Predošlý víkend bol v nižších ligách bohatý na góly. Prinášame Vám kompletný sumár zo všetkých súťaží.

Doxxbet liga – skupina západ – 11. kolo

Bystričania zvládli domáci súboj s Novým Mestom nad Váhom. Bol to vhodný súper na to, aby Dukla bodovala a najlepšie naplno. Túto prognózu začal napĺňať Tihomir Kostadinov, ktorý po peknom sóle od polovice ihriska v 36. minúte poslal Duklu do vedenia. V 68. minúte videl červenú kartu za nešportové správanie Nikolič a v nevhodný moment oslabil červeno-bielych. Tí ale mierny nápor hostí ustáli a pripísali si na svoje konto plný počet bodov. Report aj s fotogalériou z tohto zápasu nájdete tu. Pohronie bojujúce o popredné miesta doma pred 575 divákmi vybuchlo proti Šošonom. B-čko Žiliny rozhodlo o svojom triumfe už v prvom polčase, keď sa presadili postupne Hancko, Hlohovský a Hučko. Na ligovom tróne kraľuje naďalej Nitra.

Doxxbet liga – skupina východ – 11. kolo

Poprad hostil takmer pred tisíckou divákov zvolenskú Lokomotívu. Najprv zariadil skvelý vstup do zápasu pre hostí v dvanástej minúte Ivan Očenáš, domácich potešil vyrovnávajúcim zásahom z pokutového kopu Lukáš Janigloš niečo po uplynutí polhodiny hry. Hrdinom sa napokon stal Erik Liener, ktorého zásah z 57. minúte sa neskôr ukázal ako víťazný. Zvolenčania napriek výhre ostávajú na štvrtom mieste. Na líderskej pozícii sa po novom nachádza VSS Košice, ktoré gólom Františka Pavúka z úvodu druhého polčasu zdolali poslednú Tepličku najtesnejším rozdielom.

III. liga – 10. kolo

Kremnička ani v druhom zápase nedokázala prekonať obranu súpera a aj preto podľahla vedúcemu Martinu tesne 0:1 vďaka presnej strele Radoslava Daňovského z osemnástej minúty. Železiari chceli po štyroch prehrách v rade konečne bodovať, do cesty sa im však v nedeľu doobeda postavil vtedy tretí tím tabuľky Makov, ktorý bol porazený dovedna len dvakrát. Mirzad Mehanovič bol mužom, ktorý zaznamenal dôležitý otvárací gól na 1:0 v 26. minúte. Rezerva Podbrezovej ale inkasovala v 63. minúte z kopačky Jozefa Polku a mohlo sa hrať prakticky od začiatku. Napokon sa podarilo skórovať na radosť domácich Dušanovi Lihanovi v 77. minúte. Keď sa chýlilo stretnutie ku koncu prišlo vylúčenie Marinkoviča a proti Podbrezovej sa kopala penalta. Zodpovednosť na seba zobral strelec jediného gólu Makova a zároveň kapitán hostí Jozef Polka. Ten nepremenil a Podbrezová sa mohla tešiť po dlhom čase z troch bodov. To o sebe nemôže povedať rezerva Pohronia, ktorá si skomplikovala cestu za prvými bodmi hneď v ôsmej minúte, keď sa nechal vylúčiť Martin Gajdoš. Podolský premenil následne jedenástku. Ďalšie presné strely do siete Lehockého prišli až v druhom polčase a to z kopačiek Rakučiaka, Hajduka a Lovása.

IV. liga – juh – 10. kolo

V štvrtej lige sa darilo Jupie aj Zvolenu. Zvolenčania natiahli šnúru víťazstiev na číslo sedem, navyše neinkasovali v druhom súboji po sebe. V Pliešovciach v závere prvej 45-minútovky dal typický ,,šatniar“ Mohamed Amer Aborig, na začiatku druhého polčasu na konečných 0:2 upravil Ľubomír Vrana. Zvolenčania sa posunuli z tretieho miesta na druhé, na vedúci Medzibrod strácajú jediný bod. Sériu štyroch zápasov bez výhry chceli prerušiť futbalisti Jupie. Predposledný Málinec bol na to ako stvorený, no po polčase vyhrával gólom Jána Melicha. V úvode druhého dejstva pomohol Jupie vlastencom Ivan Urda. Následne oslabil Jupie Martin Štulajter a od 56. minúty hralo v oslabení. Napriek tomu prišiel zlatý trojbodový gól, ktorého autorom bol v 88. minúte Marek Plško.

V. liga – skupina C – 10. kolo

Na čele tabuľky sa aj po desiatom kole drží FK Šalková, aj keď ju už bodovo dostihli Štiavnické Bane. V sobotu podvečer v domácom súboji s Lovčou prehrávali od 12-tej minúty gólom Milana Kukučku, keď sa nemýlil z bieleho bodu. Dôležitý zásah zaznamenal v závere polčasu Tomáš Mikulec, gól do šatne znamenal stav 1:1. Po uplynutí necelej hodiny hry poslal do vedenia Šalkovú Maroš Zimnikoval, ale posledné slovo mali hostia, konkrétne v 75. minúte vyrovnávajúci Radoslav Urgela. Šalková nebodovala naplno ešte len tretíkrát v aktuálnom ročníku. Body si delili aj Rakytovce v stretnutí s tabuľkovým susedom – Hrochoťou. O zisk bodu sa postaral v 65. minúte vyrovnávajúc na 1:1 Lukáš Kapitáň. Selce mali ideálneho súpera, predposledné Braväcovo, aby natiahli sériu výhier na číslo štyri. Tento cieľ začal napĺňať v 59. minúte otváracím gólom Marián Dirbák, o osem minút ale skóre vrátil do remízovej podoby Miroslav Gašperan. Braväcovo bodovalo ešte len tretíkrát, napriek tomu sa ocitlo po desiatom kole na dne tabuľky, pretože Priechod zdolal poľahky Brusno-Ondrej. V úvode prvého dejstva sa presadil za Priechod Penov a Hejčík, v tom druhom to bol Debnár a Čavoj. Sásová nezvládla duel tabuľkových susedov s Lieskovcom. Aj keď po trefe na 1:1 v 69. minúte od Dušana Vidiečana mohli získať bod, to by však nesmel rozhodnúť zápas v 89. minúte Makovický.

I. trieda – 10. kolo

Ligový pelotón tímov prvej triedy vedie Jakub, ktorý nemal problém zdolať ani takého kvalitného súpera akým je momentálne Valaská. Najviac sa pričinil o tri body dvojgólový Štefan Chrenovský, jeden zásah pridal v závere Rudolf Rubint. Len o skóre za Jakubom je Tatran Čierny Balog, ktorý porazil silnú Slovenskú Ľupču gólmi Švantnera a Kováčika z 19-ej, respektíve 20-tej minúty. Na 1:2 z pohľadu Ľupče znižoval v 58. minúte Dávid Selecký. O prehre Šalkovej na Osrblí rozhodol gólmi zo 70-tej a 80-tej minúty Matej Trnik.

II. trieda skupina A – 10. kolo

Vedúce Podkonice demonštrovali svoju kvalitu keď zdolali jedného z najväčších konkurentov v derby kola 0:2. O tom, že Podkonice budú mať pred Tajovom na vrchole tabuľky už päťbodový náskok, rozhodol vlastný gól Milana Plavca zo šiestej minúty a presný zásah Ondreja Očenáša zo 42. minúty. Tajov sa dostal na úkor Králickej Tiesňavy na druhú pozíciu vďaka debaklu, ktorý uštedril Harmancu. Tam sa zaskvel napríklad Radovan Galát, ktorý stihol zaznamenať hetrik už v prvom polčase. B-tím Seliec nečakane zakopol s poslednými Starými Horami. V 62. minúte to bolo po vlastnom góle Löbba a zásahu Romana Radoša už 0:2 pre Selce, ale napokon vybojovali domáci cenný bod gólmi Ďuriša a Filipa. Dúbravica sa postarala o debakel kola keď rozbila Hronsek 12:0. O päť gólov sa postaral Ján Dvorovenko. O týždeň sa koná ďalší mimoriadne dôležitý súboj a to medzi Podkonicami a Tajovom.

II. trieda skupina B – 8. kolo

Pohronská Polhora prvýkrát bodovala, od 14-tej minúty vyhrávala vďaka Tomášovi Piliarovi. Mohli byť z toho tri body, keby nevyprodukovala jej obrana penaltu v samotnom závere, ktorú premenil Marek Ševčák. Polomka sa trochu prekvapujúco postarala o ešte len druhú porážku Beňušu. O nej v závere zápasu rozhodli góly Miroslava Berkyho a Romana Kohúta. To hrá do kariet vedúcej Dolnej Lehote, ktorá navyše získala vďaka kontumácii tri body.

Šumiac – Pohronská Polhora 1:1
Polomka – Beňuš 2:0
Heľpa – Tatran Čierny Balog B 3:2
Dolná Lehota – Sihla 3:0 kontumovaný v prospech domácich, nakoľko sa hostia pre nedostatok zdravých hráčov vzdali

1. TJ Partizán Dolná Lehota 7 5 2 0 21:4 17
2. TJ Slovan Beňuš 7 5 0 2 25:11 15
3. ŠK Heľpa 7 5 0 2 17:11 15
4. TJ Mladosť Pohorelá 7 4 2 1 15:5 14
5. TJ Tatran Polomka 7 3 1 3 13:14 10
6. TJ Tatran Čierny Balog 6 3 0 3 21:10 9
7. TJ Družstevník Šumiac 6 1 2 3 5:12 5
8. ŠFK Sihla 7 1 0 6 4:16 3