Bystrické basketbalistky sa tesne pred play off posilnili o novú hráčku z kádra Good Angels Košice. Mladá pivotka Denisa Blanárová sa predstavila v červenom drese už proti súperovi z Nitry a dopomohla pumám k výhre nad nováčikom extraligy.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BKM Junior UFK Nitra 80:49 (40:26)

Najviac bodov: Verlíková, Pavlendová 13, Ozdincová 11, Jelenčíková 10 – Kováčiková 16, Fehérová 11, Migová 10

Skóre zápasu otvorili bystrické pumy, no hosťujúce hráčky z Nitry im to ihneď opätovali. V rýchlom tempe a atraktívnom basketbale pokračovali obaja súperi, no Nitrančanky sa po piatich minútach, vďaka dravej obrane púm, začali trápiť v útoku. Pumy avšak nepoľavili a aj vďaka rýchlim protiútokom, no najmä štyrom premeneným trojbodovým pokusom, sa im podarilo vzdialiť od svojho súpera o jedenásť bodov. Druhá štvrtina bola o niečo vyrovnanejšia, avšak Bystrica si agresívnou hrou do koša a následnými trestnými hodmi svoj náskok zvýšila na štrnásť bodov.

Bystričanky jednoznačne dominovali pod košom ale aj z perimetra, kde svojho súpera prestrieľali až o deväť premenených trojbodových pokusov. Pumy si dali pozor aby sa neopakoval ich posledný zápas s Nitrou, keď v štvrtej štvrtine poľavili a museli o výhru bojovať do posledných minút. Tentokrát sa postarali o senzáciu a na domácej palubovke vyhrali vysokým rozdielom 80:49.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Odohrali sme dobrý zápas a myslím si, že sme sa dostali z hernej krízy, v ktorej sme sa nachádzali. Mysľou sme už v Poprade, kde sa v priamej konfrontácií rozhodne o piatom mieste v nadstavbe. Veríme si a chceme v Poprade vyhrať.“

Monika Verlíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do zápasu sme vstúpili koncentrovane. Prezentovali sme sa dobrou agresívnou obranou, z toho pramenili zisky v obrane a koše z rýchleho protiútoku. Taktiež sme mali vysokú úspešnosť streľby. Celý zápas sme hrali uvoľnene a víťazstvo sme si patrične zaslúžili. Na záver by som chcela poďakovať divákom za skvelú atmosféru.“

V záverečnom zápase skupiny o 5.-8. miesto sa pumy predstavia v sobotu na palubovke Popradu. Úvod zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.