Na vedúcu Cocru Radvaň sa v I. BBHbL dotiahlo One Taxi, ktoré využilo zaváhanie lídra súťaže so Žiarom nad Hronom. V II. BBHbL si naopak líder Autos BB zgustol na Motyčkách a zvýšil svoj náskok na čele nad Kremnicou na päť bodov.

I. BBHbL – 12. kolo

Hbk Žiar nad Hronom vs. Hbk Cocra Radvaň 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

G: Lunter 4, Milčík 2, Ruttkay – Gašpar N., Berko Z., Gašpar R.

Strely na bránu: 30:24. Vylúčenia: 3:4. Hviezdy zápasu: Lunter – Gašpar R.

Líder tabuľky Cocra si skrížila čepele so Žiarom prvý krát v tejto sezóne. Cocra sa ujala vedenia gólom Nicolasa Gašpara po bratovej nahrávke, dlho sa však z vedenia netešili. Marián Lunter tromi gólmi v rade prispel značnou mierou k triumfu Žiaru. Po celý čas bol Žiar lepším tímom, keď si disciplinovanou hrou poradil s miernym favoritom.

Hbk Spartans vs. Hbk One Taxi BB 6:10 (0:3, 4:1, 2:6)

G: Náter 2, Valent 2, Nemček, Bíreš – Srnka B. 3, Laubert 3, Babic 2, Gutmann 2

Strely na bránu: 34:34. Vylúčenia: 0.1. Hviezdy zápasu: Valent – Srnka B.

Druhý zápas dňa priniesol pekný hokejbal. Sparťanom nevyšla prvá tretina, keď im odskočili taxikári na rozdiel troch gólov. V druhej tretine zatlačili na početne slabšieho súpera a vyrovnali skóre. Rozhodujúca bolo však záverečná časť. Keď už to vyzeralo, že sa pôjde do nájazdov, udreli taxikári troma rýchlymi presnými zásahmi z protiútokov do otvorenej obrany Spartans a rozhodli tak o plnom bodovom zisku.

Dohrávka 3. kola

Hbk Spartans vs. Hbk Worms 11:10 po s.n. (3:3, 4:2, 3:5)

G: Bíreš 4, Magurský 2, Valent 2, Náter, Bešina – Čupka 3, Náčin 2, Čierny 2, Kukučka Pa., Truban

Strely na bránu: 29:36. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Žilka – Čupka

Dohrávka tretieho kola priniesla hokejbal ako na hojdačke. Sparťania, ktorí boli po ťažkom prechádzajúcom zápase, nastúpili proti Worms. Tí ich nešetrili a aj napriek hernej prevahe Spartans dokázali z rýchlych protiútokov skórovať a hrať vyrovnanú partiu s papierovým favoritom. Aj napriek únave si v tretej tretine dokázal Spartans vytvoriť trojgólový odstup. Zaspali však na vavrínoch a stále aktívnejší wormsáci vyrovnali stav. Necelé tri minúty pred koncom zápasu sa ujal vedenia Spartans a vyzeralo to na ich výhru. Kapitán Sparťanov Náter však 90 sekúnd pred záverečným klaksónom fauloval a poskytol presilovú hru Worms. Tí ju 59 sekúnd pred koncom pri odvolanom brankárovi potrestali zásluhou Trubana a išlo sa do nájazdov. V tých sa presadil len Magurský, dva body tak berú Spartans.

II. BBHbL – 13. kolo

Hbk Stars 4:3 Hbk Kremnica Wolves po s.n. (2:1, 0:1, 1:1)

G: Makovický, Leško, Vetrák – Hogh, Reichman, Dúbravský

Strely na bránu: 12:14. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Môcik – Reichman

Kremnický vlci prišli doháňať stratu na Autos na čele súťaže. Zaskočil ich však dobre chytajúci Kočvara v bráne Stars. Radvančania aj napriek chýbajúcim oporám sa dokázali trikrát presadiť. Bod za remízu 28 sekúnd pred koncom zachraňoval pre vlkov Dúbravský. V nájazdoch bol úspešný len Murňák a Stars si tak pripisujú piate víťazstvo v rade.

Hbk Serafins Eagles Liptovská Lužná vs. Hbk Panthers 5:1 (1:0, 2:1, 1:0)

G: Fides 2, Huba Ju., Huba Pe. st., Dudáš – Blahovský

Strely na bránu: 13:20. Vylúčenia: 4:3. Hviezdy zápasu: Števák – Nemček

Liptáci začali zápas aktívnejšie a ujali sa vedenia gólom Fidesa. V druhej tretine si Panthers vylámali zuby na dobre chytajúcom Števákovi, ktorého prekonal len Blahovský. V poslednej tretine skórovali len Liptáci a Panthers si pripísali tretiu prehru v rade.

Hbk Autos BB vs. ŠK Medveď Motyčky 12:1 (5:1 ,3:0, 4:0)

G: Martuš 5, Kubica 3, Duška 2, Žiak, Záhoran – Haviar

Strely na bránu: 37:5. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Martuš – Holbus

Favorit druhej ligy Autos nemal najmenší problém poradiť s poslednými Motyčkami. Postupne im nasúkali dvanásť kúskov. A to ešte môžu Motyčky ďakovať svojmu dobre gólmanovi Holbusovi, ktorý pochytal viacero výborných príležitostí. Autos na neho vyslali celkovo 37 striel. a po výhre 12:1 si upevnili vedúcu pozíciu.

Hbk Viking Wariors vs. Hbk Tigers 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

G: Markovič, Slašťan D., Hrnčírik, Soľák

Strely na bránu: 13:22. Vylúčenia: 3:5. Hviezdy zápasu: Lacko – Gubančok

Druhé víťazstvo v rade si pripísali Vikingovia. Hlavnú zásluhu na tom mal ich brankár Lacko, ktorý vychytal všetkých 22 striel Tigers. Tí boli po celý zápas aktívnejší, ale na strelenie gólu to nestačilo. Na druhej strane sa presadila útočná formácia bratov Slašťanovcov, ktorej sekundoval skúsený Hrnčírik.