V Žiline začala play off pre banskobystrických futsalistov, ktorí sú v semifinále papierovým favoritom na postup.

KSF DOXX Žilina – MIBA Banská Bystrica 3:5 (2:2)

Góly: F. Brezničan 2, M. Halama – M. Konder 2, M. Čief, M. Číž, V. Giertl. ŽK: J. Hlucháň – V. Giertl. Zápas sledovalo v Žiline 100 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš (D. Škubák) – M. Konder „K“, M. Čief, V. Giertl, M. Giertl, R. Kútik, M. Číž, L. Riša, R. Kollár

Futsal poster SemifináleÚvodné minúty boli opatrné z obidvoch strán, mužstvá si vypracovali niekoľko sľubných šancí, ale nedokázali ich využiť. V 6. minúte sa prvýkrát radovali z gólu domáci, Halama využil chybu hostí a otvoril zápasové skóre V 14. minúte po individuálne akcii vyrovnal Čief na 1:1. Stav stretnutia sa menil v poslednej minúte prvého polčasu, najprv z priameho kopu prestrelil múr Brezničan. Potom sa hosťom podarilo streliť dôležitý gól do kabín, keď sa dve sekundy pred koncom polčasu presadil Číž.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili Bystričania, ktorí boli aktívnejší. V 27 minúte sa prvýkrát dostali do vedenia hostia, strelecky sa presadil kapitán Konder. Na tento gól dokázali domáci odpovedať a to v 29. minúte, keď Brezničan vyrovnával z penalty. Od tohto momentu boli stále aktívnejší hostia, ale aktivitu nepretavili do gólu. Aj domáci niekoľkokrát pohrozili protiútokmi, ktoré však nevyužili. V 36. minúte dostal opäť do jednogólového vedenia svoje mužstvo V. Giertl. O dve minúty neskôr po nahrávke V. Giertla zaznamenal druhý presný zásah v zápase Konder a zvýšil na 5:3 z pohľadu Banskej Bystrice. Do konca zápasu si hostia vypracovali niekoľko gólových šancí, no nevyužili ich a tak do si odvety odnášajú zo Žiliny dvojgólový náskok.

Výsledok druhej semifinálovej dvojice:

FC Spartak Trnava-futsal – 1. FsK Kysucké Nové Mesto 2:2

Druhý semifinálový zápas odohrajú futsalisti MIBY v piatok 12. februára od 19.30 hod. v športovej hale Badín.

JUNIORI

V športovej hale Badín odohrali juniori prvé dva zápasy na domácej palubovke, nakoľko prvú polovicu súťaže odohrali len na palubovkách súperov. Mladíci MIBY v obidvoch zápasoch boli lepší a zaslúžene ostali všetky body doma.

MIBA Banská Bystrica U19 – KSF DOXX Žilina U19 2:1 (0:1)

Góly (asistencie): O. Malík (I. Marko), S. Prokaj (O. Malík) – J. Chupáň. ŽK: D. Ostrák, M. Pleva (obidvaja DOXX).

Zostava MIBA: Matúš Logauer – Andrej Adamov, Jakub Zigo, Patrik Peniak, Viktor Tóth, Filip Samson, Oto Malík, Pavol Telúch, Igor Marko, Samuel Prokaj, Patrick Greško

IMG_0954Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „Odvetnú časť ligy sme začínali prvými zápasmi v tomto ročníku doma so žilinskými družstvami. V prvom zápase sme sa stretli s tretím tímom tabuľky DOXX Žilina. Hneď od úvodu stretnutia sme mali viac držania lopty my, avšak súper kvalitne bránil a zo začiatku nás nepúšťal do vyložených šancí. Po jednej z brejkových situácii súpera sme prehrávali, keď z protiútoku prekonal Longauera Chupáň. Od tohto momentu sme pridali na dôraze a mali sme viacero gólových šancí, avšak výborne chytajúci brankár hostí nám dlho nedovolil skórovať. V druhom polčase sme ešte vystupňovali tempo a sedem minút pred koncom sme zaslúžene po vynikajúcom zabojovaní Marka o stratenú loptu skórovali Malíkom do odkrytej bránky súpera. Chalani od tohto momentu ešte vystupňovali túžbu po víťazstve a hoci sme nepremenili množstvo čistých šancí, dve minúty pred koncom zápasu nakoniec po peknej kombinačnej akcii skóroval Prokaj. Vo zvyšných minútach sme už víťazstvo 2:1 ustrážili a zaslúžene sme vyhrali.“

MIBA Banská Bystrica U19 – ŠK Makroteam Žilina U19 4:0 (1:0)

Góly (asistencie): P. Peniak (F. Samson), V. Tóth (O. Malík), O. Malík (I. Marko), S. Prokaj. ŽK: D. Ostrák, M. Pleva (obidvaja DOXX)

Zostava MIBA: Matúš Logauer – Andrej Adamov, Patrik Peniak, Viktor Tóth, Filip Samson, Oto Malík, Pavol Telúch, Igor Marko, Samuel Prokaj, Patrick Greško

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „Na druhý zápas proti Makroteamu sme nastupovali v roli favorita, avšak súper od úvodu stretnutia vychádzal zo zabezpečenej obrany a nedával nám veľa priestoru na kombináciu. Až po úvodných striedaniach sme sa dostali viac k zakončeniu, no opäť sme nevedeli prekonať dobrého brankára hostí, ktorý Peniakovi dokonca zneškodnil pokutový kop. V závere prvého polčasu Peniak napravil svoje predchádzajúce zaváhanie a po peknej akcii so Samsonom predsa len otvoril skóre stretnutia. V druhom polčase sme boli čoraz viac aktívnejší a začali nám vychádzať aj kombinačné akcie, po ktorých skórovali Tóth a Malík. V závere stretnutia ešte upravil skóre Prokaj na 4:0 a tretí raz v sezóne sme vyhrali obidva dvojzápasové stretnutia. V tomto dueli sme prvýkrát zaknihovali čisté konto, ktoré si brankár Longauer plne zaslúžil, keďže až v siedmich predchádzajúcich zápasoch sme inkasovali vždy po jednom góle.“

Viac informácií nájdete na oficiálnej internetovej stránke klubu.