V Banskej Bystrici sa v rámci projektu Zo školy na zimák stretli na ľadovej ploche dva tímy EUHL. Domáci tím UMB Banská Bystrica a súperi z Krynice. Po obrovskom napätí a drámy plného stretnutia rozhodol o stave stretnutia ťah zo strany súperov.

Hra bola hneď od prvých sekúnd zápasu veľmi aktívna. Dravosť na ľade preukazovalo ako domáce mužstvo, tak aj mužstvo súperov. Fanúšikovia mohli vidieť niekoľko šancí, ktoré zapečatil Majling v 5. minúte zápasu. Druhá polovica prvej tretiny už bola vedená v pokojnejšom tempe. Šance na úspech boli badateľné opäť na oboch stranách. V 18. minúte, keď sa na trestné lavičky posadili dvaja hráči UMB tímu, došlo k remíze. Posledných 60 sekúnd prvej tretiny si užili najmä súperi a to aj preto, lebo v ich priebehu sa stihli dostať do vedenia. Prvá tretina tak skončila so skóre ktoré bolo naklonené súperom 1:2.

Druhá tretina bola jednoznačne víťaznou pre domácich. Napätie sa na zimnom štadióne stupňovalo a to nie len na ľadovej ploche. Divákov niekoľko krát zodvihlo zo sedačiek, no definitívne sa potešili až v 28. minúte. Fantastický Majling zariadil svojou priamou strelou do bránky súperov remízu stretnutia. V 30. minúte sa hra prerušila, kvôli neporiadku na ľadovej ploche, ktorý bolo nutné odstrániť. Táto neplánovaná prestávka Bystričanom zjavne veľmi pomohla. Hneď po vhodení buly sa puku zmocnil Indrych ktorý posunul puk Kasanickému a ten po náprahu hokejkou poslal priamou strelou puk až ku Majlingovi. Tomu stačilo zodvihnúť hokejku a puk sa od nej odrazil priamo do bránky súperov. Majling tak svojím hattrickom zabezpečil vedenie svojho mužstva. O necelé tri minúty sa domáci tešili znova po Janákovej akcii, ktorá zmenila stav stretnutia na 4:2. V posledných sekundách druhej tretiny sa nováčik v UMB tíme Novodomec postaral o ďalší nárast skóre v prospech svojho tímu na 5:2.

Tretia tretina bola od prvých minút naklonená pre hru súperov. Prvých 8 minút boli domáci neustále vylučovaní, čo sa okamžite odrazilo aj na skóre.  V 48. minúte znížil stav. Shabanov  na 5:3. UMB tím však nenechal na svoju ďalšiu gólovú akciu dlho čakať. O minútu na to vrátil súperom gól Šeliga. Puk sa striedal v bránkach súperov a domácich. V tejto reťazovke hráči pokračovali aj ďalšou minútou, kedy súperi výrazne znížili skóre na 6:5. Hlavný tréner UMB tímu vzal následne oddychový čas. Po ňom sa oba tímy snažili hrať svoje maximum. Pred poslednou minútou zápasu si ešte hlavný tréner Krynice vyžiadal oddychový čas. Po ňom vstúpili súperi do posledných 60 sekúnd zápasu bez brankára, no v počte hráčov 6. Puk si po buly vzal UMB tím a síce sa hra chvíľu zdržiavala v ich obrannom pásme, nakoniec sa puk pomaličky dostal až pred bránkovisko súperov, kde do prázdnej bránky jemnou strelou dopomohol puku kapitán UMB tímu Indrych. Po dramatickom súboji si víťazstvo a ďalšie body užili domáci.

UMB Hockey Team – KTH Krynica 7:5 (1:2, 4:0, 2:3)

Góly a asistencie: 4. Maling (Sapár), 28. Majling (Novodomec, Indrych), 31. Majling (Kasanický, Indrych), 33. Janák, 40. Novodomec (Majling, Kandra), 49. Šeliga (Brnčal, Novodomec), 60. Indrych (Novodomec, Žáčik) – 19. Chikida (Alimov, Polinin), 19. Shabanov (Krok, Gogoc), 48.  Shabanov (Dudkiewicz,), 51. Kharlapov (Pichuev, Dudkiewicz), 52. Alimov (Gogoc). Vylúčenia: 6:1 na dve minúty z toho jedno na desať minút za nešportové správanie (UMB). Počet striel: 30:25. Rozhodcovia: Štefánik M. –  Jakubec A., Kováčik M.

Zostava UMB Hockey Team: Korytár, Malatinec –Janečko, Melicher, Žáčik, Kandra, Kadlečík Kasanický, Koch, Garay, Šeliga, Tatár, Máľus, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Kováčik, Janák, Brnčal, Mendel.

Zostava KTH Krynica: Romanov, Kondrashov – Krok, Sushko, Chikida, Gogoc, Polinin, Kliuchankin, Sokolovkyi, Morozov, Shabanov, Kharlapov, Vekselsthein, Dudkiewics, Pichuev, Shalamov, Alimov.