Futbalová sezóna 2015/16 sa pomaly ale isto rozbieha. Kým nižšie súťaže začnú svoju púť do nového ročníka až budúci víkend, Fortuna liga má svoje prvé zápasy za sebou. Tento víkend odštartoval aj Slovnaft Cup.

V 1. kole Slovnaft Cupu sa predstavili mužstvá z nižších súťaží. Z nášho regiónu doň zasiahli  TJ Sokol Medzibrod a Jupie Podlavice Badín.

TJ Sokol Medzibrod – MFK Žarnovica 3:1 (2:1)

Góly: 4. Sedliak, 30. Blaho (vlastný), 88. Haviar – 45. Hanák

Medzibrod ako majster V. C ligy hostil v domácom prostredí účastníka III. ligy – Stred MFK Žarnovicu. Domáci sa ujali vedenia už v 4. minúte zásluhou Martina Sedliaka. Po polhodine hry už bolo vedenie dvojgólové, keď si hráč Žarnovice Blaho strelil vlastný gól. Hostia sa však nevzdali a v poslednej minúte prvej 45-minútovky sa presadil Richard Hanák. V druhom polčase si domáci tesný náskok ustrážili a v 88. minúte ho ešte potvrdili vďaka presnému zásahu Miroslava Haviara. Záver duelu sa niesol v nervóznom duchu. Hlavný rozhodca Valentýni udelil v predposlednej hracej minúte až tri červené karty, všetky hráčom Žarnovice. Domáci sa tak po výhre 3:1 môžu radovať z postupu do ďalšieho kola.

TJ Máj Ružomberok Černová – Jupie Podlavice Badín 1:2 po p.k. (0:1)

Góly: 70. Golis – 45. Plško

Druhý zástupca z nášho regiónu cestoval do Ružomberka, kde ich čakal miestny klub TJ Máj Ružomberok Černová. Ten pôsobí v rovnako ako Jupie v IV. lige, avšak nie v južnej, ale v severnej skupine. Na úvodný gól museli diváci čakať až na záver prvého dejstva, keď sa presadil hosťujúci Marek Plško a poslal Badín do vedenia. V 63. minúte musel predčasne putovať pod sprchy hosťujúci Michal Konder, ktorý videl druhú žltú kartu. V 70. minúte využili domáci početnú prevahu, keď sa presadil Peter Golis. Ďalšie góly už nepadli a tak o víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy. V nich boli úspešnejší hráči Jupie, ktorí tak postupujú do 2. kola Slovnaft Cupu.

Do slovenského pohára v ročníku 2015/16 zasiahne dohromady 175 tímov. Obhajcom trofeje je majster Fortuna ligy AS Trenčín.