Futbalisti Banskej Bystrice sa momentálne nachádzajú vo veľkej kríze. V lige okupujú poslednú priečku, čo doviedlo až k výmene trénera. Štefan Rusnák síce v Myjave nedokázal vydolovať body, no v Slovnaft Cupe sa chcel uviesť víťazne.

Partizán Bardejov – FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 12. Wojnar. ŽK: 41. Kica – 64. Seye. Zápas sledovalo v Bardejove 586 divákov.

Zostava Partizán Bardejov: Molčan – Palša, Kohol, Kutlík (71. Pyda), Kica, Revák (76. Stachura), Gagnon, Staš, Guľa (79. J. Zápotoka), L. Zápotoka, Berecký

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – de Vito, Adámik, Vajda – Šumský, Balko (69. Faško), Peňaška, Wojnar (80. Dolný), Savič – Seye, Polievka (62. Kupec)

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - MFK Kosice - 27.09.2014 - Banska BystricaPo úspešne zvládnutom zápase v Černovej (4:1) sa v 4. kole Slovnaft Cupu banskobystrickej Dukle postavil do cesty Partizán Bardejov. Dukla vyhrávala na východe už od 12-tej minúty, keď po rohovom kope vystrelil z hranice šestnástky Petr Wojnar. Keďže mal dostatok času na prípravu, vyslal kvalitnú strelu, ktorá skočila pred brankárom Molčanom a skončila v sieti. Po strelenom góle sa vojaci stiahli, hra sa vyrovnala a už o štyri minúty mohli za pasivitu pykať. Po chybe v rozohrávke červeno-bielych sa dostal do šance Michal Grohoľ a trafil brvno. V ďalších minútach by sme hľadali väčšiu príležitosť na jednej či druhej strane márne. To najpodstatnejšie sa teda udialo v úvodných minútach zápasu, do kabíny šli Banskobystričania s jednogólovým náskokom.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - MFK Kosice - 27.09.2014 - Banska BystricaOd úvodu druhej 45-minútovky bol aktívnejší druholigový Bardejov. Všetko vyvrcholilo akciou z 50-tej minúty, v ktorej Loic Guilvic Gagnon prestrčil loptu na Jána Guľu a ten bol v nájazde proti Borošovi úspešný. Avšak radoval sa predčasne, pretože sa jednalo o ofsajd. Na druhej strane to z hranice veľkého vápna vyskúšal Seye, no jeho pokus minul ľavú tyčku. Obraz hry bol jasný, futbalisti Dukly zubami nechtami bránili najtesnejší náskok a Bardejovčania dorážali na banskobystrické obranné hradby. V 74-tej minúte z toho rezultovala strela Reváka, ktorú Boroš nedokázal skrotiť a vo veľkej šanci z dorážky Ján Guľa trafil len bystrického gólmana. V závere už ale zverenci Štefana Rusnáka prevzali iniciatívu a mali loptu vo svojej moci. Napriek tomu, že Bardejov bol v druhom polčase lepším tímom, Dukle sa podarilo udržať jednogólový náskok a postúpili do 5. kola Slovnaft Cupu.

Do piateho kola Slovnaft Cupu postúpil z nášho regiónu okrem Dukly aj štvrtoligové JUPIE Podlavice Badín.

Už v piatok 24. októbra privítajú futbalisti Banskej Bystrice  na Štiavničkách nováčika súťaže FO ŽP Šport Podbrezovú. Úvodný výkop je naplánovaný na 18.30 hod.