Tento víkend vycestovali bystrické basketbalistky na zápas do hlavného mesta. Aj napriek horšiemu úvodu, tento duel lepšie zvládli pumy.

BK Slovan Bratislava – ŠKP 08 Banská Bystrica 42:46 (22:13)

Najviac bodov: Ostadalová 15, Talajková 9 – Ozdincová 11, Van Dalen 10, Jassová, Števulová 7

Úvod stretnutia nevyšiel pumám najlepšie. Trápili sa v útoku, kde sa nedokázali presadiť po celú štvrtinu, až na jeden trestný hod. V obrane nevedeli zastaviť domáce hráčky a vysoko prehrali štvrtinu 14:1. Druhú časť hry otvorili Bystričanky oveľa lepšie, keď nedovolili súperovi skórovať 5 minút štvrtiny a podarilo sa im znížiť stav na rozdiel piatich bodov. Nepodarilo sa im ujať vedenia a do šatne na polčas odchádzali s 9 bodovým rozdielom.

Po polčasovej prestávke sa pumy nakopli a začali hrať rýchly a agresívny basketbal. Svojho súpera nepustili do ľahkých streleckých pozícií a vytvorili si šance, ktoré dokázali premeniť. Svoje manko tak dokázali obrátiť a štvrtinu vyhrať vysokým rozdielom 17:3. Posledná časť zápasu bola najvyrovnanejšia. Pumy si však dokázali udržať vedenie, a aj keď dve minúty pred záverečnou sirénou bol len jednobodový rozdiel, trestnými hodmi zvýšili skóre a vyhrali zápas 42:46.

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Aj napriek katastrofálnemu útoku v prvom polčase sme dodržali obrannú taktiku, a to nám pomohlo k víťazstvu. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, zvýšili nasadenie a padli nám otvorené strely. Oproti zápasu so Šamorínom sme záver uhrali rozumne.“

Michaela Ozdincová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Zápas sme chceli vyhrať. Takticky sme boli dobre pripravené na súpera, a tak nám obranné veci vychádzali, ale prvý polčas sme sa trápili v útoku. V druhom polčase sme sa bodovo dotiahli. Záver sme zvládli lepšie ako súper a sme radi, že si nesieme domov víťazstvo.“