Futsalisti MIBY odohrali v poradí šiesty zápas v najvyššej súťaži, tentokrát si zmerali sily s úradujúcim majstrom Slovenska, ktorý 11. – 14. októbra odohral tri náročné stretnutia vo futsalovej Lige majstrov.

Across Pinerola Bratislava vs. MIBA Banská Bystrica 10:1 (4:1)

Góly: Paštrnák 3, Javnický 2, Hájek, Štrbák, Zdráhal, Mikulišin, Marušinec – Vajda. ŽK: Považanec (MIBA). Zápas sledovalo v Bratislave 100 divákov.

Zostava MIBA: A. Krejči, P. Butáš – I. Marko, J. Kuník, F. Rafanides, M. Čief, P. Vajda, M. Považanec, M. Konder „K“, V. Giertl

Futsal - 1. Slovenska liga - MIBA Banska Bystrica vs. MFK Tupperware Nove Zamky - 14.10.2016 - Banska Bystrica

Od začiatku zápasu diktovala Pinerola tempo hry. Hneď v prvej minúte otvoril gólový účet domácich Hájek, keď využil nedôrazné bránenie hosťujúceho hráča Až do 10.minúty odolávali hostia tlaku Pineroly, keď Marušinec zvýšil po signáli z priameho kopu na rozdiel dvoch gólov. O minútu neskôr po rýchlom brejku znížil na 1:2 z pohľadu MIBY Vajda. O tri minúty neskôr sa skóre zápasu opäť menilo, keď Zdráhal zvýšil na 3:1. V poslednej minúte prvého polčasu ešte Javnický strelil gól a do kabín išli mužstvá za stavu 4:1.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci mali prevahu a dobíjali Krejčího bránu. V 24. minúte strelil piaty gól Pineroly Mikulišin. O dve minúty neskôr sa presadil Paštrnák. V 28. minúte Javnický vsietil svoj druhý gól a zvýšil už na 7:1. V záverečných minútach hrali domáci ešte poweplay, v ktorej strelili ďalšie tri góly, raz sa presadil Štrbák a dvakrát Paštrnák, ktorý posledným gólom svojho mužstva zavŕšil hetrik. Pre Banskobystrických futsalistov to bola škola futsalu, nakoľko hráči Pineroly hrávajú niekoľko rokov pokope a každý rok sa umiestňujú na popredných priečkach najvyššej súťaže.

Povedal po zápase:

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Proti jasnému favoritovi stretnutia sme chceli uspieť snahou o prepracovanú defenzívu, ktorá mala byť založená na neustálom pohybe všetkých hráčov. Veľmi svetlé momenty sme však striedali s množstvom chýb, výsledkom ktorých boli pre nášho brankára neriešiteľné situácie.“