Futbalisti Podbrezovej v doterajších troch jarných zápasoch získali tri body za tri remízy. V nedeľu v rámci 23. kola privítali na domácom trávniku Spartak Trnava a sériu bez víťazstva chceli konečne zlomiť.

FO ŽP Šport Podbrezová vs. FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 50. Yilmaz. ŽK: Vajda, Polievka – M. Tóth, Jirka, Čögley. Zápas sledovalo 1534 divákov.

Zostava ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordjevič – Podio, Vajda – Polievka, K. Kuzma (70. M. Mikuš), Bernadina – Kochan

Zostava FC Spartak Trnava: Jakubech – Čögley, Godál, M. Oravec, Čonka – M. Tóth – Jirka (90. L. Mihálik), Greššák, A. Sloboda, Bello (90.+2 Dubec) – També (42. Yilmaz)

Veľa šancí prítomní priaznivci v prvej štyridsaťpäťminútovke nevideli. Podbrezová hrozila najmä po štandardkách, ale na hlavičky Vajdu či Bernadinu si dal Jakubech pozor. Najväčšia šanca prišla až v samom závere, keď v nadstavenom čase gólovú strelu Kuzmu perfektne zneškodnil Jakubech.

Bezgólové skóre vydržalo v Zelpo aréne do 50. minúty. Trnavský roh zahral Čonka na hlavu Yilmaza a ten presnou hlavičkou nedal Kuciakovi šancu. Železiari neboli spokojní s vývojom zápasu a pritlačili na pílu. Z toho pramenili šance Turňu a Polievku. Obidve ale aj s prispením konštrukcie brány zachránil trnavský muž zápasu Jakubech. Hosťujúci gólman vytiahol najdôležitejší zákrok v 86. minúte. Domáci obranca Djordevič hlavičkoval zblízka do poloprázdnej brány, no Jakubech dokázal na bránkovej čiare zasiahnuť. Podbrezová tak po prvýkrát na jar prehrala, keď na domácej pôde nestačila na Trnavu po výsledku 0:1.

Najbližšie sa zverenci trénera Fabuľu predstavia až v sobotu 1. apríla, keď privítajú druhý Slovan Bratislava. Začiatok zápasu je stanovený na 15.30 hod.