Na posledné kolo cestovali futsalisti Banskej Bystrice do Nitry, kde ich čakal súboj už dvoch istých účastníkov baráže. V prvom meraní síl sa zrodila remíza 1:1.

MFsK Nitra vs. MIBA Banská Bystrica  3:7 (1:4)

Góly: A. Bratský, P. Prochadzka, J. Fuska – P. Širka 4, P. Tužinský, M. Čief, I. Marko. ŽK: P. Prochadzak (Nitra). Zápas sledovalo v Nitre 50 divákov.

Zostava MIBA: M. Mráz – M. Konder „K“, I. Marko, S. Pecník, P. Peniak, L. Riša, P. Tužinský, P. Širka, M. Čief, O. Dobrota

Posledný zápas základnej časti už pre obidvoch súperov nič neriešil. Zápas odrážal tabuľkové postavenie mužstiev. Prvá vážnejšia šanca prišla v 6. minúte, strela domáceho Kluku skončila na brvne. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o minútu neskôr. Hosťujúci Tužinský prestrelil Hanakoviča a poslal Banskú Bystricu do vedenia. V 10. minúte to bolo už po góle Čiefa 2:0 pre hostí. Odpoveď domácich prišla v 13. minúte zásluhou Bratského. MIBA sa spoliehala na rýchle brejky, z ktorých sa ešte do polčasovej prestávky dvakrát podarilo presadiť Širkovi.

Nitrania boli v druhom polčase aktívnejší a chceli so zápasom ešte niečo spraviť. Stroskotávali však na pozornej obrane hostí na čele s brankárom Mrázom. Ten zostal neprekonaný až do 31. minúty, keď sa presadil mladý Peter Prochaczka. V rovnakej minúte ale prinavrátil hosťom trojgólové vedenie Marko. Domáci ešte duel zásluhou Fusku zdramatizovali, ale dva góly Širku v samom závere znamenali, že Banská Bystrica sa so základnou časťou rozlúčila víťazne.

Povedali po zápase:

Anton Suchan (tréner MFsK Nitra): „Dúfam, že to nebol posledný zápas nášho mužstva v extralige. Nezápasíme so súperom, ale s tým, čo bude ďalej. Pevne verím, že baráž absolvujeme a bude úspešná. Je jasné, že v stave, v ktorom sme, zohráme rolu outsidera. Je mi z toho hrozne smutno, čo sa počas tejto sezóny udialo. Ono je to tak, keď je úspech, každý si svoj podiel vie vyhodnotiť sám. Keď je takýto neúspech, príčiny sa hľadajú ťažko. Nastaviť si zrkadlo nedokážu všetci rovnako. Musíme skúsiť zachrániť v Nitre futsal.“

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na posledný zápas základnej časti sme cestovali do Nitry s vedomím, že sa nevyhneme bojom o udržanie sa v najvyššej súťaži a že tento zápas je len akýmsi prípravným zápasom pred barážou. Možno aj z tohto dôvodu pôsobili chalani uvoľnene a paradoxne viac odhodlane vyhrať zápas ako v niektorých predošlých zápasoch. V Nitre dostali šancu aj chalani, čo v základnej časti až tak pravidelne nenastupovali, ktorých vhodným spôsobom doplnili skúsení Čief, Konder, Tužinský a Peniak. Celý prvý polčas sa niesol v duchu našej dobrej defenzívy s nebezpečnými výpadmi do útoku, z ktorých sme trikrát skórovali a jeden gól sme pridali aj po rohovom kope. Súper naše drobné chyby v obrane využil len jedenkrát a tak sme po polčase viedli 4:1. Obraz hry sa v druhom polčase veľmi nezmenil, keď súper skóroval, okamžite sme odpovedali rýchlym gólom z protiútoku. Konečný výsledok 7:3 hovorí jasnou rečou, najmä odráža bojovnosť a chuť chalanov vyhrať v tomto zápase. I keď nám tento výsledok nič nerieši, verím, že sme sa naladili na víťaznú vlnu, ktorú budeme v baráži potrebovať.“

Ostatné výsledky 18. kola:

Across Pinerola Bratislava – Slov-Matic FOFO Bratislava 0:4 (0:3)
Wild Boys´02 Bratislava – ŠK Makroteam Žilina 4:5 (2:3)
4FSC FTVŠ UK Bratislava – Futsal Team Levice 3:3 (2:1)
FK Dragons Podolie – MFK Tupperware Nové Zámky 8:8 (5:5)

Banskobystrickí futsalisti sa najbližšie predstavia 10. marca, kedy budú cestovať do Lučenca, kde odohrajú prvý barážový zápas. Na domácej palubovke sa predstavia pravdepodobne 17. marca a ich súperom bude MFsK Nitra.