UMB hockey team tím spod Urpína si zmeral sily s jedným zo svojich najväčších súperov – Diplomats Pressburg. Na ľadovej ploche sa viedol veľmi vyrovnaný súboj, no lepšie kvality predsa len preukazovali súperi.

Už spočiatku zápasu si domácu plochu Bystričanov upratali súperi. Hneď v 3. minúte sa dostali do vedenia. Zápas aj naďalej pokračoval prevahou v počte striel na bránku na súperovej strane. Korytár bol preverovaný z každej strany, zatiaľ čo súperov brankár Neumann sa dostal do strehu len párkrát. Veľký tlak na Korytára pokračoval až do konca tretiny, kedy sa do domácej bránky vtesnal ďalší puk. Druhým gólom v 18. minúte od Krausa si tak súperi zariadili dvojgólové vedenie.

Druhá tretina bola plná napätia a stúpajúcej nervozity. To vyústilo do bitky, ktorá sa konala v 24. minúte a poslala na trestné lavice dvoch hráčov na dve minúty.  Po obrovskej snahe sa nakoniec domácim konečne podarilo skórovať. Za zníženie stavu sa zaslúžil Šeliga. Po zvyšok tretiny sa na ľade odohrával súboj plný agresivity a snahy. Jedna strana bránila a druhá sa pokúšala o remízu. A to sa nakoniec aj podarilo. V presilovej hre domáci vyrovnali vďaka Šeligovi. Pred treťou tretinou bol stav nerozhodný 2:2.

Aj tretia tretina sa niesla v znamení boja medzi oboma mužstvami. Diplomati však na ľade predsa len preukazovali väčšiu dravosť, rýchlosť a vynikajúcu techniku. Už v 42. minúte sa podarilo Muchovi skórovať a vrátil svoj tím späť do vedenia. Na to však domáci odpovedali v 48. minúte a hokejkou kapitána tímu Indrycha sa stav stretnutia zmenil na remízu v podobe 3:3. Len päť minút do konca zápasu nastal na zimnom štadióne poriadny rozruch, keď sa striedačka Diplomatov radovala z gólu. O gól sa zaslúžil Winkler strelou spomedzi kruhov. Hneď o pár sekúnd na to vrátili úder aj domáci, no bránka sa pohla z miesta a úspešná strela tak nebola uznaná. Provokácie zo strany súperov vyústili k záveru zápasu do potýčky, ktorá poslala Kocha z UMB tímu do šatní s trestom za nešportové správanie do konca stretnutia. Trest však dostali aj súperi a hra pokračovala 4 na 4. Domácim sa už nepodarilo dobehnúť náskok súperov a tak sa stretnutie skončilo s prvou domácou prehrou UMB tímu 3:4.

UMB Hockey Team vs. Diplomats Pressburg 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Góly: 33. Šeliga (Brnčal, Koch), 38. Šeliga (Brnčal, Mendel), 48. Indrych (Majling, Novodomec) – 3. Šimonič, 18. Kraus (Kalináč, Múčka), 42. Mucha (Liptovský), 55. Winkler (Kalináč, Rutkovský)

Zostava UMB Hockey Team: Korytár – Janečko, Melicher, Žáčik, Kandra, Kadlečík, Kasanický, Koch, Garay, Šeliga, Máľus, Derkin, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Janák, Brnčal, Mendel, Tatár

Zostava Diplomats Pressburg: Neumann – Kuták, Rutkovský, Michalička, Loydl, Múčka, Just, Šoltís, Kalináč, Kraus, Kojda, Zvara, Šimonič, Guryča, Mucha, Liptovský, Winkler