BBonline.sk (Alica Moravčíková, foto: Ivan Golembiovský), video: basket.tv | 6.10.2017

FOTO+VIDEO: Pumy držali s Ružomberkom krok iba do polovice zápasu

Basketbalistky spod Urpína odohrali prvý zápas novej sezóny na domácej palubovke proti súperovi spod Čebraťa. Napriek vyrovnanému prvému polčasu favoritovi duelu podľahli.

Ako nám už v rozhovore pred sezónou naznačil asistent trénera Milan Špiner, začiatok sezóny bude pre naše basketbalistky náročný. Úvod duelu domácim basketbalistkám nevyšiel podľa predstáv, keď už po štyroch minútach súper viedol 4:13. Vďaka trestným hodom sa však Bystričankám podarilo znížiť na rozdiel siedmich bodov. V druhej štvrtine domáce hráčky premenili trojbodové pokusy, nedovolili tak favoritovi zvýšiť náskok a na polčas odchádzali do šatne za stavu 27:32.

Bystrické pumy po polčasovej prestávke nezačali dobre. Po viacerých stratených loptách dovolili súperovi ujsť o desať bodov. V štvrtej štvrtine sa zvýšilo manko domácich na 20 bodov, avšak pumy sa do konca zápasu nevzdali a znížili konečný rozdiel na dvanásť bodov, čím si od fanúšikov vyslúžili uznanie.

ŠKP Banská Bystrica vs. MBK Ružomberok 58:70 (27:32)

Najviac bodov: Jelenčíková 10, Lukačiková 9, Ozdincová, Piperková 7 – Brown 21, Yatskovets 14, Bartánusová 10

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP Banská Bystrica): „Bol to pre nás prvý zápas v novej sezóne a pravdupovediac sme nevedeli čo očakávať. Baby však nastúpili bez prehnaného rešpektu a odohrali dobrý duel. Ružomberok potvrdil úlohu favorita, no náš omladený tím sa nemá sa za čo hanbiť.“

Katka Piperková (hráčka ŠKP Banská Bystrica): „Na prvý zápas v sezóne sme sa veľmi tešili, keďže v roli favorita bol súper, my sme hrali bez tlaku, čo sa odzrkadlilo na hre. Hrali sme s chuťou a ľahkosťou a som rada, že sme dokázali so súperom držať krok.“

V sobotu 7. októbra čaká na pumy ďalší súboj, keď opäť na domácej palubovke privítajú BAM Poprad. Začiatok stretnutia je stanovený na 18.00 hod.