BBonline.sk (J. Bebej), foto: R. Halaj | 10.5.2012

Na Sliači sa behalo v ideálnom počasí

Atraktívny májový bežecký program v Banskej Bystrici a okolí mal v utorok na programe druhé podujatie. Beh Sliačskym chotárom, rovnako ako sobotňajší cyklomaratón bol ďalším zo série kvalifikačných podujatí na septembrový prvý ročník Banskobystrického maratónu. Vrcholom májového programu bude Beh na Urpín naplánovaný na dvadsiateho mája.

Pretekári absolvovali na Sliači rozlične dlhé trasy. Pre elitnú kategóriu mužov bol vyčlenený 12,5 kilometrový úsek. Pre mužov nad 50 rokov, ženy a juniorov organizátori siedmeho ročníka sliačskeho behu určili 8 kilometrovú trasu a rekreační bežci spolu s domácimi Sliačanmi i žiakmi základných škôl mohli vyskúšať svoje kondičné schopnosti na krátkej dvojkilometrovej trati.

K vynikajúcej atmosfére pretekov prispela okrem kvalitnej organizácie aj priazeň počasia. Väčšina trate viedla po spevnenej lesnej ceste obklopenej prírodou. O narastajúcej popularite bežeckého športu v regióne stredného Slovenska svedčí aj počet súťažiacich, ktorí sa sliačskych pretekov zúčastnili. Bolo ich celkovo 222, pričom pred rokom súťažilo iba 128 bežcov. Výsledkovú listinu aktuálneho ročníka môžete nájsť tu…

Májový bežecký program vyvrcholí priamo v Banskej Bystrici dvadsiateho mája. Na tento deň pripravili organizátori z Active Planet Beh na Urpín. Bližšie informácie o tomto preteku budú zverejnené na oficiálnych stránkach podujatia www.marathonbb.com.

  • Romanescu

    Poďakovanie patrí predovšetkým Petrovi Barcíkovi za tradične vynikajúcu organizáciu a príjemnú atmosféru pretekov. Tešíme sa na ďalší ročník!

BBonline.sk dalsie clanky
_MG_0062

Oslobodenie mesta spred 70-tich rokov si pripomenuli na N...

Mukatado1

Tajný plán kapely Mukatado je už v éteri

Banskobystrický pohár v plávaní, Banská Bystrica, 3.11.2012

Svetová plavecká elita v plavárni na Štiavničkách

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 22.03.2015 - Banska Bystrica

VIDEO: Nitra so semifinálovým mečbalom, Banskobystričanom...

Rychle_zbesile_Dbox

V Cinemaxe aj siedme pokračovanie Rýchlo a zbesilo

Vinspacirka, Banska Bystrica, 31.5.2014

Víno opäť potečie banskobystrickým námestím