Futbalisti FK Železiarne Podbrezová ani po druhom kole nemajú na konte bodový zápis. Po prehre v Dunajskej Strede prišla domáce zaváhanie s Trnavou. Dvomi gólmi všetko zariadil rakúsky útočník Marvin Egho.

FK Železiarne Podbrezová vs. FC Spartak Trnava 1:2 (0:2)

Góly: 89. Rendla – 37. a 42. Egho. ŽK: Turňa, Krivák, Kuzma – Pekár, Tóth, Lukič. Zápas sledovalo 1423 divákov.

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – Migaľa, Káčerík (73. Bilič) – Leško (46. Rendla), Válovčan (46. Kuzma), Viazanko – Bernadina

Zostava FC Spartak Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Oravec – Jirka (79. Lukić), Pekár (73. Mihálik), Čanturišvili (86. Čeredničenko) – Egho

Lepšie začali hostia, keď už po pár minútach hry pálil spred päťky iba tesne nad Greššák. Podbrezová sa ale následne začala dostávať do zápasu. Viazanko hlavičkoval mimo, Leško to skúsil prudko z priameho kopu. Vantruba skvele reflexívne zasiahol. To sa mu síce nepodarilo o chvíľu neskôr, ale Krivák vo veľmi dobrej pozícii po štandardke nasmeroval loptu trestuhodne vedľa. To sa Podbrezovej vypomstilo, keď práve domáci neubránili situáciu po priamom kope. Martin Kuciak ešte skvelým zákrokom dobre mierený pokus Tótha vyrazil, avšak iba pred nebráneného Marvina Egha, ktorý dorazil loptu do siete. Rakúsky legionár sa presadil do polčasu ešte raz. Tesne pred koncom úvodného dejstva ho kolmicou vpred vyzval Jirka, Egho sa pohral s Krivákom a zakončením k vzdialenejšej žrdi nenechal skúsenému brankárovi železiarov žiadnu šancu.

Do druhého polčasu spravil kouč Praženica dve zmeny. Prišiel Kuzma s Rendlom. Šikovný útočník Andrej Rendla mohol znížiť prakticky hneď po tom, ako naskočil do stretnutia, ale jeho hlavička mierila o niekoľko centimetrov vedľa Vantrubovej svätyne. Aj Kuzma bol v akcii, po individuálnej akcii si pýtal ruku Kadleca, na čo hlavný arbiter Hrčka nereagoval. Domáci boli naďalej aktívni, nedostávali sa však do šancí a nechávali otvorené zadné dvierka. To sa Spartaku využiť síce nepodarilo, ale neprinieslo to ani úspech Podbrezovej. Najlepší hráč domácich Rendla v závere sieť síce po peknej strele do rohu brány napol, no bolo to málo. Času už veľa neostalo a prvý domáci duel prekvapeniu minulej sezóny body nepriniesol.

Povedali po zápase:

Nestor El Maestro (tréner Trnavy): „Bol to takmer dokonalý zápas z našej strany, takto by som si to predstavoval. Podbrezová mala spočiatku dominanciu, no strelili sme dva góly a v druhom polčase sme hrali s rozumom. Bojovali sme do posledných minút, aj keď mrzí ten jeden gól v našej sieti.“

Karol Praženica (tréner Podbrezovej): „Chceli sme vyhrať, súpera zatlačiť, streliť mu rýchlo gól. Relatívne sa nám zámer aj daril, vypracovali sme si šance, bohužiaľ po našej chybe sme inkasovali prvý gól, druhý po chybe pri našej rozohrávke. Druhý polčas sme prestriedali, snažili sme sa streliť kontaktný gól, no podarilo sa nám to veľmi neskoro. Sme sklamaní, zápas sme si inak predstavovali, no musíme sa vyvarovať hrubých chýb.“

Jaroslav Kostelný (hráč Podbrezovej): „Nie je to zatiaľ podľa našich predstáv. Chceli sme zápas vyhrať, ale niekoľkominútový výpadok v prvom polčase nás stál celý duel. Aj druhý polčas sme sa snažili. Musíme však hrať úplne inak, aby sme sa nedostali do väčších problémov.“

Domácu prehru môžu odčiniť železiari v sobotu 5. augusta, keď v Zelpo aréne privítajú Michalovce. Začiatok zápasu je naplánovaný na 19:00 hod.