Na druhý zápas v aktuálne sezóne cestovali futsalisti Banskej Bystrice na horúcu pôdu do Žiliny. V minulej sezóne mali so Žilinčanmi vyrovnanú bilanciu, keď na domácej palubovke vyhrali a na žilinskej prehrali.

Domáci od začiatku potvrdzovali rolu favorita, boli častejšie na lopte a už v 3. minúte sa presadili po úspešnom rohu a následnej strele Krištofíka. Ďalšiu veľkú šancu zneškodnil Žilinčanom Mráz, avšak pár sekúnd nato už nedokázal zasiahnuť proti Hudekovi, ktorý sa lepšie zorientoval pred bránou. Gólovo hladní domáci chceli udrieť aj tretí raz, ich signály a strely z diaľky ale kryl reflexívne Mráz. MIBA potom zlepšila hru dopredu, vyložené šance ale neprichádzali. Zmenil to až Konder, ktorý dokonca pretlačil loptu do brány, rozhodca však gól neuznal a kapitán hostí si za protesty vyslúžil žltú kartu.

Ako rýchlo Žilina udrela v prvom polčase, tak rýchlo sa predviedla Bystrica v tom druhom. Čief si položil obrancu Žiliny a následne tvrdou strelou do pravého dolného rohu nedal šancu domácemu gólmanovi Lajšovi. MIBA sa dostala späť do hry, ale Žilina zase pritlačila. Mráz chytal výborne, veľký tlak ho ale napokon zlomil a bolo 1:3 z pohľadu hostí. Následne sa útoky striedali zo strany na stranu a obidve obrany sa museli mať na pozore. Znížiť mohol Tužinský, predviedol sa ale aj Žilina, ktorá mohla zvýšiť po dobrých šanciach Krištofíka. V posledných sekundách dal tím spod Urpína všetko do útoku. Jeho hráči už nemali čo stratiť a nádej na body vykresal po strele z diaľky Konder trinásť sekúnd pred koncom. Zrodila sa tak obrovská dráma a nasledovala ďalšia ďaleká strela Kondera sekundu pred koncom, ale mierila tesne vedľa. Žilinčania si vydýchli a hosťom tak napokon nedarovali ani bod.

1.Slovenská liga vo futsale – 2. kolo – Žilina

ŠK Makroteam Žilina vs. MIBA Banská Bystrica 3:2 (2:0)

Góly: M. Hudek, P. Krištofík, P. B. Da Silva – M. Čief, M. Konder. ŽK: P. B. Da Silva, M. Káčer – P. Vajda. Zápas sledovalo 100 divákov.

Povedal po zápase:

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Domáci začali zápas vo veľkom štýle a nám chvíľu trvalo, kým sme si uvedomili, že hráme proti premyslene hrajúcemu súperovi. Každou útočnou akciou bol nebezpečný pre našu bránu a zahrával nacvičené kombinácie. Kým sme boli ochotní zodpovednejšie brániť, prehrávali sme 0:2 a mohli sme aj viac, nebyť  Mráza v našej bráne. V druhej polovici prvého polčasu sme ohrozili bránu súpera aj my niekoľkými sľubnými príležitosťami. V druhom polčase sme sa už častejšie dostavali do príležitosti na zakončenie, ale neefektívne sme realizovali predfinálnu fázu. Dvakrát sme znížili na rozdiel gólu, ale druhýkrát až trinásť sekúnd pred koncom. V zostávajúcich jedenástich sekundách (skôr pustená časomiera) sme ešte stihli z diaľky ohroziť bránu super, ale na bod to nestačilo.“

V najbližšom stretnutí sa MIBA predstaví na domácej palubovke po reprezentačnej prestávke. V piatok 6. októbra o 20.00 hod privíta vicemajtra z Pineroly Bratislava.