V sobotu 14. októbra sa odohralo 1. kolo florbalovej ligy starších žiakov skupiny stred na domácom ihrisku FPS Banská Bystrica. Domáci sa v rámci úvodného kola súťaže stretli so Zvolenom a Likavkou.

Prvý zápas proti Zvolenu začali lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia v 11. minúte. Domáci dokázali vzápätí vyrovnať gólom Lukáča z 13. minúty. V prvej tretine sa hral taktický florbal s minimom šancí a tak sa už skóre do jej skončenia nezmenilo. Druhá časť hry sa začala streleckou aktivitou domácich, ktorí ju dokázali zúžitkovať na strelenie dvoch gólov v podaní Malatinca a Lukáča. Hoci mali domáci viac z hry, tretí gól nepridali. Naopak v 11. minúte znížili Zvolenčania na rozdiel dvoch gólov. Do konca druhej časti sa už skóre 4:2 nezmenilo. Tretia tretina začala presilovkou hostí, ale gól sa podarilo streliť hráčom FPS zásluhou Patráša. Hostia pri veľkej snahe vyrovnať strelili gól 20 sekúnd pred koncom. Pri následnej powerplay hostí pečatili domáci gólom Patráša po nezištnej prihrávke Lukáča do prázdnej bránky skóre 5:3.

Posledný zápas dňa mal vďaka domácim fanúšikom výbornú atmosféru. Domáci hráči FPS v ňom nastúpili proti hráčom z Likavky a už od úvodu dávali súperovi pocítiť, kto je na pánom ihrisku. Po piatich minútach hry sa trafil Škorec, na ktorého nadviazal Lukáč po strele z pravého krídla. V ďalších minútach si domáci robili zo súperovej brány strelnicu avšak dlho nevedeli pridať tretí gól, pretože na tyčky a strely vedľa brány sa nehrá. Až v 7. minúte prostrednej časti sa naplno rozbehol deväťgólový uragán, ktorý súper dokázal prerušiť len dvakrát. Svoje prvé góly za starších .žiakov zaznamenali Zajac a Slivka, ktorý bol dokonca najlepším strelcom svojho tímu.