Krátke správy

štvrtok 19.01. 10:05 -

Banskobystrickí hasiči vo štvrtok ráno po pol deviatej zasahovali na Zvolenskej ceste pri požiari unimobunky, ktorú využívajú vodiči. Na miesto vyrazili piati profesionálni hasiči s jedným kusom techniky.

streda 18.01. 14:39 -

pocasie zima snehNefalšovaná zima pokračuje a po krátkom období znesiteľnejších mrazov tesne pod nulou, sa ukazovatele teplomerov opäť výraznejšie posunú. SHMÚ vydal opätovne výstrahu II. stupňa pred mimoriadne nízkymi teplotami. Až do víkendu bude počas dňa okolo -8, v noci však až ku -15 °C. Miestami však môžu teploty klesnúť až ku -24 °C.

streda 18.01. 8:58 -

Banskobystrickí hasiči zasahovali po jednej ráno v obci Dolná Mičiná, kde skončila po dopravnej nehode dodávka v miestnom potoku. Ku zraneniam osôb na mieste nedošlo. Zasahovali tam traja profesionálni hasiči s jedným kusom techniky.

pondelok 16.01. 11:59 -

lunterO post predsedu Banskobystrického kraja na jeseň zabojuje aj Ján Lunter, tunajší podnikateľ a majiteľ spoločnosti na výrobu zdravých potravín. Informuje o tom na svojom webe týždenník Týždeň. Vyzvať Mariana Kotlebu si zatiaľ trúfa napríklad mestský poslanec Igor Kašper, hovorí sa aj o Stanislavovi Mičevovi či Martinovi Klusovi.

pondelok 16.01. 8:58 -

Na Gerlachovskej ulici v Banskej Bystrici na sídlisku Rudlová-Sásová museli v pondelok ráno zasahovať hasiči. Pomáhali tam pri otvorení osobného automobilu, v ktorom sa vymklo dieťa.

nedeľa 15.01. 15:51 -

Epidemiológovia RÚVZ v B. Bystrici konštatujú za končiaci sa 2. kalendárny týždeň až tretinový nárast počtu chorých v krajij v medzitýždňovom porovnaní. Oproti vlaňajšku e na chrípku a iné respiračné ochorenia o 80% chorých viac.

sobota 14.01. 22:13 -

Zvýšený počet dopravných nehôd pokračuje aj po ustálení poveternostnej situácie. V sobotu pred desiatou hodinou večer museli zasahovať banskobystrickí hasiči na Kyjevskom námestí, kde došlo k havárii dvoch motorových vozidiel s únikom prevádzkových kvapalín.

piatok 13.01. 20:01 -

Okolo 19-tej hodiny večer zasahovali banskobystrickí hasiči v Hronseku, kde došlo ku požiaru komína rodinného domu. Na mieste zasahovalo osem hasičských profesionálov, ale aj miestni dobrovoľní hasiči.

piatok 13.01. 19:28 -

nemocnicaV súvislosti s nárastom výskytu akútnych respiračných ochorení a chrípky a jej podobných ochorení bude od 14. januára až do odvolania platiť zákaz návštev v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici. Podobné preventívne opatrenia môžu v tomto období zavádzať aj ďalšie zdravotnícke zariadenia, domovy dôchodcov a iné.

piatok 13.01. 17:44 -

V Kapitulskej ulici v B. Bystrici museli podvečer okolo pol šiestej zasahovať hasičskí záchranári pri záchrane zranenej osoby pod motorovým vozidlom.

piatok 13.01. 10:33 -

Horské prechody Šturec a Donovaly sú dnes pre nákladnú dopravu uzatvorené. Hustá snehová nádielka komplikuje aj dopravu v centre mesta. V ranných hodinách sa skomplikovala doprava trolejbusov na Tajovského ulici, doprava tu bola čiastočne zablokovaná a obmedzená počas dvoch hodín.

štvrtok 12.01. 9:17 -

perinbabaBanskobystričania sa museli ráno vysporiadať s ďalšou snehovou nádielkou. Podľa meraní Slovenského hydrometeorologického ústavu napadlo za posledných dvanásť hodín 4,4 mm zrážok. V B. Bystrici a na území Slovenska bola vyhlásená výstraha 1. stupňa. Okrem vetra na hrebeňoch hôr varuje SHMÚ pred vytváraním snehových závejov. Operačného stredisko Hasičského a záchranného zboru hlásilo automobilové nehody na Rudlovskej ceste a v Harmanci.

streda 11.01. 20:26 -

Na štátnej ceste I/14 smerom na Harmanec došlo pred ôsmou hodinou večer k dopravnej nehode jedného osobného motorového vozidla, pri ktorom došlo aj ku zraneniu pasažierov. Na mieste zasahovali banskobystrickí hasiči.

utorok 10.01. 7:50 -

Pred treťou ráno vyrazili banskobystrickí hasiči na Králiky, kde museli zasahovať pri požiari rodinného domu. Na Králickej ulici zasahovalo v noci celkom 11 profesionálnych hasičov s tromi kusmi techniky.

pondelok 09.01. 17:10 -

jan langos andrej ban UPNPrezident Andrej Kiska udelil v pondelok Rad Ľudovíta Štúra I. triedy in memoriam banskobystrickému rodákovi Jánovi Langošovi. Bol jednou z kľúčových osobností slovenského disentu, ponovembrový politik a zakladateľ Ústavu pamäti národa. Zomrel tragicky 15. júna 2006. Ocenenie bolo udelené za jeho mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie či ochranu ľudských práv a slobôd.

nedeľa 08.01. 9:20 -

Najnižšia oficiálne nameraná hodnota teploty vzduchu v Banskej Bystrici dosiahla v nedeľu o šiestej ráno na meracej stanici SHMÚ -22 stupňov Celzia. V niektorých častiach mesta to bolo až ku -25 stupňov. Výstrahy pre nízke teploty, ale aj silný vietor, platia aktuálne do pondelka.

sobota 07.01. 16:29 -

V sobotu popoludní došlo na Tatranskej ulici, pri vchode č. 39, k prasknutiu vodovodného potrubia. Keďže hrozilo zatopenie vchodu, vodu pre domy 29 až 59 popoludní opäť odstavili a s opravou sa začne v nedeľu ráno. Na Tatranskej mali pritom vodu odstavenú už od štvrtka do piatka.

štvrtok 05.01. 20:08 -

jozef-polesenskyVo veku 59 rokov zomrel dlhoročný športový novinár Jozef Polešenský. Predtým bol sám aktívnym športovcom – chodcom, a tiež trénerom. O jeho úmrtí informovala banskobystrická internetová televízia ESO, s ktorou v posledných rokoch spolupracoval. Pôsobil nielen ako televízny, ale aj rozhlasový a píšuci redaktor.

štvrtok 05.01. 17:11 -

Vo štvrtok popoludní bola časť ulíc na sídlisku Sásová bez elektrickej energie. Výpadok v okolí Rudohorskej ulice trval vyše hodiny a dodávka elektriny bola obnovená krátko po 17-tej hodine. Výpadkom bola postihnutá aj tamojšia materská škola.

streda 04.01. 11:16 -

Vo štvrtok 5. januára vykoná polícia osobitnú kontrolu na cestách okresu B. Bystrica. V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou

streda 04.01. 11:03 -

Sneh i nepozornosť na cestách sa podpísali hneď pod dve nehody v Banskej Bystrici ráno a dopoludnia, ku ktorým došlo na Striebornom námestí a tiež na Bellušovej ulici. Pri oboch zasahovali aj banskobystrickí hasiči.

utorok 03.01. 20:13 -

Banskobystrickí barani nezvládli prvé tohtoročné derby so Zvolenom. V tom na domácom ľade vyhrávali po prvej tretine 2:0, no postupne súperovi dovolili viac, než chceli. Zvolen si napokon v 59. minúte uchmatol aj víťazstvo v zápase, ktorý skončil 3:4.

utorok 03.01. 9:41 -

Slovenský hydrometeorologický ústav naďalej varuje pred silným vetrom, ktorý môže znamenať riziko pre ľudské činnosti, vo vyšších polohách a hrebeňoch hôr okresu Banská Bystrica a tiež Brezno. Výstrahy prvého a druhého stupňa platia až do stredy.

nedeľa 01.01. 19:46 -

Hasiči z Banskej Bystrice vyrazili v nedeľu pred siedmou večer do Ľubietovej, kam ich privolali kvôli požiaru strechy jedného z rodinných domov. Na mieste zasahovalo šesť hasičských profesionálov s dvomi kusmi techniky.

nedeľa 01.01. 7:46 -

Banská Bystrica vstúpila do nového roku 2017. V jeho prvom dni môžu Banskobystričania využívať MHD bezplatne a doviezť sa tak aj na celomestské oslavy vítania nového roka, ktoré na Námestí SNP začnú o 16-tej koncertom kapely Slovak tango a o 17.00 je naplánovaný Novoročný ohňostroj.

nedeľa 01.01. 0:00 -

pf2017V mene redakcie portálu BBonline.sk vám želáme radostný nový rok 2017 plný pozitívnych správ. Už od prvých hodín nového roka tu budeme opäť pre vás s aktuálnymi informáciami o dianí v Banskej Bystrici.

piatok 30.12. 13:48 -

Epidémia žltačky v okrese Brezno pokračuje ďalej. Počas uplynulého týždňa zaznamenali ďalšie dva prípady. V okrese Brezno už od jesene ochorelo celkom 56 ľudí, z toho až 19 v obci Polomka. Epidemiológovia ďalej vyzývajú k zvýšenej hygiene a platia mimoriadne opatrenia napríklad v tamojších obchodných centrách.

štvrtok 29.12. 12:00 -

Na banskobystrickej Plavárni Štiavničky odštartovala tohtoročná Plavecká 24-hodinovka. Potrvá až do piatkového poludnia. Vstup na plaváreň je bezplatný a pre každého, kto si príde zaplávať 100 metrov pre svoje zdravie je pripravený diplom i ďalšie odmeny. Viac v článku…

utorok 27.12. 18:34 -

Priaznivci Pustého hradu sa vo Zvolene stretnú tento rok aj na Silvestra. Na tamojšom Námestí SNP sa stretnú 31. decembra o 10-tej a bude nasledovať výstup na hrad. Tam už bude napoludnie čakať hudobný program s Olšiakovcami, punč i slávnostná salva z dela.

utorok 27.12. 14:10 -

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres B. Bystrica výstrahy pre silný vietor. Vo vyšších polohách môže miestami znamenať zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Do stredy môže na kopcoch dosahovať rýchlosť cez 30 km/s.