Súťažný ročník 2017/18 Amatérskej hokejovej ligy BB odštartoval. Päť mužstiev má za sebou svoje prvé zápasy.

V úvodnom kole sa proti sebe postavili hráči tímu Animals proti Divokým Barancom. Zápas sa zo začiatku vyvíjal jednoznačne v prospech Barancov, ktorí vyhrali prvú časť jednoznačne 3:0. Od prvých minút druhej tretiny bolo vidieť obrovskú snahu zo strany Animals. Tí sa dotiahli už v 5. minúte na rozdiel gólu. Divoké Barance nakoniec udržali svoj náskok a nepustili dobre rozohraný zápas zo svojich rúk. Animals porazili 8:4.

Druhý duel prvého kola bol o niečom inom. Stretli sa v ňom minuloročný majstri Atlantis Zvolen s nováčikom Plej bojs. V prvej časti mohli diváci vidieť vyrovnaný súboj, po ktorom prvú časť vyhrali Atlantis v pomere 3:1.V prostrednom dejstve sa nováčik snažil zaskočiť obranu súpera, ale minuloroční majstri sa nenechali zaskočiť a zvíťazili 5:2.

Zápasy 1. kola

Animals vs. Divoké Barance 4:8 (0:3)
Góly: R. Čierny 3, Hubka 2 – Longauer 2, M.Majer 2, Číž, Štubniak, Končok, Maček

Atlantis Zvolen vs. Plej bojs 5:2 (3:1)
Góly: Goga 3, Masár, Dančo – Dolník, Bambúch

Druhé kolo sa nieslo taktiež v duchu veľkej bojovnosti. Stretli sa v ňom – Divoké Barance vs Atlantis Zvolen. V prvej časti sa Divoké Barance snažili zaskočiť súpera a po krásnom bekhendovom presnom zásahu sa aj dostali do vedenia. Súper však o minútu vyrovnal a hralo sa od znova. Po niekoľkých krásnych góloch sa prvá časť skončila 2:3 v prospech Atlantis. V druhej tretine Atlantis zvýšili svoj náskok a dvomi zlepenými gólmi z 13. minúty dokonali svoj triumf 2:6.

Druhé stretnutie pripomínalo doslova hokejovú prestrelku. Postarali sa o ňu Animals s LA Kongs. Kým prvá časť bola hlavne v réžii Animals a LA Kongs aj napriek snahe prehrávali 4:2. V druhej časti to zase chceli napraviť a nebyť jedného smolného gólu po veľkej hrúbke v obrane, mohlo byť vyrovnané. Animals boli jednoznačne proti, ustrážili si náskok a ešte nejaké góly pridali. Nakoniec vyhrali po vynikajúcom stretnutí 7:6.