Aj tento víkend boli na programe futbalové zápasy v nižších súťažiach. V III. lige chceli Rakytovce a Kremnička nadviazať na výhry v Slovnaft Cupe a pripísať si prvé body v sezóne.

DOXXbet liga – západ – 4. kolo

Doxxbet liga pokračovala štvrtým kolom. V jej západnej časti sa darilo hosťujúcim tímom. Siedme Pohronie cestovalo do Červeníku, kde ho v nedeľu privítala rezerva trnavského Spartaka. Dôležité tri body pre Pohronie zariadil v 66. minúte Lukáš Pelegríni. Pohronie sa vďaka výhre posunulo o jednu priečku nahor. Nezaváhalo ani B-čko vedúceho bratislavského Slovana v Dubnici, pričom uspelo gólom Tomáša Bagiho, ktorý sa presadil v úvodnej minúte. Na pôde súpera uspela aj Žilina B, keď nedovolila inak najproduktívnejšiemu tímu súťaže – Seredi, streliť ani gól. Zle je na tom stále bývalý prvoligista Nitra, ktorý prehral už druhý domáci zápas, tentokrát so Skalicou. Zaujímavosťou je, že všetkých päť gólov padlo v prvej polovici zápasu a ani dva góly Nitrana Matúša Pauknera nestačili na zisk jediného bodu. Jedinými úspešnými domácimi celkami boli v aktuálnom kole Šaľa a Senec. Druhý menovaný nedal šancu Novému Mestu nad Váhom, ktoré sa s jediným streleným gólom topí na dne tabuľky.

DOXXbet liga – východ – 4. kolo

V 4. kole východnej skupiny druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa zrodil až v štyroch zápasoch zo šiestich najtesnejší výsledok 1:0. Aktuálne kolo bolo chudobné na futbalové ovocie v podobe gólov. Najviac ich padlo v Poprade, ktorý si poradil so zvolenskou Lokomotívou. O výsledku bolo rozhodnuté už po prvom polčase, stanovil ho korigujúcim gólom na 1:3 Zvolenčan Jan Staško v 38. minúte. Zvolen v prvých troch stretnutiach bodoval naplno, s Popradom stratil vôbec prvé body v sezóne. Na čele tabuľky ho vystriedali stopercentné Michalovce. O ich víťazstve rozhodol v 68. minúte Samuel Garcia Bayon, keď premenil pokutový kop. Na chvoste tabuľky sa nachádza Dolný Kubín, a to napriek prvému plnému bodovému zisku v súboji s Rimavskou Sobotou. Ten zariadil v polovici druhej 45-minútovky Filip Kolorédy.

III. liga – 3. kolo

Zástupcom nášho regiónu úvod nového ročníka tretej ligy príliš nevyšiel, všetky sa nachádzajú v spodnej časti tabuľky. Vôbec sa nedarí Rakytovciam. Do Liptovského Hrádku cestovali s mimoriadne nepriaznivým skóre 0:7 a chceli sa pobiť o prvé body. V 36-tej minúte im sťažil plány Richard Šupej, keď poslal domácich do vedenia. V úvode druhého dejstva sa ale podarilo vyrovnať Róbertovi Greškovi a raky siahali na bod. Ale len do 69-tej minúty, kedy navrátil vedenie Liptovskému Hrádku Lukáš Žiška. Vzápätí prišli ešte dva údery pod pás Rakytoviec, o ktoré sa postaral Michal Babic. Ani do tretice to teda zástupcovi nášho regiónu nevyšlo a navyše spadol z predposlednej priečky na poslednú. Darilo sa Kremničke. Tá v stredajšom 2. kole Slovnaft Cupu senzačne vyradila Fortunaligový Ružomberok gólom Adama Sámela. Rovnakým výsledkom uspela aj v domácom súboji s Čadcou. O prvých bodoch rozhodol v 21. minúte Jakub Herich. Prvú výhru si pripísala aj Žarnovica a to v Žiari nad Hronom proti Pohroniu. O triumfe rozhodli v druhom polčase v priebehu piatich minút Lukáš Štefanka a Peter Mikuška. Teplička nad Váhom zostáva ako jediná bez inkasovaného gólu, najviac gólov nastrieľal súperom Martin. Líderská pozícia zostáva nezmenená, drží si ju Makov. Ten sa v prvých dvoch kolách gólovo vybláznil na Rakytovciach a Liptovskom Hrádku. V nedeľu si sním však dokázalo Brusno-Ondrej udržať čisté konto.

IV. liga – juh – 3. kolo

Tretie kolo bolo mimoriadne bohaté na góly. Jupie Podlavice Badín privítal na ihrisku v Badíne Slovenské Ďarmoty. Výborný vstup Jupie do zápasu sa konal vďaka Vladimírovi Maľovi, ktorý skóroval už v druhej minúte. V 33. minúte sa podarilo vyrovnať hosťom zásluhou Nikolaja Havrilu. Do polčasu stihol poslať hostí do vedenia nepríjemným zásahom do šatne Marián Berec. Domáci sa dokázali pozviechať a napokon v záverečnej 89-tej minúte dokázal zrovnať na konečných 2:2 Andrej Dubovický. Badínsko-podlavickému Jupie sa teda aj do tretice podarilo remizovať, stáva sa z neho remízový kráľ. Rezerva Podbrezovej cestovala na ihrisko predposledného Divínu. Po bezgólovom polčase asi málokto čakal šesťgólovú prestrelku. Otvárací presný zásah prišiel až v 55. minúte z kopačky Marka Püšpökyho. V 67. minúte si dal vlastný gól Divínčan Gabriel Elek a o ďalšie dve minúty sa presadil Kristián Dekrét a bolo to 3:0 pre Podbrezovú. Nepredvídateľný zápas okorenil dvoma gólmi v priebehu dvoch minút Róbert Dianiška, domáci znížili na 2:3. Zvrat sa napokon nekonal, druhým gólom v 89-tej minúte upravil na 2:4 Dekrét. Podbrezová bola jediným hosťujúcim tímom, ktorý dokázal uspieť na pôde súpera v tomto kole. Pre železiarov to znamenalo prvý plný bodový zisk, pre Divín zosun na posledné miesto. Na Revúcu nestačila Kováčová, na 1:3 už len korigoval Tomáš Lacko v 76-tej minúte. Na čele ligového pelotónu je aj naďalej Poltár, aj keď mierne zaváhal v Tisovci.

V. liga – skupina C – 3. kolo

Po treťom kole zostáva neporazená Sásová. Tá privítala poslednú Voznicu, no zápas sa pre Sásovčanov nevyvíjal najlepšie. V prvom polčase gól nepadol. V 55. minúte poslal Voznicu prekvapivo do vedenia Ľuboš Laurov. Vzápätí sa zaskvel hetrikom v priebehu 58. až 71. minúty Maroš Choma a rázom domáci viedli o dva góly. V 85-tej minúte ešte prikrášlil výsledok na 4:1 Dušan Vidiečan. Vďaka tomu sa Sásová posunula zo 6-teho na tretie miesto. V nedeľu sa konalo derby prvého s druhým medzi Medzibrodom a Šalkovou. Medzibrod bol po dvoch stretnutiach na čele s impozantným skóre 12:1 a Šalková na druhom mieste so skóre 11:1. O tom, že Medzibrod zostane na vedúcej priečke rozhodol v 62. minúte Ivan Pipich. Šalková padla na piate miesto. Slovenská Ľupča získala svoj prvý bod za remízu v Lieskovci, keď v 82. minúte vyrovnával Vladimír Giertl. Podobne ako Ľupča remizoval aj B-tím Jupie v Repiští. O výsledku sa rozhodlo už v úvodných 16-tich minútach. Za Jupie sa presadil Filip Krnáč.

I. trieda – 3. kolo

Na špici tabuľky sa po treťom kole nič nezmenilo. Je tam Jakub, ktorý v Selciach vyhrával od 34-tej minúty gólom Daniela Balona. V 73. minúte ale uchmatol bod pre Selce Marcel Koctúr. Poniky stratili po prvýkrát body, a to v Lučatíne. Rovnakým výsledkom 0:2 podľahol trápiaci sa B-tím Brusna – Ondreja druhej Valaskej, ktorá dýcha vedúcemu Jakubu na chrbát. Prvý bodík si pripísali na konto Podkonice, ktoré vystriedal na poslednom mieste Brusno – Ondrej.

II. trieda skupina A – 3. kolo

V A-skupine druhej triedy si počína suverénne Králická Tiesňava. V prvom zápase skórovala proti Hronseku šesťkrát, v druhom kole rozprášila Ľubietovú 12:0. V nedeľu ju privítala Riečka a bola veru dobrým hostiteľom. Súperovi dovolila päťkrát udrieť, preto sú Králiky s vynikajúcim skóre 23:2 na čele tabuľky. Rezervný tím Šalkovej po prvý raz prehral. Domáci futbalista Martin Štulajter už len kozmeticky upravoval na 1:3 v 90-tej minúte a Harmanec si odniesol tri body. Banskobystrický Savon privítal v nedeľu Horné Pršany. Po štvrťhodinke hry viedol gólmi Patrika Jurča a Martina Rumanovského už 2:0. V záverečnej minúte prvého polčasu znížil Roman Saksa na 1:2 z pohľadu Horných Pršian. V 64. minúte priniesol kľud na kopačky Savonu svojím druhým presným zásahom Patrik Jurčo. V 88. minúte si strelil nešťastný vlastný gól Frederik Fekete, ale prvé tri body v sezóne si už domáci postrážili. Staré Hory nedokázali ani na tretí pokus bodovať naplno, poradila si s nimi Mičiná.

II. trieda skupina B – 1. kolo

Cez víkend odštartovala aj B-skupina druhej triedy, v ktorej pôsobí len 9 tímov. Pauzoval tentokrát Šumiac. Vstup sa vydaril Michalovej, ktorá roztrhala v zuboch Sihlu. Beňuš uspel v Polomke rozhodujúcim gólom Milana Šajgalíka zo 75. minúty. Heľpa si v domácom prostredí poradila s Pohorelou. O víťazstve rozhodli až v druhom polčase Tomáš Melko a Michal Martinec.

Michalová – Sihla 4:0
Polomka – Beňuš 2:3
Heľpa – Pohorelá 2:0