Prinášame vám pravidelný výsledkový sumár z nižších futbalových  súťaží. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasov I. triedy Valaská – Jakub a II. triedy skupiny A Horné Pršany – Hiadeľ.

Doxxbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 10. kolo

BBO_8522Zvolenčania, ktorí minulý týždeň pauzovali z dôvodu nepárneho počtu mužstiev po odstúpení Borčíc zo súťaže, privítali na Štiavničkách predposlednú Sereď. Už od ôsmej minúty museli doťahovať náskok súpera 0:1 po zásahu Mateja Lovása. To sa im ale nepodarilo, aj keď v 58. minúte mohol z pokutového kopu vyrovnať Vladimír Fuják. Lovás tak spečatil tri body pre hostí v 90-tej minúte. Tým pádom Zvolen padol na predposlednú priečku. Nadstavbovú časť Lokomotíva nemôže hodnotiť pozitívne. Celkovo zaznamenali jedinú tesnú výhru 1:0 s Borčicami, dve bezgólové remízy a posledných šesť stretnutí prehrali a strelili v nich jediný gól. Úplne rozdielne sú na tom VSS, ktoré však podľahli Nitre gólom z penalty zo 77. minúty, tú premenil domáci Filip Balaj. VSS ostáva napriek tomu na vedúcej postupovej pozícii, no Prešov skresal náskok košického celku na jediný bod. Mohol sa dostať do pozície postupujúceho do Fortuna ligy, lenže o dva body ho obralo Pohronie, ktoré uhralo na pôde silného Tatrana bezgólovú remízu, tak ako v uplynulom kole s Liptákmi.

Doxxbet liga – skupina o zotrvanie v II. lige západ – 9. kolo

Dukla odohrala v sobotu podvečer duel na pôde zostupujúcej Šale. Na otvárací gól sa čakalo až do 54. minúty, Bystričanov poslal do vedenia Gabriel Snitka. O štvrťhodinku sa síce podarilo vyrovnať domácemu Šimonovi Valachovičovi, ale v 85. minúte prinavrátil vedenie červeno-bielym Denis Urgela. Napokon z toho ďalšie víťazstvo Dukly nebolo, v nadstavenom čase na konečných 2:2 vyrovnával Šimon Herceg. Dukle stačil tento bod na to, aby potvrdila prvenstvo v nadstavbovej časti. Ďalší zostupujúci tím Senec vyfasoval v Trnave ,,päťku“. Práve so Spartakom odohrá Dukla 5. júna na Štiavničkách záverečný súboj sezóny.

TIPOS III. liga – Stred – 25. kolo

Veľkú pozornosť pútalo derby vedúceho Martina s druhou Kremničkou, aj keď Martin je už istým víťazom súťaže. Hrdinom stretnutia sa stal hráč Kremničky Lukáš Laksik, ktorý rozhodol zápas v polovici prvého polčasu. Beznádejné posledné Pohronie B vyfasovalo poriadnu facku od hosťujúceho Liptovského Hrádku. O štyri z 11-tich kúskov v sieti gólmana Lehockého sa v sobotu postaral Michal Sajták, ktorý zažiaril asi najviac. Podbrezová prehrala druhý zápas v rade pomerom 1:3. Tento raz v Makove, kde prehrávala v 28. minúte už 2:0 a veľmi jej nepomohol Marcel Tyčiak, keď sa nechal vylúčiť na začiatku druhého polčasu. Hneď v zápätí Makov zvýšil na 3:0, oslabení železiari dokázali aspoň korigovať v 82. minúte zásluhou Szczepaniaka, ktorý dal jediný gól Podbrezovej aj v minulom kole.

IV. liga – juh – 23. kolo

Zvolenská Lokomotíva sa chcela otriasť z prehry v Hriňovej, pričom hostila Pliešovce. Práve tie lepšie vstúpili do súboja, keď v 36. minúte skóroval Michal Pavlík. Opraty stretnutia ale následne prebral do rúk domáci Ivan Pařenica, ktorý v 54. a 70. minúte naklonil misky váh na stranu zvolenského B-tímu. Pokoj na kopačky domácich priniesol tretí gól Jozefa Malatinca. Premenený pokutový kop opäť Pavlíkom o štyri minúty neskôr, čiže v 87. minúte, už na troch bodoch pre Zvolen nič nezmenil. Rovnakým pomerom uspelo aj Jupie, ktoré po troch zápasoch opäť okúsilo pocit víťazstva. Za Málinec otváral strelecký účet v desiatej minúte Becáni a aj ho uzatvoril v 87. minúte. Ani jeho dva presné zásahy však na body nestačili, pretože na druhej strane sa taktiež dvakrát presadil Veselovský a ešte aj Ulehla a to v priebehu 18. až 48. minúty. Za polhodinu tak otočili skóre z 0:1 na 3:1. Určite im pomohla početná výhoda, v ktorej hrali od 37. minúty po vylúčení Beľu.

V. liga – skupina C – 23. kolo

V 23. kole sa mimoriadne darilo zástupcom nášho regiónu. V mimoriadne vyrovnanom boji o titul druhé Rakytovce privítali tretiu Hrochoť. Tímy delilo v tabuľke len skóre a na gól sa čakalo takmer hodinu. Po nešportovom správaní voči hlavnému arbitrovi bol vylúčený hosťujúci Sláva. Ešte pred tým však premenil dôležitú penaltu Maroš Fojtík. Početnú výhodu využili domáci aj na druhý gól v sieti Hrochote, na konečných 2:0 upravil v 85. minúte Ivan Varga a len potvrdil skvelú formu Rakytoviec. Šalková si drží pred Rakmi tesný jednobodový náskok, pretože povinne rozdielom triedy uspela v Lovči pomerom 3:0. V závere prvého polčasu otváral skóre Rusnák, v druhom polčase sa presadil ešte Chovanec s Palovičom. Úspešné boli aj Selce, ktoré poslednému Braväcovu nasúkali päť kúskov. Ešte väčším rozdielom uspeli v debakli kola Sásovčania a to v súboji s Lieskovcom. Tam sa dvakrát presadil Bútora a Dubovický, po jednom góle pridali Vidiečan, Ondrejka a Choma.

Jakub vyhral vo Valaskej a udržal si prvú priečku

Vedúci Jakub sa drží na ligovom tróne aj po 23. kole. Vo Valaskej nezakopol, v prvom polčase skóroval Vajda, v druhej 45-minútovke prišli gólové hody a štyri ďalšie plody futbalu, ktoré zaznamenali postupne Spišiak, Jeziorski, Porubský a Čief. Pánika nemusí mrzieť nepremenená penalta zo 74. minúty. Bacúch rozbil Lučatín a aj druhý tím dýchajúci na chrbát Jakuba – Slovenská Ľupča, nezaváhala s Čiernym Balogom. Strojcami jej dôležitej výhry 2:0 nad Tatranom boli Minčev a Vaník. Na prvých troch miestach je to teda poriadne nabité, do konca sezóny zostávajú tri kolá. Zaujímavý duel sa odohral medzi rezervou Šalkovej a Osrblím. Tímy si napokon body podelili, na oboch stranách boli vidieť po tri góly a len jedného strelca. Hetrik za Šalkovú zaznamenal Martin Štulajter, na druhej strane to bol Michal Spišiak. Štulajter posielal v 17. minúte domácich do tesného náskoku, ale hosťujúci Spišiak v priebehu 37-mej až 65. minúty otočil na 1:3. Súboj týchto dvoch mužov napokon dopadol nerozhodne, pretože Štulajter v 89. a 90. minúte dokázal vyrovnať. K tomu mu dopomohlo aj vylúčenie kapitána hostí Trnika zo 75. minúty a veľmi dôležitým faktom je nepremenená 11-ka domáceho Roška z 84. minúty.

II. trieda skupina A – 23. kolo

Futbal - II. Trieda skupina A - Horne Prsany vs. Hiadel - 29.05.2016 - Horne Prsany
Hiadeľ po výhre 2:0 na Pršanoch stále prenasleduje vedúce Podkonice

Podkonice v súboji s treťou Králickou Tiesňavou jednoznačne zvíťazili pomerom 6:1. Dvakrát sa presadil Kosec a Očenáš, po jednej trefe do čierneho zaznamenal Šimko a Kupec. Za Králiky sa presadil len kanonier Kamenský. Podkonice prakticky vyradili Králiky z boja o prvé miesto. O to bojuje ešte Hiadeľ, ktorý podobne ako líder nezaváhal a vďaka dvom gólom Balíka vyhral na Pršanoch 0:2. Na vedúce Podkonice tak stráca Hiadeľ tri kolá pred koncom stále šesť bodov. Tajov gólmi Michala Kucku uspel v Harmanci, víťazný gól na 2:1 dal Kucka až v 85. minúte. Darilo sa aj Selčanom, ktorý prekonali gólmana súpera až šesťkrát. Ľubietovej ako keby narástli krídla, pretože prekvapujúco zaznamenala tretiu výhru v rade.

II. trieda skupina B – 17. kolo

Heľpa zaznamenala ešte len tretiu prehru v priebehu sezóny a prekvapujúco vysokú na pôde Čierneho Blogu. Beňuš sa potrápil s Polomkou a suverénna Dolná Lehota nedala šancu Sihle.

Tatran Čierny Balog B – Heľpa 5:0
Beňuš – Polomka 4:3
Sihla – Dolná Lehota 0:4

1. TJ Partizán Dolná Lehota 13 10 2 1 41:8 32
2. ŠK Heľpa 14 9 2 3 34:23 29
3. TJ Slovan Beňuš 13 9 1 3 41:25 28
4. TJ Tatran Čierny Balog B 13 8 1 4 54:19 25
5. TJ Mladosť Pohorelá 13 5 3 5 25:25 15