Banskobystrickí futbalisti cestovali v rámci 13. kola na horúcu pôdu žilinskej rezervy. Domáci na vlastnom trávniku stratili v tejto sezóne iba tri body po prehre so Šamorínom. Hostia síce dosiahli svoju jedinú výhru na ihrisku súpera, ale v posledných zápasoch boli totálne bez formy.

MŠK Žilina B vs. FK Dukla Banská Bystrica 7:0 (3:0)

Góly: 22. Michlík, 39. Klec, 43. Haskić, 63. Haskić, 70. Vallo, 74. Haskić, 77. Haskić. Zápas sledovalo v Žiline 132 divákov.

Zostava MŠK Žilina B: Mandous – Herrera, Kaša (46. Hancko), Šušolík, Letić, Václavik, Klec (76. Boženík), Michlík, Mbah, Haskić, Vallo 71. (Jánošík)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Ďurčo – Chupáč, Daniel, Snitka, Džoni (46. Urgela), Valent (74. Neušel), Nurediny (46. Vitek), Jarabica, Savić, Gaško, Fuják

Dukla_Nitra-14Zverenci trénera Faktora boli už od úvodných minút pod veľkým tlakom žilinských futbalistov. Bezgólový stav ale držali do 22. minúty. Vtedy si na center Herreru nabehol Michlík a strelou z vnútra pokutového územia prepálil Ďurča. Domácich strelený gól nabudil a pokračovali v tlaku. Hostia boli smerom dopredu bezzubí a len s veľkou námahou odolávali žilinským útokom. V 39. minúte skúsil šťastie spoza šestnástky domáci Klec a jeho strela zapadla až do siete. Po inkasovanom góle sa Dukla osmelila, no zo šance Fujáka a následného rohového kopu, po ktorom hlavičkoval Nurediny, nezapršalo. O pár sekúnd na to sa do veľkej šance dostal Haskić a nechytateľným halfvolejom nedal Ďurčovi šancu. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:0 pre Žilinu.

Dukla-ZilinaB-14Hosťujúci tréner vyrukoval po zmene strán s dvomi zmenami, keď na ihrisko poslal Viteka s Urgelom, ktorí nahradili Džoniho s Valentom. Ani táto výmena ale toho príliš nezmenila. Obraz hry z prvého polčasu sa nezmenil a v pohode hrajúci Žilinčania aj naďalej ovládali hru a prikurovali hosťujúcej obrane. Z toho pramenili veľké šance Kleca a Michlíka, stav ale zostával nezmenený. Všetko sa zmenilo v 63. minúte, keď štvrtý gól domácich pridal po tvrdej strele Haskić. Následne mohol skóre upraviť hosťujúci Daniel, jeho strieľaný center ale zlikvidoval Mandous. Gólová produktivita šošonov pokračovala. V rozpätí 70. a 77. minúty sa presadili Vallo a dvakrát Haskić a Banská Bystrica bola zrelá na uterák. Žilina bola pri chuti a naďalej útočila, no šance z posledných minút v podaní Jánošíka a Haskića zostali nevyužité. Rezerva Žiliny tak nadviazala na výkon svojho A mužstva, ktoré zdolalo Dunajská Stredu 6:0 a Banskú Bystricu rozobrala 7:0.

Povedal po zápase:

Ľubomír Faktor (tréner B. Bystrice): „Výsledok hovorí za všetko. Domáci boli lepší, kombinačnejší, predčili nás vo všetkom. Do dvadsiatej minúty sme ako tak držali so súperom krok, potom sme však v závere polčasu za tri minúty inkasovali dva góly a bolo 0:3. Po prestávke sme prestriedali, ale nepomohlo to. Niet prakticky čo hodnotiť. Nemáme hráčov a ani potrebnú kvalitu na druhú ligu. Ak by sme nejaký zápas vyhrali, možno by sa mužstvo nakoplo. Avšak ako prví inkasujeme a psychicky sme potom na tom zle. Nie sú v mužstve futbalisti, ktorí by to potiahli, zdvihli hlavu a výsledok otočili.“

Najbližšie sa futbalisti Banskej Bystrice predstavia v sobotu 22. októbra doma proti Seredi. Úvodný výkop je naplánovaný na 14.30 hod.