Banskobystrickí barani odohrali v slovinskom Maribore už tretie letné prípravné stretnutie pred štartom novej sezóny, ktorá pre nich začne zápasmi Hokejovej ligy majstrov už 25. augusta. Po piatkovej prehre s rakúskym Klagenfurtom si tentokrát poradili s Villachom.

Druhý prípravný zápas proti rakúskemu súperovi z Villachu v Maribore rozhodol Ivan Ďatelinka.

EV Villacher SV – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:1,2:1,0:1)

Góly:  33. Sarauer, 33. Platzer – 8. Dame-Malka (Brittain), 21. Belluš (Bartánus, Gelinas), 48. Ďatelinka (Lamper, Mihalik)

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Gibl (Lassila) – Gelinas, Dame-Malka, Kubka, Ďatelinka (C), Sedlák, Mihalik, Grundling, Košecký – Belluš, Faille, Brittain – Bartánus, Tamáši, Giľak – Lamper, Češík, Gabor, Andrisík, Valent, Róth

Vstup do stretnutia mali hráči HC ’05 iClinic oveľa lepší, ako včera proti Klagenfurtu a boli to práve oni, kto šiel do vedenia. V prvej tretine si svoj strelecký účet v drese „baranov“ otvoril francúzsky obranca Olivier Dame-Malka.

V druhej tretine to po zásahu Belluša bolo už 2:0, lenže rakúsky tím zabral a v priebehu štrnástich sekúnd vyrovnal. Najskôr sa presadil pôvodom Kanaďan, ale dnes maďarský reprezentant Sarauer, druhý zásah pridal Platzer.

Všetko však v poslednej tretine vyriešili hráči spod Urpína a tretím gólom rozhodli. Presadiť sa dokázal kapitán Ivan Ďatelinka.

Najbližší prípravný zápas proti Slovanu Bratislava je na programe na banskobystrickom zimnom štadióne vo štvrtok 17. augusta od 18.00 h. Následne odohrajú barani ešte zápas proti Liptovskému Mikulášu, rovnako doma v utorok 22. augusta o 18.00 h a potom ich už 25. a 27. augusta čakajú zápasy hokejovej ligy šampiónov v nemeckom Wolfsburgu a rakúskom Salzburgu.