BBonline.sk (J. Bebej), foto: R. Halaj | 10.5.2012

Na Sliači sa behalo v ideálnom počasí

Atraktívny májový bežecký program v Banskej Bystrici a okolí mal v utorok na programe druhé podujatie. Beh Sliačskym chotárom, rovnako ako sobotňajší cyklomaratón bol ďalším zo série kvalifikačných podujatí na septembrový prvý ročník Banskobystrického maratónu. Vrcholom májového programu bude Beh na Urpín naplánovaný na dvadsiateho mája.

Pretekári absolvovali na Sliači rozlične dlhé trasy. Pre elitnú kategóriu mužov bol vyčlenený 12,5 kilometrový úsek. Pre mužov nad 50 rokov, ženy a juniorov organizátori siedmeho ročníka sliačskeho behu určili 8 kilometrovú trasu a rekreační bežci spolu s domácimi Sliačanmi i žiakmi základných škôl mohli vyskúšať svoje kondičné schopnosti na krátkej dvojkilometrovej trati.

K vynikajúcej atmosfére pretekov prispela okrem kvalitnej organizácie aj priazeň počasia. Väčšina trate viedla po spevnenej lesnej ceste obklopenej prírodou. O narastajúcej popularite bežeckého športu v regióne stredného Slovenska svedčí aj počet súťažiacich, ktorí sa sliačskych pretekov zúčastnili. Bolo ich celkovo 222, pričom pred rokom súťažilo iba 128 bežcov. Výsledkovú listinu aktuálneho ročníka môžete nájsť tu…

Májový bežecký program vyvrcholí priamo v Banskej Bystrici dvadsiateho mája. Na tento deň pripravili organizátori z Active Planet Beh na Urpín. Bližšie informácie o tomto preteku budú zverejnené na oficiálnych stránkach podujatia www.marathonbb.com.

  • Romanescu

    Poďakovanie patrí predovšetkým Petrovi Barcíkovi za tradične vynikajúcu organizáciu a príjemnú atmosféru pretekov. Tešíme sa na ďalší ročník!

BBonline.sk dalsie clanky
macik2

Macík 2 prichádza do Cinemaxu spolu s ďalšími premiérovým...

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, hokej 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.

Barani v rámci prípravy pocestujú do Švajčiarska, odohraj...

jaroslav Rossler

Výstava fotografií Jaroslava Rösslera v Bethlenovom dome

futbal dedina

Sobota bude patriť futbalovému turnaju BCF CUP

Tour de volcano Polana 2014 BBonline.sk

V nedeľu štartuje Tour de Volcano

Urpin Fest 2015

Urpín Fest 2015 na dvoch miestach