Prinášame Vám bližší pohľad na trávniky, na ktorých odohrali zápasy tímy z nášho regiónu. Rakytovce v regionálnom derby hostili Medzibrod, Jakub narazil na kraľujúci Partizán Čierny Balog a Šalková B si po prehre 4:0 v Podkoniciach chcela napraviť chuť v domácom súboji s Michalovou, ktorá sa nachádzala na dne tabuľky.

Fortuna liga – 30. kolo

Podbrezová po dlhej šnúre bez víťazstva porazila v domácom prostredí Zlaté Moravce – Vráble a na tento úspech nadviazala aj v súboji v Poprade s Prešovom. Ten zdolala rovnakým výsledkom 2:0, keď v závere prvého polčasu premenil dôležitý pokutový kop Matej Kochan a takýto gól do šatne býva veľkou vzpruhou pre každý tím. V 70. minúte pridal poistku na 2:0 Miroslav Viazanko a bolo rozhodnuté. Železiari si držia tesný jednobodový náskok na treťom mieste pred Ružomberkom.

II. liga skupina západ o zotrvanie – 7. kolo

Napriek tomu, že Dukla sa už nemôže zachrániť a aj že hrala pred prázdnymi tribúnami, našla v sebe motiváciu. Červeno-bieli hostili v sobotu predposledný a taktiež zostupujúci Svätý Jur a v prvej 45-minútovke gól nepadol. Na začiatku tej druhej nepomohol vojakom Fabián Slančík, ktorý ich poslal do oslabenia, keďže sa nechal vylúčiť po druhej žltej karte. To ale nezabránilo Dukle v skórovaní, tesne pred uplynutím hodiny hry ju poslal do vedenia Jozef Rejdovian. Odpoveď ale na seba nenechala dlho čakať, už o osem minút vyrovnával Martin Vika. Ten istý hráč naklonil misky váh na stranu hostí o ďalších sedem minút gólom na 1:2 a ukázal ako využiť hru v početnej výhode. Bodku stretnutiu dal a posledné slovo mal ale Patrik Klačan vyrovnávajúc v 82. minúte na konečných 2:2.

II. liga skupina o postup – 6. kolo

Siedme Pohronie hostilo tretiu Lokomotívu Košice a aj keď ich delili štyri priečky v tabuľke, je to tam poriadne nabité a vyrovnané. Tieto dva tímy delili od seba iba dva body. Tri stovky divákov sa však v Dolnej Ždani rozvlnenia siete nedočkali. Vo Zvolene, ktorý hostil Sereď, pred takmer identickým počtom divákov, sa zrodil taktiež výsledok 0:0.

TIPOS III. liga skupina STRED – 22. kolo

Kremnička mala v uplynulom kole voľno z dôvodu odstúpenia TJ Stráža zo súťaže a v sobotu si zmerala sily s Čadcou na jej ihrisku. Na úvodný zásah sa čakalo až do 67. minúty a jeho autorom bol futbalista obliekajúci dres Kremničky Lukáš Laksik. V samotnom závere spečatil gólom na 2:0 tri body pre zverencov Norberta Juračku Miroslav Neušel. Naplno bodovala aj rezerva Podbrezovej a to v Krásne nad Kysucou. Nedeľňajší duel bol zaujímavý aj z toho pohľadu, že ho otvoril vlastným gólom už v pätnástej minúte Juraj Chupáč a Podbrezová vďaka nemu vyhrala prvý polčas. Na začiatku druhého dejstva padol gól z pokutového kopu, jeho autorom bol Tomáš Ševčík vyrovnávajúci na 1:1. O tri minúty na to sa radovali hráči Podbrezovej, keď rozdielový gól na 2:1 strelil Filip Turlík a neskôr sa ukázalo, že to bol gól víťazný.

IV. liga skupina JUH – 20. kolo

V 20. kole si Rakytovce hokejovým spôsobom poradili doma s Medzibrodom. Strojcami presvedčivej výhry 5:2 bol dvojgólový Ivan Varga, presadil sa aj Maroš Fojtík a kapitán tímu Marek Gašpar. Hostia si dali vlastný gól, menovite Peter Belko. Šalková ako líder ligy cestovala na pôdu predposledného Poltára. Ako prvý sa prekvapujúco presadili domáci hráči a to v 36. minúte z kopačky Kamasa. Bod pre favorizovanú Šalkovú zachránil v 88. minúte Maroš Zimnikoval. Viac informácií z tohto zápasu nájdete na oficiálnej webovej stránke klubu FK Šalková. Slovenské Ďarmoty sa po pokorení Kováčovej bodovo dotiahli na Šalkovú. Tá je napriek zaváhaniu na čele tabuľky a oproti svojim prenasledovateľom má zápas k dobru. Jupie rovnako ako v minulom kole podľahlo najtesnejším možným rozdielom svojmu súperovi. Tentokrát to bola Vinica, ktorej hrdinom sa stal jediný strelec stretnutia Balász Ondrik.

V. liga skupina C – 20. kolo

V piatej lige zaujalo prekvapenie, o ktoré sa postaral Jakub. Ten si pripísal cenný skalp, keď o všetky body obral vedúci Čierny Balog. Partizán pokorili dvomi gólmi hráči Miloš Mišány a Tomáš Bielik, ktorý v závere dával poisťujúci gól. Čisté konto muselo tešiť gólmana Filadelfiho, pretože ho zaznamenal proti strelecky najproduktívnejšiemu tímu. Jediní rivali v boji o prvenstvo voči Čiernemu Balogu sú Krupina a Sásová, ktoré využili jeho zaváhanie a bodovali naplno. Sásovčania uspeli na štadióne v Lovči, keď základy trojbodového ťaženia postavili už v úvodných minútach zápasu. Za šesť minút, od dvanástej do osemnástej minúty, sa im podarilo streliť tri mimoriadne rýchle góly zásluhou Murína, Dobrotu a Stacha. Do polčasu stihol znížiť za Lovču Rapčan, ale na 4:1 pre Sásovú o pár sekúnd po Rapčanovi dával dvojgólový Stacho a bolo vymaľované. Domáci Rapčan z penalty svojim druhým zásahom znižoval v 66. minúte na konečných 2:4. Sásová stráca na vedúci Partizán Čierny Balog sedem bodov, líder ma navyše zápas k dobru. Do konca sezóny ostáva šesť kôl. Selce gólmi Širáňa a Drexlera podľahli Štiavnickým Baniam 2:0, rovnakým pomerom ale uspel Priechod v súboji s Hliníkom nad Hronom. O tri body sa postaral Šinkovkin premieňajúc v 16-tej minúte penaltu a tesne pred uplynutím hodiny hry skórujúci Richard Slobodník.

I. Trieda – 22. kolo

Brezno útočiace na najvyššie priečky stratilo cenné body vo Valaskej, keď jeho jediný čestný gól zaznamenal až v 87. minúte Peter Kupec. Za domácich zažiaril hetrikom Martin Medveď. Vedúce Braväcovo nezaváhalo na Dolnej Lehote. Brusno – Ondrej má stále šancu na prvé miesto, ale v sobotu sa muselo uspokojiť so ziskom jedného bodu po súboji s Osrblím. Najprv vyhrávalo vďaka zásahu Marka, ale za Partizán otočil skóre z 1:0 na 1:2 Holík. Až v 90-tej minúte sa o spomínaný bod postaral vyrovnaním na 2:2 Vladimír Zeman. Šalková B okupujúca spodné vody tabuľky si pripísala povinné body po výhre 3:1 nad poslednou Michalovou, kde bolo rozhodnuté už v prvom polčase. V priebehu 34-och minút sa presadili Šimčík, Baran a Zimnikoval.

II. trieda skupina A – 22. kolo

V sobotu sa zrodilo prekvapenie v Ľubietovej, ktorá získala cenný bod proti silnému Lučatínu. Vedúce Strelníky si tak pred Lučatínom ešte navýšili náskok na čele tabuľky, pretože s prehľadom zdolali Mičinú. Do očí bije výsledok duelu Riečka – Horné Pršany. Na predposlednom tíme ligového pelotónu si zgustol najmä hetrikom Branislav Halupka, ale aj množstvo jeho spoluhráčov. Pozornosť pútal aj zápas Králik so Selcami B, kde mali navrch domáci Králičania. Tí nedovolili Selčanom skórovať do siete svojho brankára Valušku. Dva rýchle góly strelil v trinástej a 27-mej minúte Marek Holmík a na konečných 3:0 upravil v 56. minúte z jedenástky Roman Habány.

II. trieda skupina B – 14. kolo

Pohorelá naďalej kraľuje v druhej triede v skupine B, po tom ako si poradila s Beňušom vďaka trefám Syša a Tešlára. Nečakaný výsledok sa zrodil na štadióne Júliusa Majora v Braväcove, ktoré roznieslo na kopytách druhý tím tabuľky Heľpu. Tá si pripísala ešte len tretiu prehru v aktuálnom ročníku. Do vedenia poslal po štvrťhodine hry rezervný tím Braväcova Ľubomír Predajňa, ktorý premenil penaltu a zároveň bolo dôležité vylúčenie kapitána Heľpy Milana Jankova, ktorý po tom, ako zavinil penaltu, sa po druhej žltej karte hneď v úvode porúčal z trávnika. Napriek početnej nevýhode o sedem minút za Heľpu vyrovnal Ľuboš Turčin. Skóre 1:1 sa držalo až do 65. minúty, kedy početnú výhodu zužitkoval na gól na 2:1 Jozef Radoc. Následne padali góly ako na bežiacom páse a už len do siete hosťujúceho Mareka Muchu. Na 3:1 zvyšoval Tomáš Magura, na 4:1 Lukáš Laurinc a v posledných minútach zápasu Magura ďalšími dvomi gólmi skompletizoval hetrik. Sihla mala ideálnu príležitosť prvýkrát bodovať a to proti predposlednej Pohronskej Polhore, ale ani zďaleka sa jej to nepodarilo.

I. liga Ženy – 14. kolo

Sport Ladies naposledy zdolali 5:0 Nové Zámky a tento raz podobne päťgólovým rozdielom porazili silnejšieho súpera a to Nitranky. Tesné polčasové vedenie 1:0 zabezpečila Bystričankám Patrícia Cimermanová. V druhej polovici stretnutia to už bol strelecký koncert futbalistiek spod Urpína. V 48. minúte zvýšila na 2:0 Adriana Briššová a o pár sekúnd ju nasledovala zásahom na 3:0 Kristína Tesáková a bolo jasné, že tri body ostanú v Radvani. Deväť minút po svojom prvom góle dala ďalší Briššová na 4:0, avšak následne sa rozvlnila sieť aj na opačnej strane, keď vlastnú brankárku Tišliarovú nechtiac prekonala Mária Veselková. To ju ale až tak nemuselo mrzieť. O ďalších sedem minút prišiel gól na 5:1 od Livie Lipovej a skóre na 6:1 uzavrela v 74. minúte svojim druhým gólom Tesáková. Najbližšie čaká na Sport Ladies protivník z ťažšieho súdka, momentálne tretie Žilinčanky. Bude sa hrať na ich pôde, v sobotu 13. mája. Bystričanky by istotne Žiline rady vrátili domácu tesnú prehru 0:1 zo siedmeho kola.

Sport Ladies Club Banská Bystrica – FC Nitra 6:1
Zemplín Michalovce – Slovan BA 0:2
MŠK Slovan Trenčianske Teplice – FC Union Nové Zámky 3:0
Duslo Šaľa – Partizán Bardejov 0:4
Spartak Myjava – ŠKF VIX Žilina 2:2

1. Partizán Bardejov 14 12 1 1 47:12 37
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 14 11 1 2 54:6 34
3. ŠKF VIX Žilina 14 9 3 2 30:16 30