BBonline.sk (J. Bebej), foto: R. Halaj | 10.5.2012

Na Sliači sa behalo v ideálnom počasí

Atraktívny májový bežecký program v Banskej Bystrici a okolí mal v utorok na programe druhé podujatie. Beh Sliačskym chotárom, rovnako ako sobotňajší cyklomaratón bol ďalším zo série kvalifikačných podujatí na septembrový prvý ročník Banskobystrického maratónu. Vrcholom májového programu bude Beh na Urpín naplánovaný na dvadsiateho mája.

Pretekári absolvovali na Sliači rozlične dlhé trasy. Pre elitnú kategóriu mužov bol vyčlenený 12,5 kilometrový úsek. Pre mužov nad 50 rokov, ženy a juniorov organizátori siedmeho ročníka sliačskeho behu určili 8 kilometrovú trasu a rekreační bežci spolu s domácimi Sliačanmi i žiakmi základných škôl mohli vyskúšať svoje kondičné schopnosti na krátkej dvojkilometrovej trati.

K vynikajúcej atmosfére pretekov prispela okrem kvalitnej organizácie aj priazeň počasia. Väčšina trate viedla po spevnenej lesnej ceste obklopenej prírodou. O narastajúcej popularite bežeckého športu v regióne stredného Slovenska svedčí aj počet súťažiacich, ktorí sa sliačskych pretekov zúčastnili. Bolo ich celkovo 222, pričom pred rokom súťažilo iba 128 bežcov. Výsledkovú listinu aktuálneho ročníka môžete nájsť tu…

Májový bežecký program vyvrcholí priamo v Banskej Bystrici dvadsiateho mája. Na tento deň pripravili organizátori z Active Planet Beh na Urpín. Bližšie informácie o tomto preteku budú zverejnené na oficiálnych stránkach podujatia www.marathonbb.com.

  • Romanescu

    Poďakovanie patrí predovšetkým Petrovi Barcíkovi za tradične vynikajúcu organizáciu a príjemnú atmosféru pretekov. Tešíme sa na ďalší ročník!

BBonline.sk dalsie clanky
praetorium

Vernisáž výstavy Pracovná plocha v Praetóriu

Deò detí na Fonèorde, 1.06.2013, Banská Bystrica

Deň detí sa bude oslavovať na námestí i v rozprávkových l...

medial banana, loopata makay urban spot (48)

FOTO: Urban Párty priniesla slnko aj do pochmúrneho bystr...

Cipkarko, Brusno, 17.5.2014

Do Brusna na „čipkárskô”

cudzinec

Vitaj cudzinec, Banská Bystrica pripravuje stratégiu inte...

lubietová_2014

V Ľubietovej si pripomenú staré banícke časy