BBonline.sk (F. Roháček), foto: reprofoto Google Street View | 14.12.2013

Sásovej hrozí zatvorenie pošty, mesto sa vraj nestará o budovu

Obchodné priestory v pasáži na Rudohorskej ulici patria mestu, ktoré ich ďalej prenajíma. V tejto pozícii je tu aj Slovenská pošta, ktorej služby denne využívajú tisíce obyvateľov Sásovej.

postaNa utorňajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva na problém upozornil poslanec Tomáš Novanský (SMER-SD, SNS, ĽS-HZDS), na ktorého sa obrátili priamo zástupcovia Slovenskej pošty. Sásovskej pošte podľa neho hrozí zatvorenie, pretože do mestských priestorov zateká a pošta môže mať preto problémy pre zlé hygienické podmienky pre zamestnancov. Problémy v budove sa mali vyskytnúť už v roku 2005. Podľa Novanského mesto od pošty už malo dostať upozornenia na riešenie situácie, no dodnes k definitívnemu vyriešeniu problémov nedošlo.

“Táto informácia je pre mňa nová,” reagoval primátor Banskej Bystrice Peter Gogola. Mestskí poslanci ho na tohto týždňovom zasadnutí zaviazali, aby osobne začal tento problém riešiť a pošta v Sásovej nemusela byť zatvorená.

  • Pelhrim

    a nielen vnútri je situácia podľa článku katastrofálna!!!! Chodník pred poštou – tie dlažobné kocky sú total zdevastované, niektoré sa prepadajú, to isté pred COOP potravinami až ku krčme “Martiner”(Urpín), to isté pred 37-ičkou… Schody nad poštou rozbité, aj tie ku krčmám…A mesto na to, slušne a diplomatiky povedané zvysoka kašle. Hlavne že Gogola má 2 platy(aj z VUC), poslanci, čo zariadili chodník na Rudohorskej sa už na jeho pokračovanie vyflákli. Chodník, ktorý ide k opornému múru – so zámkovou dlažbou sa tiež prepadá… Vedenie mesta očakáva na prvú zlomeninu nohy a na prvú žalobu. Bude platiť mastné odškodné…

  • Miroslav Ivan

    Toto je naozaj dojemný pohľad na problém obyvateľov Sásovej. To akože pošta nemôže zbaliť svoju prevádzku a prenajať si vhodnejšie priestory??? Politizuje sa tu už pomaly o všetkom. Ak má mesto problém s udržiavaním svojej nehnuteľnosti, nech ju predá, napr. samotnej Pošte, alebo hocikomu inému. Lenže to by mediálne tak neprospelo smeráckym poslancom, ktorí sa tak “snažia” o prospech občana..