žilina 0:1
Nitra – Bardejov 0:4
Myjava – Šaľa 1:0

Trenčianske Teplice – Slovan BA 0:2

1. ŠK Slovan Bratislava futbal 10 9 0 1 46:3 27 9 0
2. Partizán Bardejov 10 9 0 1 33:11 27 15 0
3. ŠKF VIX Žilina 10 7 2 1 22:11 23 8 0