Tak ako A tím MFK Dukla v nedeľu, aj mládežnícke tímy banskobystrického futbalového klubu odohrali v závere minulého týždňa náročné zápasy. Vo väčšine však napokon boli šťastnejšími na záver práve červeno-bieli.

II. Liga starší dorast U19 – 11. kolo

Na Štiavničkách v rámci 11. kola privítali starší dorastenci MFK Dukla hráčov Bytče a mali v pláne pokračovať vo svojej spanilej ceste II. ligou, v ktorej boli pred začiatkom stretnutia bez straty bodu. Proti mužstvu z druhej polovice tabuľky to teda vyzeralo na povinné 3 body. Hráči Bytče držali bezgólové skóre v prvom polčase do 27. minúty keď sa ako prvý z domácich hráčov presadil Martin Hrudkay. Gól priniesol na kopačky domácich potrebný pokoj a o 10 minút zvyšoval vedenie Dukly Adam Benedik. Do druhého polčasu teda vstupovali Bystričania s pohodlným dvojgólovým vedením. Definitívna poistka v podobe tretieho zásahu prišla v 56. minúte keď sa presadil Branislav Žilinec a stanovil tak konečné skóre na 3:0. Gólový rozdiel mohol byť aj vyšší, to by, ale musel premeniť v 79. minúte Ján Žatko pokutový kop. To sa mu nepodarilo, a tak sa skóre do konca duelu už nemenilo a dorastenci MFK si pripísali do tabuľky ďalšie 3 body.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Bytča 3:0

Góly: 27. Hrudkay, 37. Benedik, 56. Žilinec

Zostava MFK: Nôta, Vozár, Straka, Žilinec, Koreň, Telúch (61. Pálka), Malík (C), Benedik, Žatko, Môcik (61. Genský), Hrudkay (61. Ivan)

II. Liga mladší dorast U17 – 11. kolo

Mladší dorast bol proti rovesníkom z Bytče v podobnej situácií ako ich starší spoluhráči. Vstupovali teda do zápasu ako favorit a úvod stretnutia potvrdil, že dorast Dukly pôjde jednoznačne za víťazstvom. Už v 3. minúte otvoril skóre Samuel Šamo a zdalo sa, že hostia pôjdu z Banskej Bystrice s poriadnou nádielkou. Paradoxne to, ale bolo čo sa týka gólových zásahov zo strany Dukly všetko. V druhom polčase sa ešte snažil tréner MFK Dušan Tóth oživiť hru štyrmi striedaniami, výsledok sa už, ale nemenil. Hráči Bytče nedokázali premeniť žiadnu zo svojich šancí, a tak si domáci postrážili najtesnejšie víťazstvo.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Bytča 1:0

Gól: 3. Šamo

Zostava MFK: Šidlovský, Piaček, Baláž (C), Herc, Šamo, Gonda (41. Binder), Laurinc (73. Špila), Galko (72. Babica), Pollák, Kostúr (53. Truban), Čilík (32. Plško)

15 TJ Jednota Bánová 11 0 0 11 8:46 0

Futbalistov dorastu čakajú najbližšie súboje v nedeľu 22. októbra zo začiatkom o 10.00 resp. 12.30 hodine. Zápasy odohrajú vonku proti tímu MFK Tatran Liptovský Mikuláš na ihrisku v Okoličnom.

I. Liga starší žiaci U15 stred – 8. kolo

Starších žiakov MFK čakal v Ružomberku náročný zápas, keďže sa predstavili na ihrisku momentálneho lídra súťaže. Proti ofenzívnemu tímu domácich si Bystričania počínali v prvom polčase výborne a nedovolili Ružomberku skórovať ani z jednej šance. Naopak skóre otvoril hráč Dukly Stanislav Berky, ktorý dve minúty pred koncom prvého polčasu poslal hostí do vedenia. V druhom polčase padli v prvých 10. minútach hneď dva presné zásahy. O ten prvý sa postarali žiaci Ružomberka keď v 44. minúte dokázali vyrovnať skóre na 1:1. Už o minútu sa však presadil po druhý krát Berky a zabezpečil pre Duklu dôležité 3 body. Záver druhého polčasu bol naozaj nervózny keď žiaci MFK inkasovali až 5 žltých kariet, z toho dve z nich dostal hrdina stretnutia Stanislav Berky a v poslednej minúte riadnej hracej doby predčasne putoval pod sprchy.

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2

Góly: 33. 45. Berky

Zostava MFK: Danko (C),P. Reptiš, R. Reptiš, Jackuliak, Maďar, Sihelský (18. Medveď), Poliak (63. Jahoda), Patrnčiak, Milrád, Berky, Belička (60. Martin)

I. Liga starší žiaci U14 stred – 8. kolo

Ťažký zápas s Ružomberkom čakal aj žiakov do 14 rokov. Medzi mužstvami bol len trojbodový rozdiel, z pozície vedúceho tímu súťaže však tento krát nastupovali hostia z Banskej Bystrice. A svoje postavenie potvrdili už v 3. minúte po tom čo sa presadil kapitán Viktor Úradník a zabezpečil svojmu tímu vedenie. Tento skorý zásah sa stal na dlhú dobu aj posledným a mužstvo Dukly verilo, že by mohol stačiť na plný bodový zisk troch bodov. Ale o tom, že body sa nakoniec budú deliť rozhodol 6. minút pred koncom stretnutia tiež kapitán, ale tento krát domácich Jokel. Do konca stretnutia sa už viac neudialo a obidve žiacke tímy Dukly si teda z Liptova odvážajú pekné 4 body.

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1

Gól: 3. Úradník

Zostava MFK: Sokol, Krajčovič, Lukáč, Túry, Puškár (60. Mokrý), Dedok (48. Sládeček), Rusko, Svetlík, Úradník (C), Štefko, Ciprus

I. Liga mladší žiaci U13 stred – 8. kolo

Po minulotýždňovej prehre s JUPIE chceli mladší žiaci odčiniť túto prehru proti silnému súperovi z Ružomberka. Hostia sa môžu pýšiť najlepšou obranou v lige a s cieľom inkasovať minimum gólov pricestovali aj do Banskej Bystrice. Obrany na oboch stranách fungovali stopercentne až do 20. minúty keď svoju šancu premenil Michal Kmeť. Tento zásah bol zároveň rozhodujúcim gólom stretnutia a hráči Dukly si tak pripísali dôležité víťazstvo. Zároveň sa dostali späť na prvú priečku, keďže žiaci Martina zaváhali v Rimavskej Sobote.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:0

Gól: 20. Kmeť

Zostava MFK: Malec, Garaj (C), Šinský, Novodomec, Vida, Števonka, Malych, Bálint, Kaliský, Bátovský, Longauer, Urva, Kmeť, Švantner, Hudec, Mesiarik, Senček

I. Liga mladší žiaci U12 stred – 8. kolo

Mladší žiaci nastupovali proti Ružomberku s vedomím, že hostia sú favoritom tohto stretnutia. Úvod zápasu, ale vyšiel domácej Dukle nad očakávania a už po štyroch minútach viedli dokonca dvojgólovým rozdielom. V druhej minúte sa presadil Milan Kaščák a o dve minúty na to si strelil vlastný gól hosťujúci hráč Požár. Stačili, ale ďalšie dve minúty a bolo vyrovnané. V 10. minúte už hostia viedli 3:2 a do konca prvého polčasu strelili až 7 gólov. Za domácich uzatváral skóre prvého polčasu na 3:7 Samuel Greško. Hostia v druhom dejstve žiakov Dukly vôbec nešetrili a vsietili až 10 gólov. Z hráčov MFK sa presadili ešte Poljovka, Brštiak a Solárik, a tak z toho bola nakoniec vysoká prehra 6:17.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 6:17

Góly: 2. Kaščák, 4. Požár (vl. gól), 27. Greško, 45. Poljovka, 46. Brštiak, 55. Solárik (11 m)

Zostava MFK: Lakomčík, Žabka, Spišiak, Adame, Almáši, Bednár, Blihár, Brštiak, Greško, Kaščák, Kaliský, Kvasna, Kucharka, Adam Kormaňák, Samuel Kormaňák, Kinčok, Poljovka, Solárik, Marko

1 MŠK Žilina 8 7 0 1 121:57 21 10 12 0
2 MFK Ružomberok 8 7 0 1 105:55 21 9 12 0
3 MŠK FOMAT Martin 8 6 0 2 117:52 18 8 6 0
4 MŠK Rimavská Sobota 8 5 0 3 95:56 15 7 0 0
5 FK Železiarne Podbrezová 8 4 0 4 52:63 12 6 3 0
6 JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka 8 4 0 4 46:75 12 5 3 0
7 MŠK Námestovo 8 3 1 4 73:73 10 4 -2 0