V zápase dvadsiateho siedmeho kola Tipsport extraligy medzi Banskou Bystricou a Žilinou boli jasným favoritom domáci hokejisti. Vlci, povzbudení posledným víťazstvom nad majstrovskými Košicami, sa však do tabuľkovo lepšie postaveného súpera od úvodu poriadne zahryzli a zverenci trénera Miroslava Chudého mali čo robiť, aby zápas dotiahli do bodového konca.

HC’05 B. Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 6:5 (2:3, 2:1, 2:1)

HC 05 Banska Bystrica - Zilina_05Góly: 7. Kafka (Gachulinec), 20. Hudáček (Lamper), 34. Kadura (Zigo, Bendík), 39. Kadura (Gachulinec), 53. Kadura (Zigo, Róth), 60. Hudáček (Kytnár, Hudec) – 6. Valášek (Bajaník, Drevenák), 9. Kanko, 13. Kristek (Jindra, Dresler), 31. Lipovský (Haluza), 52. Kristek z trestného strieľania. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1260 divákov.

Zostavy:

HC ’05 B. Bystrica:
Wiikman (Košarišťan) – Nicastro, Rosandič, Jaborník, Bambúch, Gachulinec, Biro – M. Hudec, White, Hudáček – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Kudrna – Kadura, Zigo, Bendík

MsHK DOXXbet Žilina: Križan – Jindra, Dresler, Martinka, S. Hudec, Bajaník, Ďurkech, Krčula – Novotný, Demel, Kubiš – Kanko, Kristek, Procházka – Drevenák, Rusnák, Valášek – Haluza, Drábek, Kokavec

Hoci po pätnástich sekundách hry zvonila konštrukcia žilinskej bránky po tečovanej strele Whitea, boli to hostia spod Dubňa, ktorí udávali tempo počas úvodných minút prvej tretiny. Za svoju aktivitu boli odmenení Valáškovým gólom zo šiestej minúty. Odpoveď baranov bola okamžitá. Hrdina Banskobystričanov z posledných zápasov Kafka si v siedmej minúte po získaní puku typickým spôsobom vychutnal Križana v bránke vlkov a nekompromisne zakončil. V hre sa pokračovalo sotva dve minúty, keď sa hosťujúci Kanko dostal pri vlastnom oslabení do úniku a prekonal Wiikmana. Takmer rovnaká situácia sa zopakovala o štyri minúty neskôr. Chybu domácej obrany počas presilovej hry Banskej Bystrice využil na strelenie tretieho gólu vlkov Kristek. Wiikmana v bránke domácich po tomto momente nahradil Košarišťan. Tridsať sekúnd pred koncom úvodného dejstva sa baranom podarilo skorigovať nepriaznivý stav zásluhou Hudáčeka.

HC 05 Banska Bystrica - Zilina_25Do prostrednej časti hry sa Banskobystričania pustili s chuťou po vyrovnaní. Úvodný presný zásah však v tridsiatej prvej minúte opäť vsietili hostia po strele Lipovského. O dve minúty neskôr vyťažil zo spolupráce so Zigom tretí gól domácich Kadura. Aktívny hokej z oboch strán s množstvom šancí pokračoval naďalej. Minútu a pol pred druhou sirénou vystrelil od modrej čiary Grachulinec, následne sa puk dostal ku Kadurovi, ktorý ho dorazil za Križanov chrbát a vyrovnal stav duelu na 4:4.

O osude zápasu sa tak rozhodovalo až v druhej polovici poslednej tretiny. V nej bol najprv v päťdesiatej druhej minúte faulovaný hosťujúci Kristek, ktorý sa z nariadeného trestného strieľania nemýlil a chladnokrvne prekonal Košarišťana. Na opačnej strane však v priebehu niekoľkých sekúnd odpovedal svojim tretím gólom v stretnutí Kadura. V päťdesiatej piatej minúte sa vo výbornej príležitosti ocitol Handlovský, zoči-voči Križanovi ale nenamieril presne. Čo sa nepodarilo jemu, zvládol dvadsať sekúnd pred koncom posledného dejstva Hudáček, ktorý rozhodol o víťazstve Banskej Bystrice v pomere 6:5.