V piatok 13. januára Banskobystrickí futsalisti cestovali do Levíc, kde sa im ešte nepodarilo bodovať. V prvom meraní síl MIBA prehrala na domácej palubovke 2:3 a tak mali čo oplácať svojmu súperovi.

Futsal Team Levice vs. MIBA Banská Bystrica 5:5 (1:1)

Góly: G. Švec 3, P. Gabaš, M. Chudý – F. Rafanides 2, R. Dlhoš, P. Peniak, D. Kohút. ŽK: E. Zorád – R. Rafanides, R. Dlhoš, D. Škubák, R. Greško. Zápas sledovalo v Leviciach 150 divákov.

Zostava MIBA: D. Škubák (M. Šveda) – M. Konder „K“, R. Dlhoš, P. Vajda, S. Pecník, R. Greško, P. Peniak, D. Kohút, M. Plško, L. Ríša, F. Rafanides, M. Čief, P. Tužinský

Hneď na začiatku zápasu sa domácim podarilo z prvej akcie streliť úvodný gól stretnutia. Od tohto momentu sa Levice stiahli a hostia sa dostávali do príležitostí, ale proti bol domáci brankár Bielik. V 13. minúte strieľanú prihrávku Dlhoša z ľavej strany si zrazil do vlastnej brány domáci hráč. Do konca polčasu si obidve mužstvá vypracovali príležitosti na strelenie gólu, ale ani jedno mužstvo ich nevyužilo a tak sa išlo do šatní za nerozhodného stavu 1:1.

levice_miba-bb_24V 4. minúte druhého polčasu sa podarilo strhnúť vedenie futsalistom MIBY, keď sa presadil Rafanides. Hneď o minútu neskôr však domáci vyrovnali zásluhou kapitána Šveca. V 26. minúte Levický hráč rozohrával aut a nakopol loptu pred hosťujúcu bránu, kde si Kohút nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány. V 28. minúte sa podarilo domácim tretíkrát za sebou skórovať a Levice vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Potom sa hostia odhodlali k powerplay, z ktorej sa im podarilo najprv v 35. minúte po peknej akcii na jeden dotyk znížiť zásluhou Rafanidesa a o minútu neskôr po podobnej akcii Banskobystričania vyrovnali na 4:4, keď sa presadil Peniak. V 37. minúte si hostia nedali pozor na signál z rohového kopu domácich, ktorý zakončil volejom Švec, ktorý týmto gólom zaknihoval hetrik. V poslednej minúte sa udialo niekoľko vecí, najprv domáci nepremenili desaťmetrový kop, ktorým mohli rozhodnúť. O niekoľko okamihov neskôr Kohút vyrovnal z desaťmetrového kopu na 5:5. V závere zápasu Levičania vystrelili, lopta sa odrazila od hornej konštrukcie brány a skončila za bránkovou čiarou. Rozhodcovia túto situáciu vyhodnotili, že gól to nebol a tak MIBA si odniesla z horúcej pôdy z Levíc jeden bod po remíze 5:5.

levice_miba-bb_59Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na zápas do Levíc sme cestovali prakticky s odhodlaním zabojovať a priniesť domov aspoň bod. Keďže nám po dlhom čase prakticky nikto nechýbal a družstvo bolo posilnené o navrátilca Kohúta a dvoch nových hráčov Dlhoša a Pecníka, rozhodli sme sa hrať aktívne od prvej minúty. Bohužiaľ hneď na začiatku zápasu sme inkasovali gól, no okamžite sme sa snažili o vyrovnanie a po viacerých gólových šanciach sa nám to podarilo v 13. minúte po tečovanej strele Dlhoša. V druhom polčase sme išli zaslúžene do vedenia, no v nasledujúcich štyroch minútach súper úplne otočil skóre, keď tromi zlepenými gólmi išiel do vedenia o dva góly. Tento moment nami trochu otriasol, ale chalani v následnej powerplay vynikajúco využili vysoké bránenie súpera a rýchlo sme hru vyrovnali. Dve minúty pred koncom zápasu však Levičania opäť išli do vedenia a po známom, ale ťažko brániteľnom signále z autu prekonali inak dobre chytajúceho Škubáka.  Zvyšný čas sme začali hrať vabank, súper síce mohol z brejkov rozhodnúť, no rozhodujúci moment prišiel po faule na Čiefa a úspešnom premenení desaťmetrového kopu Kohútom, ktorý sa narozdiel od domácich z tejto štandardnej situácie nemýlil. Celý záver druhého polčasu bol veľmi vypätý s viacerými prehnanými emóciami a spornými situáciami, ktoré naši chalani zvládli a zaslúžene sme si po bojovnom výkone odviezli bod z horúcej Levickej palubovky.“

Ostatné výsledky 13. kola:

Slov-Matic FOFO Bratislava – ŠK Makroteam Žilina 5:1 (3:1)
MFK Tupperware Nové Zámky – Across Pinerola Bratislava 4:2 (3:1)
4FSC FTVŠ UK Bratislava – Wild Boys ´02 Bratislava 5:7 (4:3)
FK Dragons Podolie – MFsK Nitra 11:1 (6:0)

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia v piatok 20. januára na palubovke Nových Zámkov, kde to bude pre obidve mužstvá nesmierne dôležitý zápas v boji o play off.

JUNIORI

Slov-Matic FOFO Bratislava juniori vs. MIBA Banská Bystrica juniori 2:5 (0:3)

Góly MIBA: I. Marko 2, O. Dobrota, P. Telúch, A. Barboriak

Zostava: M. Longauer – P. Peniak „K“, J. Zigo, I. Marko, O. Dobrota, P. Telúch, S. Prokaj, A. Barboriak, S. Ježík, F. Samson

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na dvojzápas do Malaciek sme cestovali s vedomím, že nás čakajú výkonnostne vyrovnaní súperi. V prvom zápas proti mladému tímu Slovmaticu sme sa v prvom polčase aktívnou ofenzívnou hrou dostávali častejšie do väčších príležitostí ako súper, z ktorých sme tri aj premenili. Druhý polčas sa súper odhodlal k powerplay, miestami nás zatlačil, ale naši chalani sa stále dokázali z tlaku vymaniť a kontrovali protiútokmi. Výborný zápas z našej strany sa tak skončil zaslúženou výhrou 5:2.“

1. SFC Canaria Malacky juniori vs. MIBA Banská Bystrica juniori 0:2 (0:1)

Góly: O. Dobrota, I. Marko

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na druhý zápas sa proti Malackám zaplnila skoro celá športová hala a diváci urobili kulisu, ktorú často nevídať ani v mužskej extralige. Proti domácim sme nastúpili opäť aktívne a hneď v úvode stretnutia sme išli do vedenia gólom Dobrotu. Celý prvý polčas sa niesol v bojovnom duchu so šancami na obidvoch stranách, no výborní brankári nepustili už za svoj chrbát ani jednu strelu. V druhom polčase domáci podporovaní výbornými fanúšikmi stupňovali tlak, no po brejkovej situácii potiahol loptu Dobrota a Marko nekompromisne skóroval. Od tohto momentu začali hrať domáci powerplay a vypracovali viacero gólových šancí. Obetavosť našich hráčov, fantastických výkon brankára Longauera a miestami aj kúsok šťastia pri zakončení súpera však rozhodlo o našom poctivo vybojovanom veľmi dôležitom víťazstve s priebežným lídrom juniorskej extraligy.“

Juniori cestovali v stredu 4. januára do Košíc, kde odohrali dva zápasy. V prvom stretnutí narazili na mladíkov z Prešova, s ktorými na domácej palubovke prehrali 2:3 a v tomto zápase chceli zvíťaziť. V druhom meraní síl sa stretli s úradujúcim majstrom Grizzly Košice, očakával sa náročný duel, nakoľko Košičania majú viacero mládežnícky reprezentantov.

FK Ekoprim Prešov juniori vs. MIBA Banská Bystrica juniori 0:6 (0:3)

Góly: O. Malík 2, F. Samson, O. Dobrota, P. Telúch, J. Zigo

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na zápasy na východ republiky sme cestovali napraviť dojem po domácich nie veľmi vydarených zápasoch, hoci nám stále chýbali dvaja potrestaní hráči Marko a Tóth. V prvom zápase sme chceli Prešovčanov od úvodu naháňať, dostať pod tlak a čo najskôr sa dostať do vedenia. Naša taktika nám dokonale vyšla, keď sme v polovici polčasu strelili dva rýchle góly po štandardných situáciách, keď Peniak naservíroval lopty najprv Samsonovi a potom Dobrotovi. Tretí gól do polčasu pridal ešte Telúch a navyše sa v druhom polčase chytil aj dobre hrajúci Malík dvomi gólmi. Jeden gól pridal ešte Zigo po peknej akcii našich hráčov a bolo o výsledku rozhodnuté a navyše chalani ešte pomohli brankárovi Slabeciusovi k prvému čistému kontu.“

Grizzly Košice juniori vs. MIBA Banská Bystrica juniori 4:0 (2:0)

Góly: J. Duchoň 2, D. Takáč, V. TurekŽK: O. Malík (Banská Bystrica)

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Hneď po prvom zápase sme nastúpili proti Košičanom s viacerými juniorskými reprezentantami. Od úvodných sekúnd sme opäť na súpera vyleteli a hoci stál proti nám kvalitný súper, šance si vypracovali obidve družstvá. Prvý gól však padol bohužiaľ do našej siete v 10. minúte po našej chybe v rozohrávke a keď sme v 15. a 16. minúte dostali dva zlepené góly, súper mohol hrať uvoľnenejšie. Naši chalani sa však nevzdávali a do konca celého zápase hrali aktívne. Futsalovejší súper síce pridal ešte jeden gól po brejkovej situácii, no šancí bolo na obidvoch stranách stále dostatok. Končený výsledok 0:4 bol pre nás krutý, keďže sme si vypracovali počas celého zápasu desať šancí, no výborný brankár hostí Kušnír priam čaroval v bránke obhajcu titulu z minulej sezóny.“