Nová metla dobre metie. Hráči Podbrezovej sa pod taktovkou nového trénera Karola Praženicu, ktorý nahradil odvolaného Mareka Fabuľu, dočkali prvého jarného víťazstva. Vo vloženom 29. kole v strede týždňa si poradili s tímom zo Zlatých Moraviec pomerom 2:0.

FO ŽP Šport Podbrezová vs. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)

Góly: 18. Bernadina, 90+2. Mikuš. ŽK: Machuča, Bariš (obidvaja Zlaté Moravce-Vráble). Zápas sledovalo v Podbrezovej 1006 divákov.

Zostava ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordjevič – Podio, Vajda – Polievka (68. Mikuš), Kuzma (90+2. Lipčák), Viazanko – Bernadina (89. Migaľa)

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Pastva, Kapor, Karlík, Chren – Bariš (55. Ujlaky), Machuča – Orávik, Mateus, Kostadinov (46. Guilavogui) – Nurkovič (65. Yao)

Podbrezová vstúpila do nie príliš atraktívneho zápasu o niečo lepšie, pretože už v štrnástej minúte pálil Bernandina tesne vedľa. Ten istý hráč sa presadil už o štyri minúty neskôr, keď si ho našla hlavička Kupčíka po rohovom kope a len nastavil nohu. Príležitosti domácich pokračovali. Spoza šestnástky vystrelil nebezpečne Turňa, obrancovia zrazili na roh. Chvíľu na to strieľal aj Vajda, lenže prestrelil Kováčovu bránu. Hosťujúci gólman Kováč v prvom polčase podržal tím ešte pri jednej veľkej šanci, keď najskôr vyrazil Polievkovu prudkú strelu z uhlu a následne sa mu podarilo zastaviť aj dorážku Patrika Vajdu.

Druhá štyridsaťpäť minútovka prinášaal veľmi dlho len medzišestnástkový futbal, kde brankári boli úplne vypojení. Bernadina sa postaral o prvú šancu tejto časti až v 73. minúte, keď tiahlou strelou po zemi tesne minul. Následne sa Djordjevič dostal až pred Kováča, jeho prienik zastavil hosťujúci brankár, keďže sa k nemu Srb pri zakončení dostal až veľmi blízko. Zlaté Moravce prvýkrát zahrozili v 80. minúte, kedy Mateusova tečovaná strela skončila na žrdi. V úplnom závere si Podbrezová prvé jarné víťazstvo postrážila. Presadil sa Matúš Mikuš po dobrej práci Viazanka a presnom centri Turňu. Hlavičkou gólmanovi ViOnu nedal šancu.

Najbližšie sa železiari predstavia v sobotu 6. mája na ihrisku v Poprade, kde svoje dočasné domáce zápasy hráva Tatran Prešov.

Povedali po zápase:

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec-Vráblov): „V prvom rade gratulujem domácim k víťazstvu. Potrebovali to v boji o Európsku ligu. Tá ich séria skončila u nás a možno pre nich začína nová. My sme im k tomu pomohli, pretože takým výkonom, ako sme sa prezentovali v prvom polčase, sme nechceli hrať. Ťažko povedať či to bolo v hlavách, ale v druhom dejstve sa to zlepšilo. Ťažko však uspieť von, keď raz vystrelíme na bránu. Bola tam síce tyčka, ale aj tak. Prakticky ani domáci v druhom polčase neohrozili bránu, ale podarilo sa im zaslúžene vyhrať.“

Karol Praženica (tréner Podbrezovej): „Určite sme radi, že sme tento zápas vyhrali a podarilo sa nám prerušiť sériu, ktorá bola naozaj dlhá. Musím pochváliť svojich hráčov, že dnes išli na dno síl. Snažili sme sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, aj keď tam bolo dosť veľa nepresností. Myslím že za bojovnosť a snahu sme si to dnes zaslúžili.“