Uplynulý víkend bol v našom regióne bohatý na góly. Prinášame Vám kompletný sumár zápasov aj s bohatou fotogalériou z viacerých zápasov a videom.

Fortuna liga – 31. kolo

Podbrezovčania v nedeľu zavítali na horúcu pôdu Dunajskej Stredy. Tá strácala práve na tretiu Podbrezovú štyri body a s Ružomberkom a Trenčínom sú pre železiarov najväčší rivali v boji o tretie miesto zaručujúce účasť v Európskej lige. Pred vyše sedemtisíc divákmi lepšie vstúpil do zápasu domáci DAC, ktorý poslal do vedenia Pavol Šafranko po 25-tich minútach, avšak vzápätí rýchlo reagoval vyrovnávajúcim zásahom Matúš Mikuš. Pred uplynutím hodiny hry opäť naklonil misky váh na stranu DAC gólom na 2:1 Kristopher András Vida. Znovu sa však opakoval scenár z prvého polčasu, keď o niekoľko desiatok sekúnd vyrovnal za Podbrezovú Endy Opoku Bernadina. Vo zvyšnej polhodinke už veľké publikum plod futbalu neuvidelo a duel sa skončil nerozhodne.

Ružomberok využil to, že Podbrezová nebodovala naplno, tesne zdolal ViOn gólmi Ďubeka a Masla z prvého polčasu a momentálne je on tímom postupujúcim do pohárovej Európy. V piatok sa uskutoční v ZELPO Aréne duel práve týchto dvoch tímom – domácej Podbrezovej a Ružomberku. Do konca sezóny ostávajú dve hracie kolá.

II. liga skupina západ o zotrvanie – 8. kolo

Bystričania v poslednom vzájomnom súboji, ktorý sa odohral na Štiavničkách, podľahli Trnave B vysoko 0:4. Takže spartakovcom mali v nedeľu doobeda čo vracať. Víťaz skupiny o zotrvanie inkasoval už v desiatej minúte z kopačky Rejdoviana, ale o sedem minút vyrovnal stav stretnutia na 1:1 Yilmaz. Úvod druhého polčasu priniesol, podobne ako ten prvý, dva góly. V 50-tej minúte poslal favorizovaný Spartak do vedenia Cherednychenko a to znamenalo obrat z 0:1 na 2:1. O dve minúty na to však vyrovnal na 2:2 v zaujímavo vyvíjajúcom sa súboji Ďanovský. Hrdinom zápasu sa nakoniec stal Radoslav Ďanovský, ktorého trefa zo 73. minúty znamenala druhý obrat v tomto dueli a zároveň prekvapujúcu výhru Dukly v Trnave.

II. liga skupina o postup – 7. kolo

Siedme kolo (z celkových dvanástich) skupiny o postup bolo pomerne bohaté na góly, keď v každom zápase padli tri alebo štyri góly. Tri góly padli aj vo vzájomnom stretnutí tímov z nášho regiónu, v súboji Zvolenu s Pohroním. Napokon sa po regionálnom dueli tešila v tabuľke predposledná Lokomotíva, ktorá si pripísala po dlhšom čase plný bodový zisk. Ten zariadil dvojgólový strelec Zvolenu Jozef Sombat, keď druhý rozhodujúci zásah zaznamenal až v 88. minúte z pokutového kopu. Za Pohronie ešte v 80. minúte vyrovnával na 1:1 Marek Frimmel, ale to mu napokon nestačilo ani na bod. Vedúce VSS Košice jednoznačne prehrali v derby s Nitrou, ale bodové straty si môžu dovoliť.

TIPOS III. liga skupina STRED – 23. kolo

V 23. kole tretej ligy taktiež bolo gólov ako maku, jedine v Námestove boli gólové suchoty. Kremnička nepripustila zaváhanie v súboji s predposledným Makovom a poradila si s ním hokejovým výsledkom 5:0. Najviac dopomohol k hladkému víťazstvu zverencom Norberta Juračku hetrikom Ján Kostúrik. Kremnička si tak upevnila druhú pozíciu za nedostihnuteľným Liptovským Hrádkom, ktorého prehra s Kalinovom až tak nemusí mrzieť. Darilo sa poslednej Detve, ktorá po tesnom triumfe nad Čadcou poskočila o jednu priečku nahor a momentálne sa na chvoste ligového pelotónu nachádza Makov. Nedarilo sa ale B-čku Podbrezovej, ktoré počas celého priebehu stretnutia len doťahoval náskok Žarnovice a tak zásahy Juráška a Kulicha na bodový zisk nestačili.

Šalková porazila Vinicu až gólmi v samom závere

Jupie si poradil rozdielom triedy s Veľkým Krtíšom a to sa nachádzal v tabuľke o niekoľko miest pod ním. Pripísalo si tak šieste víťazstvo v aktuálnom ročníku a to zásluhou strelcov Dubovického, Samsona a Marka, ktorí potešili divákov v Badíne. Podobným spôsobom uspela Šalková v domácom prostredí proti Vinici. Po otváracom góle z desiatej minúty od Dobríka prišlo nečakané vyrovnanie z kopačky Antala a to v 63. minúte. Líder súťaže dokázal strhnúť stav stretnutia na svoju stranu v úplnom závere stretnutia, keď rozhodujúci úder zasadil Vinici Vučković a poistku na 3:1 ešte stihol pridať Rusnák. Viac informácií k zápasu nájdete na oficiálnej stránke klubu FK Šalková. Do kariet následne zahralo Šalkovej, keď jej najväčší prenasledovateľ Slovenské Ďarmoty, ako druhý tím tabuľky, len remizoval 2:2 s predposledným Poltárom. Rovnakým výsledkom sa skončilo aj meranie síl medzi poslednými Olovármi a Rakytovcami, takže tímy z dna tabuľky dokázali bodovať. Raky mali našliapnuté k povinnej výhre už od druhej minúty, kedy skóre otvoril Maroš Fojtík, ale Olováry ešte v prvom polčase otočili na 2:1 zásluhou Romana Goliana. A tak musel aspoň bod proti outisderovi zachraňovať v 85. minúte Lukáš Malatinec.

V. liga skupina C – 21. kolo

Jediným strelcom v súboji Hontianskych Nemiec s Jakubom bol hráč Jakuba, Róbert Kútik, ktorý rozhodol zápas už v 21. minúte. Favorizovaný Jakub teda napokon zvládol súboj s najslabším celkom piatej ligy skupiny C. Pred Jakubom je v tabuľke Sásová. Jej futbalisti si schuti zastrieľali na bránu Banskej Štiavnice, do ktorej poslali loptu šesťkrát. Hetrikom sa blysol Peter Stacho, dve trefy sa podarili Petrovi Murínovi a jeden gól dal v závere striedajúci Marek Jobko, po dvanástich minútach strávených na ihrisku. Ešte vyššie je v tabuľke Krupina, aj napriek tomu, že zaváhala s Dobrou Nivou. Na čele tabuľky je Čierny Balog. Partizán si na domácej pôde poradil s Priechodom tesne 2:1. Po prestrelke s Lovčou si tri body pripísali Selce. Tie prehrávali v 40-tej minúte už 1:3, ale najmä vďaka druhému a tretiemu gólu Kurtu a aj zásahu Smatanu skvelým spôsobom nielen zmazali manko súpera, ale otočili výsledok vo svoj prospech, a to len za sedemnásť minút.

Podkonice ošklbali domáce Brezno o všetky body

Braväcovo v derby kola, v ktorom hostil líder tretí tím tabuľky, zdolalo Tatran Čierny Balog vďaka dvojgólovému strelcovi Marekovi Srnkovi, ktorý rozhodol zápas v druhom polčase v priebehu deviatich minút. Brezno ako jediný tím ešte nezaznamenal remízu. Blízko k nej bol v domácom dueli s Podkonicami, ale napokon brali všetky body hostia. Ich hrdinom sa stal v 80. minúte Frederik Fekete, ktorý prekonal gólmana Ivana Spišiaka ako jediný. Michalová dokázala získať bod na Osrblí, naprázdno vyšlo Brusno-Ondrej v Hronci, aj keď vyhrávalo až do 56. minúty gólom Adama Klinčíka. Hladké víťazstvo si pripísala Slovenská Ľupča, ktorá v nedeľu nedala v domácom prostredí šancu Valaskej. Až do 49. minúty prehrávala, ale v druhom polčase, po nevídanej kanonáde, otočila dvomi trefami Hrušku, gólom Lakomčíka, Vaňa a Luptáka výsledok jednoznačne vo svoj prospech. Rezerva Šalkovej chcela napraviť posledné zaváhanie s Nemeckou (2:3), ale v ako keby hokejovom zápase na Ponikách ťahala za kratší koniec. Po polčase prehrávala už 0:4, takže výsledok 4:6 nakoniec hanbou nebol. Za Šalkovú dvakrát skóroval Miroslav Debnár, raz Kútik a Ratica. Najväčší podiel na triumfe Poník mal trojgólový Dalibor Pertzian.

Jednoznačné víťazstvo si z Horných Pršian odnáša Mičiná

Riečka hostila Staré Hory a rolu favorita splnila nad očakávania. Najviac zažiaril Adam Šimiak, ktorému sa podarilo dať hetrik. Selce B zdolali tesne tabuľkového suseda Ľubietovú, pričom otáčali stav stretnutia. O obrat sa postarali kapitán tímu Michal Čunderlík a Richard Kopic, ktorý v 73. minúte zaznamenal rozhodujúci gól. Za Ľubietovú otváral skóre v polovici prvého polčasu Marek Grofčík. Tajov v zápase tímov z horných miest tabuľky si podelil body s Lučatínom. Tajov vyhrával po góle Kucku, na konečných 1:1 vyrovnával tesne pred uplynutím hodiny hry Kosec. Predposledný Hiadeľ sa postaral o prekvapenie, keď zaknihoval ešte len tretiu výhru a to doma s Dúbravicou. Hronsek si zgustol na Malachove, ústrednou postavou bol strelec troch gólov Hronseku Martin Martinec. Gólové hody boli aj v Harmanci, ale tam to bolo vyrovnanejšie. Napokon sa z troch bodov tešili Králiky, ktoré počas celého súboja ani raz neprehrávali, Harmanec statočne doťahoval ich náskok, kedy dokázal dotiahnuť sa na súpera aj z 0:2 na 2:2. Za stavu 3:3 sa porúčal z ihriska hráč Králik Patrik Maliňák, no jeho spoluhráči aj bez neho v samotnom závere trefami Holmíka (celkovo hetrik) a Valušku strhli víťazstvo na svoju stranu.

II. trieda skupina B – 15. kolo

Derby kola sa konalo v Pohorelej, ktorá ako vedúci tím hostila druhú Heľpu. Stretnutie napokon skončilo nečakane jednoznačne v prospech hostí, aj keď po polčase viedli len 0:1. Veľký vplyv na druhú prehru Pohorelej v prebiehajúcej sezóne malo aj pomerne rýchle vylúčenie Jozefa Cipera z 34. minúty. Jediný čestný zásah lídra zaznamenal v 75. minúte Rochovský. Na druhej strane sa darilo dvojgólovému Michalovi Martincovi, ktorého góly by stačili Heľpe na úspech. Meranie síl tabuľkových susedov – Čierneho Balogu B s Polomkou nemalo víťaza. Braväcovo sa potrápilo s predposlednou Pohronskou Polhorou, tam musel v 82. minúte streliť rozhodujúci gól Miroslav Gašperan.

I. liga Ženy – 14. kolo

Sport Ladies chceli Žilinčankám vrátiť domácu tesnú prehru 0:1 a napokon sa im to podarilo a to identickým spôsobom vďaka najtesnejšiemu možnému výsledku. Hrdinkou banskobystrických futbalistiek bola Patrícia Cimermanová, ktorá sa presadila v 19-tej minúte z priameho kopu a zaznamenala jediný gól zápasu. Sport Ladies Club môže zabojovať o tretiu pozíciu, na ktorej je momentálne práve Žilina s jednobodovým náskokom pred Bystričankami. Tie však čaká v Radvani v najbližšom zápase 27. mája najťažší možný súper – Partizán Bardejov. Vedúce Bardejovčanky nebodovali naplno len po tretíkrát, to využili Slovanistky, ktoré po výhre nad Šaľou strácajú na líderky súťaže jediný bod. Tri kolá pred koncom to bude ešte veľmi dramatické.

ŠKF VIX Žilina – Sport Ladies Club Banská Bystrica 0:1
Slovan BA – Šaľa 4:2
Nové Zámky – Michalovce 5:3
Partizán Bardejov – Spartak Myjava 0:0
Nitra – Trenčianske Teplice 6:1

1. Partizán Bardejov 15 12 2 1 47:12 38
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 15 12 1 2 58:8 37
3. ŠKF VIX Žilina 15 9 3 3 30:17 30